publikováno: 22.5.2023 ÁČKO VEZE Z BRAŠKOVA ZASLOUŽENÝ BOD

Po zbytečné domácí ztrátě se Mšecí zajížděli zelenobílí hájit třetí místo tabulky na horkou půdu do Braškova. V přímé konfrontaci o pomyslnou bronzovou příčku byl k vidění oboustranně pohledný a bojovný fotbal se spravedlivým remízovým vyústěním !

SK BRAŠKOV         FK HŘEDLE
25.kolo I.B třídy skupina A mužů

2 : 2  ( 2 : 2 )

branky: 28.min Josef Brodský - pok. kop, 40.min Matěj Krovoza - 2.min Martin Vodrážka, 37.min Adam Vitner
ŽK: 90.min Mike Stibor - 90.min David Mrázek
diváků:  100
rozhodčí: Michal Písařík - Miroslav Garaja, Vojtěch Nerad
delegát FA: Karel Vyhnal

sestava SK Braškov: Vošmík - Litvinov, Urban, Bednář, Přichystal - Kodria, Štoncner (83.min Šifta), Korpa, Krovoza - Brodský, Hoda (80.min Stibor)

trenér: Daniel Míčka

sestava FK Hředle: Bečirovič - T. Čuda (87.min Somol), Mrázek, David Minařík, Pelc - Vodrážka (58.min Zilcher), Sláma, M. Vitner (78.min J. Vitner), T. Vitner (46.min Sedláček) - Bechner, A. Vitner

Již ve 3. minutě vyslal dalekonosným pasem Pelc do vítězného hlavičkového souboje Bechnera, míče se zhostil Vodrážka, kterému pranic nevadilo, že měl v nohách velkou část dopoledního utkání za rezervní tým, a vydařenou ranou k tyči poslal zelenobílé do rychlého vedení – 0:1 ! V minutě 10. se opakovala podobná situace, dalekonosný pas vyslal tentokrát T. Vitner a byl to opět aktivní Bechner, kdo připravil tutovku pro A. Vitnera, ten ale z víc než solidní pozice trestuhodně přestřelil ! A do třetice rychlá akce FKH, tentokrát ze 17. minuty po ose Sláma - Bechner - Vodrážka, v podání Bechnera ale chyběla už jen lepší finální přihrávka. Přestože tři úvodní šance - včetně té gólové - patřily zelenobílým, na hřišti byly síly obou mužstev zcela vyrovnané. Braškovští dobře kombinovali, nevynechali žádný osobní souboj, byli silní na míči, hýřili pohybem a měli přímočarý tah na branku – … bylo tak jen otázkou času, kdy zahrozí i oni ! A 20. minuta toho byla důkazem – Krovoza si naběhl na centr za obranu, … jeho tutovku vyrazil Bečirovič reflexivně před sebe a dorážející Štoncner ve skluzu z několika kroků nepochopitelně přestřelil ! Hrálo se nahoru dolů a fanoušci obou táborů museli být s předváděnou hrou spokojeni. Ve 27. minutě se pokusil po jedné z akcí FKH překvapit A. Vitner gólmana Vošmíka dlouhým lobem, ten ale skončil, bohužel pro FKH, i nad brankou ! O dvě minutky později zavařil A. Vitner na polovině hřiště nevydařenou „patičkou“ svým spoluhráčům, domácí podnikli rychlý brejk, na jehož konci šel po zákroku Bečiroviče Krovoza s „velkým výkřikem“ k zemi velmi ochotně a hlavní arbitr nezaváhal - … a „exligový“ Brodský se z penaltového puntíku nemýlil – 1:1 ! V minutě 36. vykombinovali Bednář s Korpou dobrou příležitost pro Krovozu, Bečirovič byl ale na místě ! Ve 38. minutě odvrátili zelenobílí domácí roh, Dav. Minařík vysunul přesným pasem Bechnera, jenž zatáhl míč přes obránce do šestnáctky a přesnou „finálkou“ vyzval A. Vitnera na zadní tyči k poměrně snadnému skórování – 1:2 ! Vedení do poločasu ale Poddžbánští neudrželi, ve 41. minutě proběhl domácí záložník nedůrazným dvojblokem zelenobílých, do křídelního prostoru uvolnil Kodriu, na jehož přesný centr si na zadní tyči naskočil Krovoza – 2:2 ! Do druhého dějství vstoupili aktivněji domácí hráči, se střelami Brodského a následně i Kadrii si ale „Javor“ s přehledem poradil ! Zelenobílí odpověděli standardkou Vodrážky, i Vošmík byl ovšem připraven. V 59. minutě mohli jít hráči FKH již potřetí do vedení, osamocený Mrázek ale poslal svoji hlavičku ze sedmi kroků po nadýchané standardce M. Vitnera jen nad Vošmíkovu branku ! O pět minut později ale mohlo udeřit prozměnu na druhé straně, to když vydařenou střelu Korpy vytěsnil i s pomocí břevna na rohový kop Bečirovič ! A rychle zpátky na druhou stranu, v 69. minutě našel přenesením hry Sláma Sedláčka, po jehož kombinaci s Bechnerem se dostal k zakončení sám Sláma, … za střelou, která lehce olízla tyč branky se mohl Vošmík jen ohlédnout ! Vzápětí musela braškovská defenzíva odvracet na poslední chvíli střelecký pokus Bechnera. V 75. minutě již bylo „horko“ opět před brankou „Javora“, Kodria, Brodský, ale ani hlavičkující Štoncner míč za záda strážce hředelské branky nedostali ! Z fotbalového pohledu byla hektická i poslední desetiminutovka, domácí se snažili postupnými útoky strhnout vítězství na svoji stranu, byli to ale zelenobílí, kdo mohl definitivně rozhodnout, … a hned několikrát. V 80. minutě vysunul Sláma luxusní uličkou do tutovky A. Vitnera, Vošmík ale jeho obrovskou příležitost včasným vyběhnutím a zmenšením střeleckého úhlu zlikvidoval ! V minutě 83. zblokovali domácí zadáci střelu Zilchera na rohový kop a hlavička Slámy po centru T. Čudy skončila jen těsně mimo tyče ! A protože na poločasovém výsledku již nic nezměnilo ani tříminutové nastavení, rozešla se obě mužstva za stavu 2:2, … pro FKH již potřetí za sebou. Utkání rozhodoval rozhodčí Michal Písařík, kterému na lajnách asistovali Miroslav Garaja a Vojtěch Nerad. Delegátem utkání byl Karel Vyhnal.

J. Sklenář:  Po dlohé době mohu říci, že jsem spokojen s výkonem. Samozřejmě mělo to své chyby, ale zaujetí pro hru, dodržování pokynů a kolektivní pojetí, bylo po dlouhé době na velmi solidní úrovni. Braškov disponuje velmi zkušeným kádrem a i proto se pohybuje tam, kde se v tabulce pohybuje. Kolem půlící čáry byl na míči silnější než my, šance měl také solidní, ale troufám si říci, že ty naše byly gólovější. To je jedna z věcí, se kterou nemůžu být až tak spokojen. Prostě koncovka dneska nebyla od nás úplně top a i proto byl z toho jen bod a vzhledem k tomu co se na hřišti dělo, spravedlivý bod. Snad si tento výkon přeneseme do dalšího zápasu.Už jenom prot, že toho za jarní část našim fanouškům hodně dlužíme.

M. Sláma : Dnes musím všechny pochválit, hráči odehráli velmi dobré utkání se soupeřem, jenž má ve svém středu hned několik kvalitních hráčů, kteří hráli vyšší soutěže, je hodně silný na míči, v kombinaci i v zakončení. Bylo to víc než vyrovnané utkání, ve kterém mohla o svém vítězství rozhodnout obě mužstva, remíza se ale jeví jako nejspravedlivější.