publikováno: 12.6.2023 ÁČKO TÁPE A VYHLÍŽÍ KONEC SEZÓNY

Po vydřeném bodu ze Zavidova přivítali zelenobílí v posledním domácím duelu soutěžního ročníku 2022 - 2023 v Traverza aréně SK Lhotu. V domácí rozlučce neočekávali natěšení fanoušci v duelu proti 11. celku tabulky nic jiného, než vítězství, ….. a to i přes řadu citelných absencí. Opak byla ale pravdou, od druhé půle na hřišti dominovali hosté, kteří si z Traverza arény odvezli zaslouženě všechny body.

FK HŘEDLE                   SK LHOTA
16.kolo I.B třídy skupina A mužů
0 : 3  ( 0 : 0 )

branky: 53.min Matyáš Kudela, 70.min Jan Zíka, 89.min Denys Danylych
ŽK: 16.min Ondřej Sedláček, 42.min Jan Sláma, 62.min David Minařík  -  42.min Denys Danylych
diváků:  100
rozhodčí: Matěj Horák - Lukáš Novotný, Kamil Orálek
delegát FA: Jaroslav Hnilička

sestava FK Hředle: Bečirovič - T. Čuda, Mrázek, David Minařík, Rais (85.min Brož) - T. Vitner (73.min J. Vitner), Sláma, M. Vitner, Sedláček - Zilcher (46.minVodrážka), Malecký (53.miin Daniel Minařík)

sestava SK Lhota: Pejša - F. Horák, Dolejš( 83.min Jedlička), Abrham (71.min Čermák), Vlasatý - Kopačinský, D, Danylych, Kala, Kopačinský - Kudela, Zíka

trenér: Ivan Horák ml.

Když se v 7. minutě prezentoval parádní ranou z 18 metrů M. Vitner, kterou rovněž skvělým zákrokem vytlačil nad břevno gólman Pejša, zdálo se, že by mohli zelenobílí svoji hrou domácí fanoušky konečně potěšit. Následná křídelní akce hostů, kterou zakončil nebezpečnou střelou podél branky Zahrádka, byla ale na dlouhé chvíle vším, čím by se mohl nezaujatý divák bavit ! Až do 21. minuty tak byla k vidění spíše oboustranná nuda nežli fotbal. Poté našel milimetrovým pasem za obranu Rais Zilchera a byla z toho gólovka číslo jedna. Zilcher ale tvrdou ranou „zprvní“ poslal míč pouze těsně vedle Pejšovy branky. Hezký fotbalový moment. V minutě 26. vysunul uličkou M. Vitner do brejku Sedláčka, vyběhnuvší Pejša byl ale u míče „o chloupek“ dříve. Ve 28. minutě si lhotští fotbalisté zavařili úplně sami, když svoji rozehrávku nasměrovali přímo k M. Maleckému, jenž mohl jít téměř sám na branku, k lepšímu zakončení ale chyběly mladému dorostenci větší zkušenosti ! Lhotští se na hřišti v první půli spíše hledali a nic na tom nezměnila ani křižná střela Kudely z křídelního prostoru. V minutě 40. si na standardku Slámy naskočil rybičkou M. Vitner a byl z toho druhý hodně „koukatelný moment“, bohužel bez gólového efektu - míč prosvištěl těsně kolem tyče ! A když ve 45. minutě odvrátili zelenobílí obránci Kalou nastřelený míč, jenž pomalu směřoval do opuštěné branky, zdálo se, že by ve druhém dějství mohli hráči FKH rozhodnout. Opak byl však pravdou, neboť to, co zelenobílí na hřišti svým věrným fanouškům „servírovali“, bylo jen těžko stravitelné. Alibismus, spoléhání jeden na druhého, nulová organizace hry až chaos, … fotbalově řečeno, takové „vyprdění se“, … to vše nemohlo vést k ničemu jinému, něž k prohře !

A od prvních minut druhé půle k ní vše i směrovalo. Již ve 49. minutě odcentroval z křídelního prostoru nebezpečně Kala a Kudelově hlavičce, jenž se k ní položil podobně jako v prvním dějství M. Vitner, chybělo opravdu jen málo ! O minutku později se dostal k zakončení - tentokrát nohou - opět Kudela, ani nyní se ale mezi tyče netrefil ! V minutě 54. fauloval naprosto zbytečně před šestnáctkou Dav. Minařík a Kudela se z trestňáku trefil nechytatelně - 0:1 ! Jednoduchý trest za pasivitu a zbytečný faul ! Inkasovaná branka s domácími ani nehnula, ti i nadále předváděli bezkrevný, místy až ostudný fotbal, … a tak přítomné fanoušky bavili alespoň hosté. V 69. minutě si Lhotští vykombinovali příležitost pro Kopačinského, Bečirovič jej ale vychytal ! V 70. minutě byl k vidění málo vídaný moment, to totiž po vydařené akci T. Čuda poprvé a současně i naposledy vystřelil za zelenobílé na Pejšovu svatyni ! Jen o minutku později měl Kopačinský na polovině FKH tolik prostoru, že s jeho přesnou přihrávkou nemohl rozeběhnutý Zíka naložit jinak, než gólově - „Javor“ neměl šanci - 0:2 ! V 83. minutě mohli hosté skórovat potřetí, to když jim naprosto zoufalá zelenobílá defenzíva umožnila brejk tři na jednoho, Kudela ale finálku doslova zazdil ! O minutku později chyboval v rozehrávce T. Čuda a byla z toho gólovka, kterou sebral z kopačky Čermákovi Bečirovič ! Standardka Vodrážky, kterou Pejša nadvakrát ukryl do svých rukavic, nemohla s chutí hrajícího soupeře rozhodit. Naopak, v minutě 89. vyrazil „Javor“ střelu Kaly pouze před sebe a Danylych měl při dorážce již snadnou roli - 0:3 ! Krátce nato hlavní arbitr ostudnou druhou půli FKH zakončil závěrečným hvizdem !

Utkání rozhodoval solidně rozhodčí Matěj Horák, kterému na lajnách asistovali Lukáš Novotný a Kamil Orálek. Delegátem utkání byl pan Jaroslav Hnilička.

J. Sklenář: Zklamání. A veliké!!!! První poločas jsme sice měli opticky pod kontrolou i nějaké zajímavé příležitosti jsme si vypracovali. Bohužel jsme hráli jen 80 metrů hřiště. Na posledních dvaceti metrech jsme nedokázali vymyslet takřka nic. A druhý poločas... To byl klasický pouťák. Jak kdyby hráči ani nechtěli vyhrát. Takto se o body nehraje. Žádné oživení nepřinesla ani střídání a když si ve druhém poločase dělal na hřišti takřka co chtěl. Dopadlo to jak dopadlo. Lhota si svoje šance vyčekala a hlavně je proměnila. Strašně moc si přeji již konec sezóny, protože na jaře předvádíme hnus. Hráči si budou muset sami ujasnit, jak k tomu v krátké letní přípravě přistoupí, abychom se vrátili k podzimním výkonům.

M. Sláma : Bohužel, výkony našeho mužstva v jarní části „gradují“, bohužel směrem dolů. Ano, chybělo nám hned několik hráčů, to nás ale neomlouvá. Proč hráči chyběli, to ať si proberou mezi sebou v kabině a s trenéry. V každém případě, ti, kteří dostali šanci je nahradit, zklamali, víc než zklamali. Takhle se o body prostě nehraje. Vždyť my jsme v domácím prostředí za celý druhý poločas prakticky nevystřelili na branku, nevytvořili jsme si žádnou šanci, neměli jsme tah na branku a o nějakém tlaku nemůže být vůbec řeč. Do útoku prostě nula, … a dozadu velké mezery, na hřišti chybí řád a organizace, … všichni všude a nikde nikdo ! Soupeř měl opět jen větší chuť zahrát si a vyhrát. A vyhrál zaslouženě, neboť jsme mu to naší hrou umožnili. Se vší úctou k soupeři, nebudeme-li takové porážet, nemáme v krajské soutěži co dělat. Byl jsem víc než zklamaný.