publikováno: 13.8.2023 GENERÁLKA MUŽŮM VŮBEC NEVYŠLA

Druhý přípravný zápas, který byl zároveň i generálkou na nadcházející sezónu se vůbec nevyvedl. Výsledkem je vysoká prohra. Jestli políček z Loděnice bude prospěšný, ukáží první ostré zápasy.

rozhodčí:

sestava FK Hředle 1.poločas:  Bečirovič - T. Čuda, Mrázek, David Minařík, Somol - Malecký, Sláma, M. Vitner, Sedláček - Bechner, Pelc

střídali : Daniel Minařík, Rais, Vodrážka, Čapek, T. Vitner

Úvod zápasu nevypadal vůbec zle. Náš tým byl aktivní dobře přistupoval k soupeři a dokázal si vytvořit i zajímavé situace. V 11 minutě se mohl prosadit Sedláček, ale branku minul. V 19.minutě to byl poprvé v zápase Martin Vitner, ale ani on úspěšný nebyl. Domácí se do nějakých zajímavých situací dostat nedokázali. Zlom přišel po dvaceti minutách. Ve 22 minutě vyrobil mega hrubku Bečirovič, který svojí rozehrávkou vybídl soupeře ke snadnému skorování a ten nepohrdl. A obraz hry se začal zcela měnit. Náš tým ztratil veškerou jistotu, začal prohrávat souboje a domácí se dostali na koně. Když v 27 minutě fauloval na hranici šestnáctky Mrázek, bylo ještě hůře. Parádní zakončení přes zeď vymetlo všechny pavouky v horním rohu branky. V té chvíli domácí převzali otěže zápasu a jednoznačně dominovali. Naše obrana odolávala s nájezdy domácích hráčů jen s vypětím všech sil. Přesto se náš tým dokázal dostat do velmi dobré příležitosti. Ve 40.minutě si našel centr v pokutovém území Bechner, ale zakončení skončilo mimo tři tyče. A tak se šlo do kabin za stavu 2:0 pro domácí.

Druhý poločas začal stejně jako první a to v naší režii. Hned po minutě se řítil čerstvý Daniel Minařík sám na brankáře a ten předvedl první vynikající zákrok a mladšího z Minaříků vychytal. Domácí se mnoho do hry nedostávali, ale když se dostali, tak to stálo za to. V 52 minutě hlavička domácího hráče z dobré pozice skončila nad brankou a dvě minuty na to, hasil na poslední chvíli ve skluzu Mrázek. Poté přišla pasáž tlaku a šancí našeho týmu. Po hodině hry to odstatroval Martin Vitner, jehož střela z 18 metrů, proletěla jen těsně nad břevnem. V 65 minutě již aktivita našeho týmu přinesla ovoce. Bechner se prosadil na křídle a centrem našel na vzdálenější tyči Slámu a ten nejprve posadil beka a poté i brankáře a bylo to rázem 2:1. Jenže šance na vyrovnání byly za tři minuty pryč. Luxusní prostor dostal domácí hráč, který prošel středem hřiště přes tři hráče a střla ze 16 metrů skončila přesně na háčkách u pravé tyče Bečirovičovy branky - 3:1. Náš tým nic nechtěl zabalit a především mládí hrozilo. Šance, které si náš tým vytvářel, hatil v domácí brance její strážce. V 70 minutě rychlý brejk našeho týmu neskončil tam kde měl Daniel Minaříka vychytal brankář, stejně jako dorážku Bechnera a druhá dorážka Martina Vitnera skončila nad. Stejně tak v 75 minutě šance Martina Vitner, který sám před brankářem ztroskotal na jeho zákroku. V 80 minutě přišlo konečné rozuzlení. Domácí si opět udělali z naší obrany trhací kalendář a další přesná střela po zemi na "háčky" 4:1. Ještě V 82 minutě mohl korigovat opět Martin Vitner v dalším samostatném nájezdu. Zakončil ovšem nad. A tak závěr patřil domácím. jak herně, tak brankově. TO v 85 minutě uděla hrubku u postraní čáry Čapek a domácí ukázali jak se nakládá s příležitostmi. 5:1.

J. Sklenář:  Zasloužené vítězství domácích. Ti nám dali krutou lekci. Vetšinu zápasu měli pod kontrolou, byli lepší povětšinu zápasu v kombinaci a především narozdíl od nás, produktivní. Šance jsme si dokázali vytvořit a to vysloveně gólové a bylo jich dost, ale produktivita byla hrozná. Že dostaneme branky po chybách Bečiroviče a Čapka, to se stane a věřím, že v ostrém zápase se to už nestane, ale zbývající tři branky. Chovali jsme se směrem dozadu jak žáčci. Naivně a to je pro mě velmi znepokojující.