publikováno: 8.10.2024 DOROST PŘES DLOUHÉ OSLABENÍ DOKÁZAL VYHRÁT

Dorostenci vstupovali do dalšího zápasu s cílem konečně v soutěži vyhrát. Úkol pro z různých důvodů prořídlou sestavu domácích to měl být jednodušší, protože nastupovali proti poslednímu týmu tabulky, který zatím nezískal ani bod. Jenže trhlina do plánu přišla velmi záhy. Ve dvanácté minutě domácí propadli a sám na Malého se řítil hostující Jáchym Hebelka. Za záchranou brzdu zatáhla Jakub Smutný, který protihráče zastavil držením za dres. Rozhodčímu Benešovi tak nezbývalo nic jiného, než poslat Smutného pod sprchy. Pro domácí hodně studená sprcha a vidina takřka osmdesáti minut v oslabení. Hostům přesilovka vlila do krve ještě více elánu a po šestadvaceti minutách ji ještě umocnila první vstřelená branka. Na domácí tým by tak vsadil jen málokdo. Jenže domácí mladící se nerozsypali a do šatny zásluhou Michala Maleckého vyrovnali. Do kabin se tak šlo za remízového stavu.

Do druhého poločasu vstoupili živěji hosté a po necelé hodině hry se dostali opět do vedení. To domácí Peterka fauloval v pokutovém území opět Jáchyma Hebelku a byl z toho pokutový kop. Ten porměnil Debroise. Jenže domácí na mysli opět neklesli a po pěti minutách se premiérovou brankou v zelenobílém předvedl Peterka, který tak vyrovnal. Infarktový zápas tak pokračoval dále. Chyběly tři minuty do konce řádné hrací doby a domácí podnikli protiútok, který na polovině hřiště hasil brzdouhostující Martin Procházka. A protože již měl žlutou kartu za zakopnutí míče, znamenala druhá žlutá přesun do kabin za domácím Smutným. Konec dlouhé přesilovky hostí. Jenže to nebylo stále vše. Dvě minuty po červené kartě se prosadil podruhé v zápase Michal Malecký a v domácím táboře vypukla euforie. Vydřené body za první výhru v sezóně zůstaly v Traverza aréně.

FK HŘEDLE               SK STEHELČEVES
9.kolo 1. A třídy dorostu U19 sk. A

branky: 45.min Michal Malecký, 63.min Vladimír Peterka, 89.min Michal Malecký - 26.min Zdeněk Veselý, 58.min Martin Debroise

ŽK: 23.min Jakub Hornof - 6.min Jan Moucha, 30.min Martin Procházka, 59.min Martin Debroise, 82.min Jáchym Hebelka