publikováno: 27.9.2023 DOROST DOMA OPĚT REMIZOVAL

Po vítězném zápase vLoděnicích, chtěli dorostenci navázat na úspěšnou šňůru ze hřišť soupeřů a konečně stoprocentně bodovat v domácím prostředí. Umístění v tabulce obou soupeřů je mírně favorizovalo, ale v krásném zápase se body nakonec dělily.

FK HŘEDLE        FK KRÁLŮV DVŮR
8.kolo 1. A třídy dorostu U19 sk. A

branky: 15.min Daniel Minařík - pok. kop, 77.min Martin Vitner - pok. kop   -   2.min Karel Červenka, 68.min Jan Fikrle
ŽK: 73.min Martin Vitner  -  71.min Antonín Štěpánek
rozhodčí: Tomáš Brožek - David Minařík (laik), Pavel Sekerka (laik)

sestava FK Hředle: Malý - Žák, J. Vitner, Sahaidak, Pleier - Tittelbach, Roubík, Muška, Malecký - M. Vitner, Minařík

střídali: Janek, Smutný, Hornof, Amler, Kučera

trenér: Hanuš Minařík

FK Králův Dvůr: Kougl - Červenka, Fikrle, Novotný, Mareš, Vinš, Matouš, Choc, Kružliak, Kincl, V. Vrba

střídali: Szöllösi, Štěpánek, Procházka, Vozdecký, J. Vrba, Jaroš

trenér: Karel Mencl

Do zápasu vstoupil domácí dorost nejhůře jak mohl. Již ve druhé minutě chybně na hranici šestnáctky rozehrával Žák a soupeř této nabídky využil. Na parádní střelu Karla Červenky neměl Malý, v domácí brance, žádný nárok. Poté se začal v Traverza aréně rozehrávat parádní zápas, ve kterém oba soupeři prokazovali své kvality. Po čtvrthodině hry, dostali domácí výhodu pokutového kopu, který Minařík proměnil. Vyrovnávací branka vlila domácím elán a byli to oni kdo mohli Martinem Vitnerm udeřit, jeho zakončení skončilo na břevně a v dalších parádních šancích, vychytal domácí hráče skvělý Kougl. Hosté se nechtěli nechat zahanbit a ohrožovali branku domácích. Malý se ale svému kolegovy snažil úspěšně vyrovnat.
Druhý poločas začali o mnoho aktivněji hosté a prvních dvacet minut hry zcela ovládli. Odměnou za jejich aktivitu jim byla branka Fikrleho po téměř sedmdestáti minutách hry. A to ještě jednou zachránilo domácí břevno Malého branky. Domácí tým však nesložil zbraně a mocně začal finišovat. Zakončení Tittelbacha a Minaříka skončila na konstrukci hostující branky, parádní zakončení Martina Vitnera skvělým způsobem zlikvidoval hostující Kougl. Přesto ještě jednou nedokázal zabránit míči ve své síti. Tentokráte ho opět z pokutového kopu překonal Martin Vitner, který tak uzavřel gólový účet utkání. Body se nakonec spravedlivě dělily a dorostenci tak stále čekají na první domácí výhru. Díky třem výhrám na hřištích soupeřů však drží parádní pátou příčku s minimálním odstupem na úplné čelo tabulky.