publikováno: 29.4.2024 ÁČKO Z VELKÉ DOBRÉ S OSTUDOU

Po smolné domácí prohře se Slavojem, která náš tým výrazně posunula do sestupových pozic, zajížděli zelenobílí na hřiště Velké Dobré s cílem pokusit se úspěšným výsledkem ještě „vydolovat“ alespoň malou naději na případnou záchranu krajské soutěže. Domácí Čechie, která patřila před sezónou ke spolufavoritům na postup do vyšší třídy, se ale díky velmi špatnému „jarnímu rozjezdu“, kdy získala pouze dva bodíky, rázem zařadila „do fronty“ mužstev, která bojují o holé přežití v I. B třídě. I hráči Velké Dobré tak nutně potřebovali naplno bodovat. O to těžší úkol čekal svěřence Josefa Petráše, jenž prozatím provizorně nahradil na trenérském postu po minulém kole odstoupivšího Jana Sklenáře !

FC ČECHIE VELKÁ DOBRÁ                FK HŘEDLE
22.kolo ERDINGER Alhkoholfrei I.B třídy skupina A mužů

9 : 1  ( 3 : 1  )

branky: 12.min Patri Ondrášek, 19.min Vladimír Kolmistr, 39.min Jindřich Faktor - pok. kop, 46.min Radek Volman, 59.min Rastislav Stříška, 67.min Patrik Ondrášek, 86.min Vladimír Kolmistr, 88.min Vladimír Kolmistr, 90.min Martin Servus   -   25.min Ondřej Sedláček
ŽK:
diváků:  100
rozhodčí: Petr Kubeš - Václav Pudil, Petr Poklop
delegát FA:  Patrik Roth

sestava FC Čechie Velká Dobrá: Kindl - Přibyl, Strnad, Stříška, Andruchovič - Ondrášek, Kolmistr, Servus, Hašek (74.min Linhart) - Volman, Faktor

trenér: Alexandr Samuel

sestava FK Hředle: Bečirovič - Pelc (46.min Sahaidak), Mrázek (56.min T. Vitner), Dav. Minařík (68.min Malecký), J. Vitner - Dan. Minařík Sedláček, M. Vitner (19.min T. Čuda), Kolář - A. Vitner, Zilcher (46.min Bechner)

trenér: Josef Petráš

Přestože zelenobílí nastoupili do tohoto duelu bez několika zraněných hráčů a hned s několika dalšími, kteří nastoupili se sebezapřením, nebylo úvodní dějství ještě zdaleka nejhorší. Jelikož ale hned několik solidních brejkových situací Poddžbánských skončilo bez gólového efektu, do vedení se dostali díky rychlým brankám Ondráška a Kolmistra z 12. a 19. minuty modrobílí – 2:0 ! Na dvougólové vedení ještě našli hráči FKH odpověď, když se ve 25. minutě prosadil Sedláček – 2:1 ! V době, kdy už se obě mužstva pomalu chystala do kabin, fauloval v pokutovém území Zilcher a Faktor zasadil zelenobílým z pokutového kopu třetí úder – 3:1 !

Zbytek nadějí na solidnější výsledek a současně i vítr z plachet sebrala zelenobílým hned první minuta druhé půle, kdy se střelecky prosadil Volman – 4:1 ! Poté už nebylo co řešit, zelenobílí hráči se „jeden po druhém“ poroučeli z různých důvodů ze hřiště a Doberáci se fotbalem bavili, góly Stříšky a Ondráška navýšily vedení domácích již na půltucet – 6:1 ! Po odstoupení Bechnera ze hry již neměli zelenobílí „kam sáhnout“ a zbytek duelu tak dohrávali pouze v desíti – toho dokázal zkušený soupeř zužitkovat až v poslední pětiminutovce, kdy přibalil hráčům FKH na cestu dvakrát Kolmistrem a  jedenkrát Servusem ještě tři kousky – 9:1 ! Pro FKH potupné „desítky“ se už ale domácí fanoušci nedočkali.

Utkání rozhodovali v naprosté pohodě rozhodčí Petr Kubeš, kterému na lajnách asistovali Václav Pudil a Petr Poklop. Delegátem utkání byl pan Patrik Roth.

M. Sláma : Ani neúčast několika hráčů neomlouvá zbytek mužstva za takovou blamáž, ostudu nedělají jen klubu a fanouškům, ale zejména sobě. Ukazuje se pravá herní „forma“ všech, kteří se na takové ostudě podíleli, ukazuje se to, jak se na jaro připravili, ukazuje se to, kdo na to má a kdo nemá ! Protože si z toho ale někteří hráči příliš nedělají, bude s tím muset vedení něco udělat – najít správné řešení nebude vůbec jednoduché, v některých případech to možná „odnesou“ i ti, kteří FKH reprezentují velmi dobře, …hájit zelenobílé barvy ale budou jen ti, kteří o to mají opravdový zájem.

fotogalerie od Šárky Krejčové: FC Čechie Velká Dobrá - FK Hředle