publikováno: 11.4.2023 BEZKREVNÝ VÝKON NA BODY NESTAČIL

19. kolo krajské I. B třídy proti sobě svedlo dvě mužstva, která v jarní části soutěže stoprocentně bodovala. Zatímco zelenobílí přivezli body z rakovnického Tatranu a další tři přidali do tabulky po domácí výhře nad kvalitní Hostouní, Baníkovci se mohli pyšnit domácím vítězstvím nad favorizovaným Braškovem a třemi bodíky z horké lánské půdy. A protože i podzimní vzájemné klání obou mužstev skončilo nerozhodně 1:1 /pozn.: FKH vyrovnával v nastavení/, dal se očekávat vyrovnaný duel, ... realita ale byla z pohledu FKH, bohužel úplně jiná !

TJ BANÍK ŠVERMOV           FK HŘEDLE

19.kolo I.B. třídy skupiny A mužů

2 : 1  ( 1 : 0 )

branky: 18.min Oliver Vaněk, 55.min Martin Kotouček  -  59.min Denis Bechner
ŽK: 9.min Martin Kotouček, 75.min Vojtěch Steinbach, 93.min Vojtěch Cipl   -   16.min David Mrázek, 37.min Jan Sláma, 83.min Martin Somol
diváků:  158
rozhodčí: Jan Babák - Matěj Horák, Daniel Budil
delegát FA: Karel Vyhnal

sestava TJ Baník Švermov: Štochl - Černý, Dušek, Doubek, Novák (92.min A. Nedvěd) - Kotouček (88.min Zima), Marek, Vydra, Steinbach - Vaněk (82.min Cipl), Végh (73.min Starý)

trenér: David Nedvěd

sestava FK Hředle: Bečirovič - Pelc, Mrázek, Sláma, Somol - Rais (46.min Daniel Minařík) David Minařík (66.min J. Vitner), Kolář, Sedláček (66.min Hladký) - A. Vitner ( 46.min Zilcher), Bechner

Domácí povzbuzeni jarní neporazitelností a touhou zdolat celek z čela tabulky začali hodně aktivně a již v 1. minutě prověřil Kotouček Bečiroviče, jenž jeho vydařený střelecký pokus odvrátil na rohový kop. I druhá akce patřila domácím, když kombinaci Baníkovců zakončil po rohovém kopu střelecky Steinbach, Bečirovič byl ale i tentokrát připravený ! S chutí hrající domácí režírovali tempo hry i nadále, a nepotřebovali k tomu příliš jen pohyb, aktivitu většiny hráčů a hlavně již zmiňovanou chuť ! To zelenobílí působili na hřišti až na pár výjimek víc než laxně a jejich výkon měl alespoň k průměru víc než daleko ! V 16. minutě zaváhala celá defenzíva FKH včetně Mrázka a faul na Kotoučka na hranici šestnáctky byl tím posledním, co mohla udělat následná standardka Marka si ale naštěstí pro FKH našla jen rukavice připraveného Bečiroviče ! O dvě minutky později to byl opět „exligista“ Marek, kdo se z další standardky tentokrát technicky z 25 metrů snažil překonat Bečiroviče, ani tentokrát mu to ale nevyšlo ! Z následného rohového kopu již ale domácí gólově udeřili, Vaněk totiž dostal na hranici pokutového kopu od zelenobílé defenzívy tolik prostoru, že mohl míč uklidit do branky v naprostém klidu a přesně dle svých představ 1:0 ! Ani inkasovaná branka s trapným výkonem FKH nic neudělala, naopak - ve 29. minutě to byl po dalším rohovém kopu opět Vaněk, kdo hlavou překonal i Bečiroviče, na brankové čáře stojící Sedláček ale uklidil míč do bezpečí ! A do třetice Vaněk, ... ve 32. minutě rozehrál standardku ze 45 metrů k překvapení všech bez pokynu rozhodčího tak rychle, že všichni mohli jen koukat, kde míč skončí, ... naštěstí pro FKH jen metr mimo tyč ! Až ve 33. minutě dal o sobě poprvé vědět velmi dobře střežený Bechner, jeho standardku ale vyhlavičkoval domácí obránce nad branku ! V minutě 36. vysunul Sláma uličkou rozeběhnutého Bechnera, kterého za cenu faulu poslal v šestnáctce celkem zbytečně k zemi Černý. Z následného pokutového kopu sice poslal Sláma gólmana Štochla na druhou stranu, ale sudí Babák tuto branku kvůli „zastavenému rozběhu“ neuznal, hráči FKH ukázal žlutou kartu a kopalo se od branky domácích ! Rozhodnutí, které snad všichni zúčastnění „švermovského duelu“ viděli poprvé v životě, nutno ale dodat, že šlo podle posledního výkladu pravidel o rozhodnutí správné ! Střela Bechnera a „nešťastně“ zahraná penalta Slámy bylo bohužel to jediné, co zelenobílí „soubor“ za celé první dějství na švermovské přírodní trávě předvedl žalostná bilance mužstva z čela tabulky ! Jednogólové manko před druhým dějstvím bylo pro FKH milosrdné, a to se mohl ve 44. minutě po akci Végha trefit ještě hlavou Vaněk a o minutku později zahodil stejný hráč po křídelní akci Vydry tutovku, když z devíti kroků přestřelil Bečirovičovu branku !

Kdo čekal, že druhé dějství bude ze stany FKH úplně o něčem jiném, musel být hodně zklamán. Kvalita hry zelenobílých se nezvedla ani o „píď“ a domácí tak mohli dál v naprostém klidu určovat, jak se bude duel dál vyvíjet. Již v 54. minutě si Baníkovci pohráli u postranní lajny s laxně bránícími hráči FKH, ... následoval centr do šestnáctky, Somol nešťastně podklouzl a Dav. Minařík byl u Kotoučka pozdě 2:0 ! Druhá branka zcela uklidnila domácí tým, jenž hrál proti naprosto bezzubému soupeři to, co potřeboval. Možnou změnu tak mohla nastartovat ještě minuta 59., kdy si domácí gólman Štochl pohrál s malou domů svého spoluhráče i díky podklouznutí tak nešťastně, že dobíhající Bechner mohl zasunout míč do zcela opuštěné svatyně - 2:1 ! Bohužel, ani tato nabídnutá možnost domácích pro návrat FKH do utkání na herním projevu zelenobílých nic nezměnila ! Zoufalý výkon pokračoval dál ! V 66. minutě se rychlonohý Kotouček zbavil v šestnáctce Somola a jen skvělý zákrok Bečiroviče držel naděje FKH i do dalších minut ! A když gólem neskončil ani střelecký pokus Vydry v minutě 84., mohli zelenobílí i vyrovnat, ... Zilchrův pokus po prodloužené hlavičce Bechnera si ale místo mezi třemi tyčemi nenašel, ... a popravdě řečeno, za tento lajdácký „výkon“ si zelenobílí ani žádný bod nezasloužili !

Utkání rozhodoval výtečně rozhodčí Jan Babák, kterému na lajnách asistovali Matěj Horák a Daniel Budil. Delegátem utkání byl pan Karel Vyhnal.

J. Sklenář:  Jednoznačně zklamání! Podali jsme hodně bezkrevný výkon, který se ani na míle nepřibližoval výkonu z minulého kola. Omluvou není ani absence tří záložníků. Soupeř nás během zápasu nepustil zhola k ničemu. Dobře si nás načetl a my nebyli schopni vymyslet jiný vzorec hry. Chyběla nám větší agresivita v soubojích, které jsme nevyhrávali, nezískávali jsme  odražené míče a směrem dopředu nevymysleli zhola nic za celých devadesát minut. Stačil k tomu jediný hráč soupeře Marek, který si s  našimi náznaky směrem dopředu hravě poradil. Naopak nám především v prvním poločase zatápěl směrem dopředu Vaněk. Co se týče neuznané penalty. Nevím. Viděl jsem takových penalt mnoho, třeba na mistrovství světa byla takto kopaná každá druhá a nic se nedělo. To však nemění nic na tom, ža my jsme si za náš výkon bodovat nezasloužili a soupeř si výhru uhrál sám na hřišti.

M. Sláma : Není co hodnotit, je potřeba jen pogratulovat domácím knaprosto zasloužené výhře a třem bodům. Byl to náš nejhorší výkon v krajské soutěži, i ve Mšeci jsme na podzim hráli proti dnešku parádně. Vše bylo vyřčeno o poločase v kabině, důvodů – proč jsme to tak odehráli, je hned několik, každý - úplně každý - musí začít sám u sebe a říci si, co udělal proto, aby k takovéto „šlamastice“ nedošlo. Diváci s námi jezdí na venkovní zápasy a my předvedeme tohle. Na druhou stranu, ne vždy se musí dařit, ale i v tomto případě musí nechat všichni na hřišti duši, ... dnes tomu tak rozhodně nebylo. Soutěž máme parádně rozehranou a můžeme hrát úplně v klidu, to ale neznamená, že budeme předvádět takové výkony jako dnes. Prohry ke sportu patří – ale důstojné prohry. Čekají nás dvě utkání pravdy, uvidíme, zda-li šlo jen o jednorázové selhání, či o to, bude-li problém někde jinde. Po dnešním duelu jsou ve hře obě varianty.