# Aktuality

publikováno: 3.4.2023 ÁČKO UDOLALO REZERVU HOSTOUNĚ

Po těžce vybojovaném vítězství v úvodním jarním duelu na Šamotce přivítali zelenobílí v domácím prostředí rezervní tým třetiligové Hostouně ! Počasí, „že by ani psa nevyhnal“, navíc nově stanovený výkop na neděli, a k tomu ještě pro hráče hodně těžký terén poznamenaný dlouhodobým deštivým počasím a částečně i dorosteneckým předzápasem, … to vše se podepsalo na velmi slabé fanouškovské návštěvě ! Ti nejvěrnější, kteří do Traverza arény dorazili, ale určitě nemohli litovat !

delegát FA: Josef Halaš

sestava FK Hředle: Bečirovič - Pelc (55.min Rais), Mrázek, Sláma, Somol - T. Vitner (74.min Daniel Minařík), M. Vitner, T. Čuda (55.min David Minařík), Sedláček - A. Vitner, Bechner

trenér: Jan Sklenář

sestava Sokol Hostouň "B": Vitásek - Sihnaievskyi (59.min Šnirc), Dědeček, Hlava, Němec - Matějíček, Balej, Zajac (77.min Motlík), Hlaváček - Jůza (63.min Lejsek), Šmerda (72.min Fichtinger)

trenér: Petr Študent

Atraktivní soupeř, jehož první tým hraje III. ligu, začal hodně zostra a již ve 2. minutě se v samostatném brejku po zaváhání celé defenzívy FKH ocitl Mrázkem stíhaný Šmerda, Bečirovič v brance byl ale úspěšnější než mladý hostouňský forvard. O chvilku později zastavilo střelu jednoho z hostujících hráčů prozměnu břevno ! Úvodní nebezpečné akce Hostouně poznamenaly herní úroveň celého prvního dějství, když se i přes hodně těžký terén hrál oboustranně svižný, bojovný, ale i pohledný fotbal. V 8. minutě protáhl poprvé Bechner tvrdou ranou Vitáska, odchovanec Vyškova ale předvedl parádní zákrok ! V minutě 16. to byl opět Vitásek, kdo po akci M. Vitnera se Sedláčkem a technickém zakončení Bechnera exceloval – opravdu TOP zákrok ! Na druhé straně zaujala vydařená kombinace Matějíčka s Balejem, tečovaná střela skončila mimo tyče ! Ve 20.minutě odvrátila hostouňská defenziva nákop FKH do šestnáctky pouze k T. Vitnerovi, jenž přetáhl svůj centr na zadní tyč, kde byl k zakončení připravený opět Bechner, … a Vitásek tentokrát i díky teči spoluhráče kapituloval – 1:0 ! Nadále se hrál svižný fotbal, v dalších minutách zaujal individuální průnik stále ještě šestnáctiletého M. Vitnera na jedné straně a kombinace na jeden dotek v podání Baleje, Šmerdy a Hlaváčka na straně druhé. Oběma akcím ale chybělo lepší zakončení. Ve 35. minutě předvedli zelenobílí kolmou a velmi rychlou akci po ose Somol, Bechner a M. Vitner – Vitásek byl ale opět na místě, když střelu hředelského benjamínka odvrátil na roh ! V minutě 40. vyhrál na hranici šestnáctky souboj Sedláček a ve výtečné šanci hledal ještě lépe postaveného A. Vitnera, finální přihrávka ovšem postrádala jediné – přesnost ! Akce ovšem pokračovala, míč se dostal k T. Vitnerovi, jehož vydařenou ránu nevytlačil do břevna nikdo jiný, než výtečný gólman Vitásek !

Úvodní čtvrthodinka druhého dějství patřila domácím hráčům - Slámova hlavička, tvrdá střela A. Vitnera, ale i centrovaný míč Bechnera skončily v rukavicích pozorného Vitáska ! A když gólem neskončily ani dvě parádní akce FKH, kdy tu první po individuálním průniku Bechnera a zakončení Sedláčka zneškodnil Vitásek, … a tu druhou po akci A. Vitnera se Sedláčkem a zakončujícím Bechnerem obětavý skluz domácího beka doslova na poslední chvíli, začala se „herní karta“ mírně obracet ve prospěch hráčů Hostouně. Domácí útočníci přestali podstupovat hlavičkové souboje s hostujícími zadáky a ze snadno získaných míčů těžili hostouňští středopolaři. V rozmezí 64. - 73. minuty tak mohli hosté podniknout hned tři křídelní akce, ze
kterých hrozilo bezprostřední nebezpečí, ve dvou případech ale měli hosté - naštěstí pro FKH - vychýlenou mušku a jedenkrát skvěle zasáhl Bečirovič ! Stále „otevřený“ výsledek 1:0 svítil na ceduli až do minuty 80, to se míč po dlouhém nákopu Bečiroviče dostal přes A. Vitnera k Bechnerovi, jenž tvrdou křižnou střelou z 15 metrů nedal Vitáskovi žádnou šanci – 2:0 ! Parádní trefa ! V minutě 83. mohl po individuálním průniku dalšího dorostence v sestavě domácích Dana Minaříka pečetit výsledek utkání A. Vitner, …v tutové pozici ale vysoko přestřelil ! V minutě 90. nasadil k individuálnímu brejku neúnavně bojující a hlavně s chutí hrající M. Vitner, kterého zastavil až v šestnáctce nedovoleně Hlava – jasný pokutový kop ! Bechner tak byl při domácí jarní premiéře hodně blízko hattricku, .. to by ale nesměl s pokutovým kopem naložit tak, jak s ním naložil .. !
Utkání rozhodoval výtečně rozhodčí Jan Mrkvička, kterému na lajnách asistovali Radek Mrázek a Jakub Čermoch. Delegátem utkání byl pan Josef Halaš.

Hlasy po utkání:

J. Sklenář:  Na to, jak těžký byl terén, si myslím, že se hrál hodně pohledný fotbal, kdy se stále něco dělo. Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře a mohli jsme hodně rychle prohrávat. Po deseti minutách jsme se ale již srovnali s byli jsme to my, kdo mohl skórovat. I když jsme tam měli výborná zakončení, vždy tam byl výtečný Vitásek, který nás hodně trápil. Paradoxně inkasoval asi z nejlehčí střely, co na něj v prvním poločase šla. i dál jsme byli aktivní , ale pozornost musela být stále i dozadu, protože hostounští také nebezpečně hrozili. Druhý poločas jsme vydželi být na začátku aktivní. Zhruba po hodině hry jsme nedokázali podržem v předních řadách míč a soupeř nás tak začal přehrávat, ale do vyložených šancí jsme ho nepouštěli. Naopak naše akce volali po gólu. Bohužel hráči vždy zvolili řešení,které nebylo tím nejlepším a tak jsme se museli strachovat takřka až do konce. Vysvobodila nás až druhá branka Bechnera, který v brejku nevolil přihrávku na parťáka z útoku a uklidil to náramně. Klobouk dolů před rozhodčími, kteři na takovém terénu zvládli utkání na jedničku. Hru zbytečně nekouskovali a svůj metr drželi po celých devadesát minut. Pravdou je, že jim k tomu pomohla korektní hra obou týmů.

M. Sláma :Když vyjmu naší slabší dvacetiminutovku v polovině druhého dějství, tak jsme odehráli velmi dobré utkání s nasazením, bojovností, ale i pěknými akcemi. K solidní úrovni utkání ale přispěl i kvalitní soupeř. Oběma ztěžoval kombinaci hodně těžký terén, obě mužstva se s ním ale vypořádala. Vzhledem k celkovém projevu hry a k množství našich šancí jsme si výhru zasloužili. Pochvalu zaslouží i všichni rozhodčí, na zmiňovaném terénu to neměli jednoduché, ale zvládli to na jedničku. Škoda jen, že nepřišlo více fanoušků.