publikováno: 7.4.2024 ÁČKO V DŮLEŽITÉM ZÁPASE ZDOLALO LHOTU

Po dvou úvodních jarních naprosto zasloužených prohrách s papírovými favority (0:4 se Mšecí / N. Strašecím a 4:1 v Libčicích) přivítali zelenobílí v 19. kole v Traverza aréně ve veledůležitém záchranářském duelu Lhotu. Ta na rozdíl od našeho mužstva v obou jarních duelech bodovala (ve Vraném 1:1, doma se Slavojem 2:1), díky čemuž se v tabulce posunula na 8. místo, které dává jistotu záchrany soutěže i pro příští ročník. Pětibodová ztráta domácích na „tento flek“, ale i tlačenice dalších mužstev v tabulce na posun do relativně „klidnějších“ vod tak zadaly zelenobílým pro tento duel jednoznačný cíl – vítězství ! Jakýkoliv jiný výsledek by pro FKH v boji o záchranu znamenal velkou komplikaci !

FK HŘEDLE              SK LHOTA
19.kolo ERDINGER Alhkoholfrei I.B třídy skupina A mužů

4 : 1  ( 2 : 1 )

branky: 4.min Martin Vitner, 14.min Jan Sláma, 62.min Denis Bechner, 63.min Denis Bechner - 8.min Jan Zíka

ŽK: 23.min Denis Bechner, 37.min David Mrázek, 55.min Tomáš Čuda - 29.min Denys Danylych, 76.min Vojtěch Jedlička

diváků: 72

rozhodčí: Jan Stehlík - Martin Stránský, Josef Blížil

delegát FA: Karel Vyhnal

sestava FK Hředle: Bečirovič - J. Vitner, Mrázek, Dav. Minařík (82.min Dan. Minařík), Pelc - M. Vitner, Sláma, T. Čuda (61.min Kolář), Sedláček (46.min T. Vitner) - Bechner (85.min Sahaidak), A. Vitner

sestava SK Lhota: Peklo - Jedlička, Zíka, V. Danylych (12.min Adam (82.min Langer)), Abrham - Horák (75.min Štoncner), D. Danylych, Poláček, Zahrádka - Kudela, Kala (35.min Chvojka)

trenér: Petr Cais

Do první příležitosti se dostal již ve 2. minutě hostující Jedlička, Bečirovič ale jeho nebezpečné zakončení ze střední vzdálenosti nadvakrát zkrotil do svých rukavic. Vzápětí bylo rušno v šestnáctce Lhoty, faul na Sedláčka ale hlavní arbitr jako penaltový neposoudil ! O pár okamžiků později prodloužil hlavou Bechner autové vhazování na M. Vitnera, jenž rovněž hlavou zakončil nepříliš zdařile – míč snášející se z výšky se ale po biliáru odrážel od tyčí a gólmana Pekla tak dlouho, až skončil k překvapení všech v síti – 1:0 ! Již v 9. minutě bylo ale vyrovnáno, to když si na rohový kop naskočil zcela nekrytý Zíka a hlavou trefil přesně – 1:1 ! I po vyrovnání se hrál oboustranně otevřený fotbal, ve 13. minutě prověřil hostujícího gólmana ze standardky Bechner a jen o minutku později si na rohový kop M. Vitnera naskočil nejvýše Sláma a i on trefil nechytatelně – 2:1 ! Další minutky patřily hostům, ve 25. minutě prověřil Bečiroviče nebezpečnou střelou z úhlu Poláček a další dva projektily vyslal ne hředelskou svatyni v minutě 30. ze standardky Zíka ! Ve 34. minutě došlo v pokutovém území FKH k souboji mezi Mrázkem a  Zahrádkou, … a k překvapení všech se pískala proti domácím penalta ! Tu ale „Javor“ D. Danylychovi bravurně lapil - první zlomový okamžik duelu ! V minutě 40. se opakovala situace z minuty 9., rozeběhnutý Zíka si naskočil na rohový kop a hlavou rozezvučel břevno hředelské branky ! A branková konstrukce zachraňovala o minutku později i na druhé straně, to když střela A. Vitnera skončila na tyči Peklovy svatyně ! Ve 43. minutě zakončoval kombinaci J. Vitnera se Sedláčkem nepřesně M. Vitner a první dějství poměrně bohaté na zajímavé okamžiky zakončila střela Bechnera mimo tyče !

Úvodní dvě příležitosti druhého dějství patřily A. Vitnerovi, jenž se opakovaně řítil ze strany na Pekla – v zakončení mu chyběla razance, přesnost, ale i fotbalová drzost – lhotský gólman tak vyšel v obou případech z těchto soubojů vítězně ! V minutě 48. vyrazil nepříjemnou přízemní střelu Bečirovič pouze před sebe a dobíhající hostující Adam přestřeli branku z 6 metrů – tak to byla megašance ! Od tohoto okamžiku převzali otěže utkání plně do své moci hosté, dobře kombinovali, měnili rytmus hry a do útočné fáze se zapojovalo čím dál tím více jejich hráčů. Dlouhé minuty se tak prakticky stále hrálo na domácí polovině. Tato herní fáze, kterou zakončila nebezpečná standardka D. Danylycha po nastřelené ruce jednoho z domácích hráčů, trvala až do 61. minuty - … až pak přišly údery z čistého nebe – ovšem na druhé straně ! V 62. minutě podržel míč ne rohu šestnáctky A. Vitner a jeho přesný centr zakončil nechytatelnou hlavou Bechner – 3:1 ! Jen o minutku později se situace zcela opakovala, pouze s tím rozdílem, že A. Vitner centroval po vysunutí Slámou tentokrát z pravé strany a Bechner opět hlavou poslal míč k tyči – 4:1 ! Dva bleskové údery zelenobílých Lhotu totálně zlomily a byli to domácí, kdo mohl skóre utkání navýšit – M. Vitnerovi chyběl k zakončení po centru Bechnera krok a střela Koláře mířila jen nad branku ! V minutě 68. mohli hosté duel ještě zkomplikovat, ani Zahrádka ale neměl v dobré příležitosti seřízená mířidla ! V minutě 69. a v minutě 71. se musel prozměnu na druhé straně vytáhnout po střelách A. Vitnera a J. Vitnera Peklo ! V minutě 78. vypíchl míč stoperovi Lhoty Bechner a do 100% šance vysunul A. Vitnera, jenž mohl jít sám na branku, … pískal se ale faul na Bechnera ? A co výhoda ? Domácí se hodně zlobili, tříbrankový náskok ale emoce rychle ztlumil, … zbývající minutky se tak dohrávali oboustranně již v naprosté pohodě.

Utkání rozhodoval rozhodčí Jan Stehlík, kterému na lajnách asistovali Martin Stránský a Josef Blížil. Delegátem utkání byl pan Karel Vyhnal.

J. Sklenář: Velmi náročný zápas pro nás dopadl na výbornou. Dostali jsme se do rychlého vedení, ale bohužel nás to nějak moc neuklidnilo a po standartce přišlo rychlé vyrovnání. Naštěstí jsme dokázali po rohu rychle zareagovat a dostat se zpět do vedení. Od té doby to byl boj z obou stran, ve kterém měli mírně navrch hosté. Po půlhodině přišel první zlom v zápase, když Javor vychytal Danylycha z penalty. Soupeř nastřelil ještě břevno a my tyčku, jinak byla hra hodně rozkouskovaná fauly. Do druhého poločasu hosté vstoupili o mnoho lépe. Úvodní čtvrthodinu nás mačkali na naší polovině a tam přišel druhý zlomový moment, kdy myslím Adam, přestřelil z malého vápna branku. Po hodině jsme podnikli brejk, ze kterého jsme dali na tři jedna a za minutu na to, takřka totožně na čtyři jedna. Soupeř se po těchto rychlých brankách složil a pak jsme již měli zápas pevně v rukách my. Pro nás strašně důležité tři body, nasazení mělo konečně od nás zase nějaké parametry a i když ve výkonech hráčů by se našlo dost chyb, tak jsme zahráli konečně jako tým. Je to ale jen první krok, čeká nás jich ještě spousta dalších, ale jsme dále ve hře.

M. Sláma : I přes výhru, která vypadá jednoznačně, se jednalo o hodně těžké utkání – jiná než těžká utkání už ale až do konce soutěže nebudou ! Troufnu si říci, že Lhota měla častěji míč pod kontrolou, v určitých fázích utkání působila fotbalověji a dokázala si vytvářet i šance, které naštěstí pro FKH neproměňovala. Ani my jsme ale nehráli špatně, sáhli jsme si na dno sil, a i my měli poměrně dost šancí, … rozhodla produktivita a v té jsme byli prostě lepší – proto máme tři body. K penaltě proti nám se vyjadřovat nebudu, myslím si, že na druhé straně byla mnohem jasnější. Klukům děkuji za bojovnost, uhráli důležité body.

fotogalerie od Šárky Krejčové: FK Hředle - SK Lhota

fotogalerie od Davida Svobody: FK Hředle - SK Lhota