publikováno: 2.10.2023 DOROST SAHAL PO BODECH - NAKONEC PŘIŠEL KRUTÝ ZÁVĚR

Dorostenci, kteří byli zatím stoprocentní na hřištích soupeřů, zajížděli na půdu jednoho z favoritů soutěže, do Tuchlovic. Že je nečeká vůbec nic jednoduchého, bylo jasné již před výkopem. Absence opr Martina Vitnera, Jiřího Vitnera, Žáka, Mušky, byla více než citelná. I přesto body byly celý zápas na dosah.

AFK TUCHLOVICE          FK HŘEDLE
9.kolo 1. A třídy dorostu U19 sk. A

branky: 16.min David Ditrich, 87.min David Ditrich   -   40 min Vilém Tittelbach
ŽK:
rozhodčí: Rostislav Hudera - Antonín Popelka (laik), Tomáš Holec (laik)

sestava AFK Tuchlovice: Fitko - Kedroň,Cvekl, Š. Pospíšil, Husák, Kraček, Matějovský, Junek, Hořejší, Ditrich, J. Pospíšil

střídali: Ringmaier, Lé Khanh, Melč, Vacek, Kučera, Vašta

trenér: Roman Palek

sestava FK Hředle: Malý - Sahaidak, Smutný, Minařík, Pleier - Tittelbach, Maleký, Roubík, Andrle, Amler - Hornof

střídali: Smutný

trenér: Hanuš Minařík

Zápas začal velmi opatrně z obou stran. Hra se přelévala mezi šestnáctkami a šance se žádné nerodily. Větší vzruh tak přinesla až 16 minuta, kdy domácí skórovali, ale branka nebyla pro ofsajd uznána. Za dvě minuty se však již skóre měnilo. Ditrich získal na polovině hřiště míč, který přihrál Hořejšímu, který se dostal na hranici pokutového území. Naznačil, že půjde do střely, ale prohodil míč na seběhnuvšího Ditricha, který naprosto přesně trefil za háčky. Ani první trefa nedala zápasu nový rozměr. Hra se stále odehrávala mezi vápny A když už přišla nějaká střela na jedné či druhé straně, neměla parametry. A tak se na změnu skóre čekalo až do 40 minuty. Rozehrávku domácích obráncůl vystihl Tittlbach a namířil si to přímo do vápna, kde střelou nedal domácímu Fitkovi šanci.

I druhý poločas se hrál v podobném duchu jako první. Šancí se moc nerodilo a když užnáhodou něco ano, brankou to neskončilo. Kruté rozuzlení pro hředelské tak přišlo až v 87 minutě. Domácí Kraček získal na vlastní šestnáctce míč a vydal se k 70 metrovému sólu po pravé straně hřiště, ve kterém mu plně nedokázal zabránik Sahaidak. Kraček se dostal do pokutového území a přihrávkou na penaltu vybídl Ditricha. Ten vystřelil a i když měl Malý míč na ruce, razance střely stačila na to, aby se míč pomalu dokutálel za brankovou čáru.

videozáznam z prvního poločasu: AFK Tuchlovice - FK Hředle

videozáznam z druhého poločasu: AFK Tuchlovice - FK Hředle