# Aktuality

publikováno: 19.6.2023 GÓLOVÉ ŽNĚ U BEROUNKY SKONČILY SMÍRNĚ

K závěrečnému duelu soutěžního ročníku 2022 - 2023 zajížděli zelenobílí k Berounce do Roztok, tedy na půdu soupeře, který již byl prakticky smířen s tím, že se po ročním působení v nejnižší krajské soutěži - bez ohledu na konečný výsledek - vrátí zpět do okresního přeboru. Záchrana mužstva od Berounky již byla pouze v teoretické rovině. A v pohodě mohli hrát i zelenobílí, … motivací tak pro ně mohla být alespoň snaha o částečnou reputaci herně i výsledkově „velmi slabého jara“.

TJ ROZTOKY                   FK HŘEDLE
14.kolo I.B třídy skupina A mužů

5 : 5  ( 1 : 3 )

branky: 31.min Michal Čermák, 62.min Michal Čermák, 82.min Michal Čermák, 84.min Michal Čermák, 90+4.min Pavel Hruška - 21.min Adam Vitner, 22.min Martin Vitner, 28.min David Minařík, 70.min Adam Vitner, 86.min Jan Sláma - pok. kop
ŽK: 85.min Ondřej Čumpelík   -   35.min Adam Vitner, 81.min Martin Vodrážka
diváků:  158
rozhodčí: Vladimír Týče - Tomáš Brožek, Jan Husák
delegát FA: Martin Prislupský

sestava TJ Roztoky: Hůla - Farkas, Krůta V., (70.Kněžík), Texl, Čumpelík - Hruška, Nejedlý, Fikejz, Čermák Michal - Makram, Merhaut

trenér: Petr Čáslavský

sestava FK Hředle: Rais (46.min Kolář), Mrázek, David Minařík (63.min Daniel Minařík), Somol (71.min Malecký) - T. Vitner (57.min Vodrážka), Sláma, M. Vitner, Sedláček - A. Vitner, T. Čuda (77.min Brož)

trenér: Jan Sklenář

V úvodní dvacetiminutovce toho obě mužstva příliš nepředvedla, bylo znát, že proti sobě stojí na jedné straně již prakticky sestupující domácí hráči a na straně druhé hráči FKH potýkající se v jarní části soutěže s výrazně pokleslou formou. Za zaznamenání tak stála pouze hlavička domácího Ben Hadj Makrama a T. Vitnerem nastřelené horní břevno Hůlovy branky. Rozmezí mezi 21. - 31. minutou ovšem přineslo pro poměrně početnou diváckou kulisu velmi nečekaný zlom ve vývoji utkání, který byl navíc okořeněn hned čtyřmi brankami ! Ve 21. minutě si na kolmici Raise prodlouženou T. Čudou naběhl A. Vitner, jenž v osobním souboji přetlačil vybíhajícího Hůlu i Texla a střelou do prázdné branky odstartoval gólovou smršť – 0:1 ! Jen o minutku později zatlačili zelenobílí na soupeře, míče se zhostil M. Vitner, středem hřiště si to nasměroval k šestnáctce a z její hranice nedal přesnou ranou k tyči Hůlovi žádnou šanci – 0:2 ! V minutě 28. propadl míč před šestnáctkou k Dav. Minaříkovi a i on se po chvilce váhání trefil nechytatelně – 0:3 ! A mělo být hotovo ! Bohužel, v minutě 31. využil Čermák celého řetězce chyb hráčů FKH - Sláma, Dav. Minařík, Somol - a přehozením Andrleho zkorigoval stav na – 1:3 ! Závěrečná čtvrthodinka první půle již měla parametry úvodní dvacetiminutovky, k vidění nebylo prakticky nic.

A úroveň duelu nezvedla ani první čtvrthodinka půle druhé, ba co víc, množily se oboustranně nepřesnosti, míč se pohyboval častěji ve vzduchu než-li na zemi, přibývalo více osobních soubojů, … k vidění byla úroveň okresního přeboru. Vše se začalo měnit od 62. minuty, kdy se při odkopu zranil Dav. Minařík a než stačili zelenobílí poslat do hry náhradníka, naběhl si na kolmý pas mezi obranu Hruška a podél Andrleho snížil na rozdíl jediné branky – 2:3 ! V 69. minutě to ale mohlo být opět o dvě branky, M. Vitner ustál hlavičkový souboj, míč se odrazil k A. Vitnerovi, jenž šel ze strany sám na gólmana, Hůlu ale bohužel neprostřelil ! O tři minutky později vyslal do další tutovky luxusní uličkou Sláma opět A. Vitnera, jenž z dalšího nájezdu na Hůlu vyšel tentokrát vítězně – 2:4 ! V minutě 80. vystihl nepochopitelnou rozehrávku FKH ve vlastní šestnáctce Ben Hadj Makram, který byl následně na hranici velkého čtverce faulován – Nejedlý ale s nabídnutou standardkou nenaložil nejlépe ! V 83. minutě už ale bylo v domácím táboře opět veseleji, Ben Hadj Makram centroval z křídelního prostoru a Čermák mezi Kolářem a Brožem doslova donesl míč na prsou do branky – 3:4 ! Jen o další dvě minutky později se dlouhý aut domácích do šestnáctky dostal opět ke zcela osamocenému Čermákovi a bylo vyrovnáno – 4:4 ! Neskutečné ! Radost domácích ale trvala jen minutku, krátce po rozehrání uvolnil A. Vitner v šestnáctce M. Vitnera, kterého doslova sestřelil domácí obránce – jasný pokutový kop ! A Sláma poslal Hůlu na druhou stranu – 4:5 ! Tříbodový zisk tak byl blízko, ve čtvrté minutě nastavení ale Brož odehrál míč jen na kopačky domácích, Čermák vysunul Hrušku a bylo srovnáno – 5:5 ! Radost z deseti gólů tak nakonec museli mít jen nezaujatí fanoušci, zelenobílým dva body uplavaly po Berounce…. . Utkání rozhodoval solidně rozhodčí Vladimír Týče, kterému na lajnách asistovali Tomáš Brožek a Jan Husák. Delegátem utkání byl pan Martin Prislupský.

Hlasy po utkání:

J. Sklenář:  Není příliš co hodnotit. Odehráli jsme utkání, kde jsme vedli o tři branky a stejně nevyhráli. Rozhodly až žákovské individuální chyby a proto jsme nedosáhli na tři body. Již před zápasem jsem byl rozhodnutý, že dám větší prostor všem hráčům a za tím si budu stát stále. Kdy jindy by měli dostat prostor k tomu se ukázat. Více mě mrzí pro mě nepochopitelné slovní výpady z řad našich fanoušků. Celkově sezónu i přes hodně nepovedené jaro hodnotím kladně. Cíl co jsem hráčům před začátkem sezóny dal, jsme splnili i když mohlo to dopadnout lépe. Teď se tým musí připravit co nejlépe na příští sezónu, která bude více než náročná.

M. Sláma : Herně velmi slabé a bodově mizerné jaro nám víc než pošramotilo hodně solidní a pro mnohé překvapivý podzim. Celkové 6. místo je ale velmi dobré - před soutěží bych ho určitě bral. V dnešním duelu se na hřišti postupně objevili hned čtyři dorostenci, ale i další hráči širšího kádru. Dostali prostor v relativně „bezvýznamném duelu“, aby se ukázali, kdy jindy by takový prostor měli dostávat. Ani v této sestavě bychom ale neměli ztrácet vedení 1:3, 2:4 a v nastavení i 4:5. A byť relativně „ o nic“ nešlo, je to vzhledem k vývoji utkání škoda. Celá sezóna nám mnohé ukázala, nejen to, s jakými se budeme pasovat soupeři v sezóně příští, ale zejména to, kdo jak je na tom z našich hráčů – a to po všech stránkách /celkový přístup, spolehlivost a stabilita, výkony, odpovědnost vůči mužstvu, trénovanost, a jiné/ ….. pro novou startovní čáru to bude velmi důležité, neboť příští sezóna, po které se jedna I. B třída bude rušit, bude hodně zlomová a my do ní musíme jít připraveni.