publikováno: 15.4.2024 ÁČKO SI VEZE Z VRANÉHO PŮLTUCET

Po domácím veledůležitém vítězství nad Lhotou zajížděli zelenobílí do Vraného, které na jaře ještě nepoznalo hořkost porážky. A zatímco domácí chtěli v nastoleném trendu pokračovat – nejlépe zvítězit, čímž by se v tabulce posunuli do klidnějších vod, hosté se chtěli pokusit prozměnu „urvat“ nějaký ten bodík, jenž by mohl mít při konečném zúčtování cenu zlata !

TJ SOKOL VRANÝ                FK HŘEDLE
20.kolo ERDINGER Alhkoholfrei I.B třídy skupina A mužů

6 : 2  ( 3 : 2  )

branky: 26.min Filip Hansl, 29.min Tomáš Kubík, 38.min Zdeněk Růžička, 47.min Michal Jaráb, 91.min Daniel Sirůček, 92.min Tomáš Kubík   -   23.min Adam Vitner, 43.min Adam Vitner
ŽK: 68.min Tomáš Novák, 72.min Tomáš Havlena   -   12.min Tomáš Vitner, 35.min Denis Bechner, 57.min Martin Vitner, 85.min Martin Vodrážka
diváků:  110
rozhodčí: Michal Kuba - Petr Tvaroh, Petr Chovanec
delegát FA:  Jaroslav Jirásek

sestava TJ Sokol Vraný: Pražák - Sirůček, Jaráb, Fedrhanc, Havlena - Klár, Hansl, Havlovec (81.min Košťák), Růžička (74.min Kostovčík) - Kubík, Novák

trenér: David Cimrman

sestava FK Hředle: Bečirovič - Pelc (67.min Sahaidak), Mrázek (46.min Dan. Minařík), Sláma, J. Vitner - T. Vitner (58.min Vodrážka), M. Vitner (81.min Smutný), Čuda, Sedláček - Bechner (85.min Dolejš)

Až do 10. minuty se hrál poměrně vyrovnaný duel, poté vysunul uličkou do brejku Bechner T. Čudu, jenž mohl jít zcela sám na gólmana – bohužel, šance se zalekl a místo pohodlného tahu na branku a zakončení volil nesmyslnou a navíc nepřesnou přihrávku na A. Vitnera ! I po této velké šanci FKH se hrál poměrně vyrovnaný fotbal, domácí sice měli častěji míč na kopačkách, byli aktivnější, chtěli hrát a opticky tak měli i více ze hry, vše ale bez gólového efektu. A tak udeřilo opět na druhé straně – T. Čuda se uvolnil u postranní čáry a uvolnil Bechnera, jehož tvrdou ránu Pražák pouze vyrazil před sebe a A. Vitner byl u dorážky jako první – 0:1 ! Slibné a nadějné vedení ale udrželi zelenobílí jen čtyři minutky – to když dlouhý nákop do šestnáctky udrželi mezi pěti zadáky FKH dva domácí útočníci, míč posunuli na šestnáctku, kde se do něj nechytatelně opřel Hansl – 1:1 ! Jen o dvě minutky později se prokličkoval Klár mezi třemi hráči FKH, uličkou uvolnil Kubíka a bylo „vymalováno“ – 2:1 ! Obrat během chvilky ! Vedoucí branka domácí hráče hodně povzbudila, byli to tak oni, kdo začal výrazněji diktovat tempo hry. Modročerní hráli s chutí, ukazovali se, chtěli hrát, kombinovali, … a zelenobílí jen „koukali“ jak se hraje na míči ! Ve 37. minutě se tak hráči Vraného dostali i do zaslouženého dvoubrankového vedení, Novák pláchnul u lajny T. Vitnerovi, v šestnáctce se vyhnul i Mrázkovi a podél Bečiroviče vyzval k zakončení do prázdné branky Růžičku – 3:1 ! Jak jednoduché, … chuť hrát, fotbalová drzost, přesná přihrávka a zakončení ! Dokonale zpražení ! Zelenobílí ale přece jen ještě dokázali vstát z mrtvých - ve 43. minutě si sice ještě lob Bechnera po rychlé akci Sedláčka s A. Vitnerem míč v brance nenašel, ale bezprostředně po výkopu domácích vrátil hlavou míč M. Vitner A. Vitnerovi, který prostřelil vybíhajícího Pražáka – 3:2 !

Hned první minutka druhého dějství ale zelenobílým „nadějný“ výsledek sebrala – to když naprosto zbytečný faul M. Vitnera před šestnáctkou potrestal precizně zahranou standardkou přes zeď Jaráb - 4:2 ! A když na konci 52. minuty ustáli zelenobílí závar před brankou po úniku Klára, začal fotbal hodně upadat. Hrálo se mezi šestnáctkami, domácí hráli to, co potřebovali a FKH se nezmohl prakticky na nic. Po gólu tak volal až individuální průnik Havleny z minuty 62., ani on ale nemířil přesně. O minutku později se snažil z trestňáku napodobit Kubík Jarába, míč skončil ale pouze v zelenobílé zdi ! Fanoušci zelenobílých trpěli, na zvrat nebyly síly, jejich hra neměl s úrovní B třídy nic společného, množily se jen trapné žádosti hráčů o vystřídání ! Smutné ! Za zmínku z akcí FKH tak stála pouze standardka Bechnera po průniku Sedláčka, tu ale pozorný Pražák vyrazil ! Z následného rohu hlavičkoval mimo M. Vitner ! A tak se hrálo opět na jednu branku – v 82. minutě vychytal po akci Kubíka „Javor“ Nováka a tak na „bůra“ si museli počkat odevzdaně hrající hráči FKH do minuty 90. kdy se křižnou střelou prosadil Sirůček – 5:2 ! Z následného výkopu z půlící čáry se ještě snažil překvapit na penaltě stojícího Pražáka Sláma, … gólmana domácích zachránilo břevno ! Závěrečné slovo ale měli opět domácí, Sahaidak podcenil dlouhý nákop domácích, míče se zmocnil Kubík a přesnou ranou stanovil konečný účet utkání – 6:2 !

Utkání rozhodoval velmi dobře rozhodčí Michal Kuba, kterému na lajnách asistovali Petr Tvaroh a Petr Chovanec. Delegátem utkání byl pan Jaroslav Jirásek.

J. Sklenář: Jsem strašně moc zklamaný. My si rozehrajeme zápas tak, jak potřebujeme, a po prvním inkasovaném gólu přepneme úplně někam jinam. Vše na co jsme upozorňovali se takřka vyplnilo a vše co jsme proti tomu měli dělat, jsme nedělali. Pro mě je obrovské zklamání, že jakmile se utkání nevyvíjí podle našich představ, přestáváme hrát a po hřišti se vysloveně jen touláme a poflakujeme. Bohužel ani střídající hráči nepřinesli žádné pozitivní oživení. Takovými výkony ukazujeme, že v této soutěži nemáme co dělat. Soupeř nemusel předvést žádný super výkon a stejně mu to v poklidu a zaslouženě stačilo ke třem bodům. Vymlouvat se na cokoli je zbytečné.

M. Sláma : Musel bych se opakovat, dnešním výkonem - především ve druhém dějství - jsme předvedli, že na to prostě nemáme. „Klíčoví“ hráči si stále myslí, že jsou „klíčoví“, ale není tomu tak, jejich hra šla rapidně dolů. Nemají natrénováno a sami nedělají ani nic proto, aby se to změnilo, … a pak hledají důvody neúspěchu všude jinde. No a pak jsou tu hráči, kteří sice natrénováno mají, ale na hřišti to vůbec neprodají, postačí jim jen to, že dělají soupeří příjemného sparingpartnera – navíc neudělají vůbec nic. V obraně jsme nedůrazní, útočíme ve třech, jak chtějí dávat záložníci góly, když za celý zápas nevystřelí na branku a ani se k příležitosti vystřelit nedostanou ? Byli vůbec naši krajní obránci na polovině soupeře ? Aby zaútočili, zacentrovali, zakombinovali, zakončili ? Škoda mluvit ! Rozdíl v herním projevu obou mužstev byl víc než markantní a jestli tohle naše hráče baví, tak nevím. Přitom za normálních okolností bylo Vraný hratelné. Divím se našim fanouškům, že na toto váží cestu ! Domácí duel se Slavojem hodně napoví, co dál !

fotogalerie od Šárky Krejčové: TJ Sokol Vraný - FK Hředle