publikováno: 29.8.2021 BERANI TRAVERZU NEPOTRKALI

Po výprasku v Zavidově, měl první tým mužů co napravovat. V cestě však stáli "Berani" ze Senomat, kteří si rozjezd sezóny také představovali jinak. Nakonec to hráči Traverzy zvládli s přehledem a soupeře poslali domů se čtyřbrankovým nášupem.

FK HŘEDLE              SK SENOMATY
3.kolo okresního přeboru muži

4 : 0  ( 1 : 0 )

branky: 38.min David Minařík (pokutový kop), 52.min Denis Bechner, 58.min Adam Vitner, 84.min Petr Sajner

ŽK: 8.min Dominik Rais, 66.min David Minařík   -   14.min Dmytro Moroz, 37.min Jakub Vávra, 57.min Robert Trešl, 66.min Michal Hudák
diváků:  100
rozhodčí: Jiří Strouhal - Hanuš Minařík (laik), Petr Huttr (laik)

sestava FK Hředle: Malinovský - Rais, Somol, Amauwah, Žihla - T. Čuda (63.min Sajner), David Minařík (78.min T. Vitner), Sláma (84. M. Vitner), Kafka (78.min Brož) - A. Vitner, Bechner

sestava SK Senomaty: Hornof - Trešl (62.min Sergienko), Vávra, Kodeš (26.min Hudák), Pichner - Sailer, Komín, Moroz, Mácha - D. Hůla, R. Hůla (83.min Soldatkin)

trenér: Jiří Kučera

Po těžkém „zavidovském debaklu“ čekala na zelenobílé možnost reparátu v podobě dalšího těžkého duelu proti senomatským Beranům ! Jednoznačný průběh utkání s jednoznačným výsledkem nakonec nechal částečně zapomenout na vysokou prohru z minulého týdne.
Od úvodních minut se taktovky utkání chopili zelenobílí a až na pár malých výjimek tomu tak bylo prakticky po celé první dějství. Již v 5. minutě se mohl po křižné přihrávce Davida Minaříka při svém premiérovém startu v Traverza aréně prosadit Žihla, Hornof ale jeho nadějný pokus zlikvidoval. V rozmezí 6. - 13. minuty hned 2x chyboval na postu stopera hostující Vávra, jenž v nedávné době oblékal i dres FKH, Bechner, ale ani A. Vitner jeho hrubky, bohužel, nepotrestali ! V minutě 14. rozjeli Hředelští pohlednou kombinační akci po ose Žihla - Sláma - David Minařík a v tutovce zakončující A. Vitner, … míč z kopačky domácího forvarda ale skončil pouze nad brankou v ochranné síti ! I v dalších minutách byli mnohem aktivnější zelenobílí - T. Čuda, Bechner ale ani další premiant v zelenobílém Kafka při svých příležitostech s poměrem branek na světelném ukazateli nepohnuli ! A když ve vedoucí gól nedokázali přetavit své šance útočníci
Bechner s A. Vitnerem, zdálo se, že branka Hornofa je začarovaná ! Vysvobození ze střeleckého trápení tak přinesla až minuta 34, kdy opět Vávra fauloval v pokutovém území A. Vitnera a David Minařík z pokutového kopu nezaváhal – 1:0 ! O minutku později se vůbec poprvé dostali k zakončení i Berani, a moc nechybělo, aby bylo srovnáno, Máchův centr a následné zakončení hlavou Sailera ale Malinovský zlikvidoval ! Zbývající minutky první půle dohráli hráči FKH povětšinou na polovině Beranů – skóre už se ale až do poločasového hvizdu sudího Strouhala nezměnilo !
Druhé dějství sice začalo obrovskou neproměněnou příležitostí A. Vitnera, byli to ale hosté, kdo zvýšil herní aktivitu a kdo byl více na míči. Aktivitu Beranů ale rázně utnula minuta 53., kdy Sláma našel křižným pasem Bechnera, jenž ze strany tvrdou, přízemní a hlavně přesnou střelou prostřelil Hornofa – 2:0 ! V 58. minutě to byl opět Sláma, kdo rozjel akci FKH, Bechner následně využil nedorozumění mezi Vávrou a Hornofem k zisku míče, … do opuštěné branky jej ale nedopravil ! Jen o minutku později protečoval jeden ze senomatských hráčů nákop Somola k A. Vitnerovi, který „konečně“ zakončil svůj brejk tak, jek od něj fanoušci očekávají – 3:0 ! Třetí gól v brance Hornofa definitivně utnul jakoukoliv snahu Beranů, a tak už se hrálo převážně jen na jednu branku – V 62. minutě skončila střela T. Čudy jen vedle šibenice senomatské branky a záhy se po přesné přihrávce T. Čudy a po zakončení A. Vitnera rozezvučela pravá tyč Hornofovy branky ! V 68. minutě byla k vidění pohledná akce „exmutějovických“ Kafky a Sajnera, patička druhého jmenovaného ale skončila pouze v náruči Hornofa ! V 75. minutě vybídl uličkou k brejku Sajnera David Minařík, vybíhající Hornof sice upadl, ale na poslední chvíli stačil míč ztlumit ve svých rukavicích ! Závěrečnou čtvrthodinku poznamenaly hned dvě nevyužité příležitosti FKH – Bechnera s A. Vitnerem vychytal Hornof ! A když se v minutě 82. neujala po přiťuknutí Slámy ani střela Brože, museli si fanoušci na další gól ještě minutku počkat – a ten stál určitě zato ! Sláma uvolnil uličkou Sajnera, jenž využil své dlouholeté fotbalové zkušenosti, když parádním lobem rozesmutněl vybíhajícího Hornofa, ale i celé Senomaty počtvrté – 4:0 ! V minutě 85. vybídl ke střele Slámu T. Vitner, Hornof byl ale tentokrát připraven ! Poslední obrovskou příležitost ke změně skóre měl v minutě 89. po přesné přihrávce Bechnera T. Vitner, samostatný brejk ale zakončil pouze do nohou Hornofa, …. kdo ví, jak by ale tato šance dopadla, kdyby vedle sebe viděl zcela osamoceného Sajnera, jenž by zakončoval do úplně prázdné svatyně, … nevyužitá šance ale tentokrát zelenobílé trápit nemusela. Po krátkém prodloužení velmi dobře pískající sudí Strouhal utkání ukončil !

M. Sláma: Naprosto zasloužené vítězství, které mohlo a hlavně mělo být i výraznější. O to víc mrzí výkon z minulého týdne. Ale alespoň se hráči přesvědčili o tom, že nebude lehkých soupeřů. Proti každému soupeři je potřeba nastoupit s maximálním nasazením a bojovností. Dnes tomu tak bylo, bylo tam sice několik slabších pasáží, ale celkově jsme měli zápas po celou dobu jasně pod kontrolou, místy jsme předváděli i pohledný kombinační fotbal a i góly stály za to ! Takže dnes spokojenost !

J. Sklenář: Dnes se hodnotí úplně jinak než minulý týden. Celý zápas byl o dobývání a na gól se čekalo poměrně dlouho. Nakonec přišel až z penalty, ale do dvacáté minuty mělo být hotovo. Bohužel jsme naše příležitosti nedokázali až do penalty přetavit v uklidňující branky. Druhý poločas začali Senomaty mnohem aktivněji a byli více na míči, ale druhá branka utnula jejich jakoukoli snahu. Branek jsme mohli dát nakonec více jak čtyři, ale ta koncovka... Jinak vládne spokojenost se všemi, co se do zápasu zapojili. Každý z nich byl tím kolečkem, které v tom týmovém stroji šlapalo jak mělo.