publikováno: 6.8.2023 ÁČKO SMÍRNĚ S MLADOTICEMI

Po odřeknutí zápasu na poslední chvíli Černčicemi minulý týden, čekal na první tým mužů první přípravný zápas. Ten se oproti původním předpokladům odehrál na umělé trávě v Žihli. Soupeřem byl ambiciózní účastník plzeňské krajské I.B třídy Sokol Mladotice.

TJ SOKOL MLADOTICE                   FK HŘEDLE
přípravný zápas mužů

branky: 25.min ???, 30.min ???   -   5.min Daniel Minařík, 8.min Denis Bechner
ŽK:
rozhodčí:

sestava FK Hředle 1.poločas:  Bečirovič - T. Čuda, Mrázek, Somol, Čapek - Malecký, Sláma, M. Vitner, Sedláček - Bechner, Daniel Minařík

sestava FK Hředle 2.poločas:  Bečirovič - Čapek, J. Vitner, Somol (70.min Daniel Minařík), T. Čuda - Brož, Sláma (70.min M. Vitner), Mrázek, Vodrážka - Bechner (70.min Sedláček) M. Čuda

Hned úvodní minuta přinesla 100% brankovou příležitost. Mladotičtí zahrávali rohový kop, po kterém se dostali k odraženému míči a zcela volný hráč na deseti metrech od branky tvrdě vypálil k tyči. Bečirovič však předvedl parádní zákrok. Poté otěže zápasu převzal náš tým. Dobře se pohyboval a vysoko napadal mladé hráče Mladotic, což vyústilo v první branku. To si Daniel Minařík s naprostým přehledem poradil a dostal náš tým dovedení. Ani po první brance neopadla aktivita našich hráčů v napadání a vyústěním byla druhá branka. Bechner si navedl míč na pravačku a z hranice šestnáctky trefil neomylně. Ani druhá branka obraz hry nezměnila. Náš tým aktivním napadáním dělal soupeři velké problémy a vytvářel si i šance na vstřelení branky. Mrázek, Daniel Minařík, Bechner či Malecký neproměnili nebo chyběl pověstný půlkrok. Po dvaceti minutách se začal ozývat i soupeř. Ten se po pětadvaceti minutách prosadil na naší pravé straně. Po centru měl k míči nejblíže Mrázek, ten ovšem na něj šlápl  a této chyb soupeř naprosto v klidu využil a snížil. A  dominanci a dobré hře našeho týmu byl konec. Po půlhodině hry přišel další propadák na naší pravé straně hřiště a přetažený centr na zadní tyč uklízel hráč Mladotic zcela osamocený. Vyrovnaný stav vydržel až do konce poločasu i přes některé zajímavé akce na obou stranách.

Druhý poločas se již kompletně nesl v režii týmu z Plzeňska. Ten dobře kombinoval a dostával se do hodně zajímavých situací. Velmi dobrou formu však prokazoval v brance chytající Bečirovič, který držel náš tým stále ve hře. Ten už ale směrem dopředu příliš nevymyslel. Vázla kombinace a soupeř jakýkoli náznak něčeho nebezpečnějšího vždy s přehledem utnul. A protože Bečirovič v brance si řekl, že dvě inkasované branky jsou více než dost, skončilo utkání stavem, s jakým se šlo o poločase na pauzu.

J. Sklenář:  Prvních dvacet minut bylo od nás velmi solidních. Dobře a vysoko jsme napadali a soupeři to dělalo velké problémy. Škoda, že jsme z toh dali jen dvě branky, šance na to, abychom odskočili ještě více, byly. Po první inkasované brance šel náš výkon hodně dolů. Obě branky jsme inkasovali po našich hodně laciných chybách, kte kterým by nemělo vůbec docházet. Druhý poločas jsme se do hra již vůbec nedostali a nebyli nebezpeční. Nedokázali jsme vůbec dobře kombinovat a tak byli většinu času bez míče. Držel ná Javor v brance. Spokojenost tak panuje pouze s úvodní dvacetiminutovkou.