publikováno: 4.10.2023 JANOV SMETL REZERVU VE DRUHÉM POLOČASE

V devátém kole, přivítala rezerva na svém hřišti v Mutějovicích tým Janova. Zajímavostí bylo, že za Janov nastoupilo v základní sestavě sedm hráčů, kteří prošli jak týmy Hředel, tak týmy Mutějovic. Po výsledkově vyrovnaném prvním poločase, přišla ze strany Janova ve druhém poločase gólová smršt, která rezervu zcela smetla.

FK HŘEDLE "B"            TJ SOKOL JANOV
9.kolo HB KLINIKA Okresní přebor mužů

branky: 42.min Denis Bechner   -  16.min Marek Bradáč, 49.min Adrian Alijevič, 64.min Lukáš Roubík, 67.min Lukáš Roubík, 84.min Adrian Alijevič
ŽK: 28.min Martin Čuda
rozhodčí: Vladimír Beneš - Jiří Kabourek, Zdeněk Polívka

sestava FK Hředle "B": Andrle - Daniel Minařík (46.mi T. Vitner), Kroupa, Zilcher, Malecký - Vodrážka, Bečirovič, Hladký, M. Čuda (71.min Borský) - Bechner (78.min Z. Rosa), Sajner (57 Čapek (86.min H. Roubík))

trenér: Václav Holý

sestava TJ Sokol Janov: Melč - Alijevič, Melč, Kail, Kloub - M. Bradáč, L. Roubík, Linc (46.min Jaroslav Koukal), Kačírek - Konvalinka (80.min Jan Koukal, Zuska ml.

trenér: Milan Amler

Prestižní zápas mezi hředelskou rezervou a Sokolem Janov, nemusel na svoji první branku příliš dlouho čekat. V 16 minutě vhazovali hosté z Janova aut. Zuskal se dokázal přes svého ochránce prosadit a centrem na zadní tyř našel špatnš hlídaného Marka Bradáče, pro kterého nebyl problém hlavou dostat hosty do vedení. Brzká branka nespustila žádnou lavinu ofenzivy ze strany domácího týmu. Ten jen částečně hrozil ze standartních situací, ale ty k brance nevedly. Hosté si pečlivě chránili svoje vedení a to se jim takřka celý poločas dařilo. Těsně před poločasem se skóre přeci jen měnilo. Kroupa dlouhým míčen vybídl Bechner. Ten se zbavil svého strážce Kaila a než na hranici šestnáctky stači Kaila doplnit Melč, poslal Bechner ze šestnáctky raketu země vzduch na bránu Melče a taskončila přesně v pravém horním rohu janovské branky.

Druhý poločas začal pro domácí nejhůře jak mohl. Ve 49.minutě si vzal míč Marek Bradáč, úplně nerušeně přeběhl přes celou šířku šestnáctky a poté servíroval Alijevičovi, který volný na penaltě měl dost času prostřelit Andrleho. Od té doby převzali otěže hry hosté a šance se začaly množit. Tu asi největší po centru a hlavičce Kačírka zlikvidoval Andrle. V 64 minutě dostali hosté výhodu trestného kopu z dobrých pětatřiceti metrů. Lukáš Roubík tyto situace miluje a i když se Andrle snažil míč vytěsnit z pod břevna nedokázal a hosté rázem vedli o dvě branky. A za tři minuty na to se skóre měnilo opět. Trestný kop ze dvaceti metrů si vzal na starost znovu Roubík a tentokrát přízemní střelou kolem zdi nachytal Andrleho v brance. A bylo rozhodnuto.Domácí tým zcela rezignoval a jen díky špatné koncoce Janova nenaskakovalo skóre do zcela hrozivých výšin. Tečku za zápasem udělal Alijevič. Toho oslovil přihrávkou Jan Koukal a ten tak dokonal nepopulárního bůra.

Václav Holý:V prvním poločase se hrál rychlý fotbal na obě strany, oba týmy si vypracovaly několik šancí. K výkonu z prvního poločasu nemám co vytknout, zápas se musel líbit i divákům. Začátek druhé půle byl ve stejném tempu, poté jsme ale inkasovali po odraženém míči a po dvou rychlých gólech Roubíka z přímáku, našeho bývalého hráče, jsme už neměli sílu s utkáním něco udělat.

sestřih z utkání: FK Hředle "B" - TJ Sokol Janov

fotogalerie od Lukáše Ilberga: FK Hředle "B" - TJ Sokol Janov