# Aktuality

publikováno: 4.9.2023 LIBČICE ZÁPAS ZCELA OVLÁDLY

V 5. kole zavítal do „Traverza arény“ soupeř, jenž v předchozích sezónách úspěšně nastupoval v jiné skupině krajské I. B třídy - AFK Libčice nad Vltavou. Soupeř, v jehož dresu nastupuje mnoho kvalitních hráčů, kteří během své kariéry prošli známými kluby hrajícími mnohem vyšší soutěže, než - li je I. B třída ! Soupeř, jenž má blízké vazby na pražskou Duklu, ... soupeř, v jehož čele stojí „kovaný Duklák“ a bývalý reprezentant Günter Bittengel ! Soupeř, o jehož síle se v minulém kole přesvědčil kladenský Slavoj, který odjel z Libčic s „půltuctem“ gólů ! Premiérový souboj obou soupeřů tak sliboval zajímavou a dramatickou podívanou ! Realita ale byla bohužel úplně jiná jednalo se o jednoznačnou konfrontaci, během které dominovali hráči od Vltavy.

FK HŘEDLE            AFK LIBČICE
5.kolo ERDINGER Alhkoholfrei I.B třídy skupina A mužů

2 : 5  ( 1 : 2 )

branky: 14.min Adam Vitner, 66.min Adam Vitner   -   11.min Ondřej Hrdina, 35.min Michal Punčochář, 54.min Martin Tenkl, 60.min Jan Vondra, 71.min Ondřej Hrdina
ŽK: 34.min David Minařík, 51.min Denis Bechner   -   65.miun Jan Beneš
diváků:  111
rozhodčí: Josef Blížil - Jakub Dobrava, Marek Soukup
delegát FA: Jaroslav Mázdra

sestava FK Hředle: Malinovský - T. Čuda (74.min Brož), Mrázek, David Minařík (76.min Malecký), J. Vitner (65.min Čapek), M. Vitner, Kolář, Sláma, Sedláček - Bechner, A. Vitner

trenér: Jan Sklenář

sestava AFK Libčice: Parišek - Jakub Vondra, Jan Vondra, Punčochář, John (84.min Ptáček) - T. Tenkl, Beneš (90.min Kaláb), Voinikov - Hrdina, Paluka (87.min Tyle), Lain (76.min M. Tenkl)

trenér: Daniel Bejr

Hned první vteřinky duelu ukázaly, kdo bude na hřišti udávat tempo hry první gól Libčic sice ještě nebyl pro postavení mimo hru uznán, ale záhy se schylovalo k dalšímu, .... v 6. minutě orazítkoval Voinikov tvrdou ranou tyč Malinovského branky, aby v minutě 12. procedil Hrdina míč mezi vybíhajícím Malinovským a vracejícím se J. Vitnerem a střelou do opuštěné svatyně otevřel gólový účet utkání 0:1 ! Převaha AFK byla citelná, vyrovnání zelenobílých tak přišlo z „čistého nebe“, Bechner našel z křídelního prostoru v šestnáctce M. Vitnera, od kterého putoval míč přes Koláře až k A. Vitnerovi, jenž pálil přesně k tyči 1:1 ! Vyrovnávací branka sice tlak hostujícího mužstva mírně otupila, byli to ale nadále hosté, kdo diktoval tempo hry. Ve 21. minutě prohodil T. Tenkl šikovně míč na Hrdinu, jenž z výtečné pozice - naštěstí pro FKH - mezi tyče nezamířil ! V minutě 27. se řítili dva Libčičtí hráči na Mrázka, Voinikova „finálka“ na Paluku ale vše doslova pohřbila ! V minutě 30. vykombinovali hosté gólovku pro Johna a jen výtečný obranný zákrok J. Vitnera odvrátil další možnou gólovou pohromu ! Hlavičková odpověď Dav. Minaříka do náruče gólmana Parišeka byla jen slabou náplastí na celkově nevýraznou ofenzivu FKH. Ve 35. minutě zastavil těsně před šestnáctkou slibnou akci AFK faulem Dav. Minařík a Punčochář precizně zahranou standardkou prokázal své kvality získané ve vyšších soutěžích 1:2 ! V závěrečné pětiminutovce první půle si vytvořili hosté ještě dvě velmi slibné příležitosti Voinikova vychytal v gólovce Malinovský a střela Paluky skončila po teči na rohovém kopu. Poslední střela prvního dějství ale patřila zelenobílým, konkrétně Bechnerovi, jenž tvrdou ranou z hranice šestnáctky prověřil Parišekovy kvality.

Úvodní velká šance druhého dějství patřila domácím hráčům, to když Sedláček vysunul do brejku M. Vitnera, Parišek ale včasným vyběhnutím a zmenšením střeleckého úhlu gólovku hředelského záložníka zlikvidoval ! Jen o minutku později vytvořil v rozehrávce hrubku Dav. Minařík a Beneš se řitil sám na Malinovského, ani on ale jasnou gólovku neproměnil ! V 53. minutě chyběl krok Palukovi, aby zakončil centr Voinikova. Libčický kapitán Paluka si ale vše vynahradil o minutkou později, kdy doslova obral o míč váhajícího T. Čudu, v šestnáctce jej fotbalově „vykoupal“ a technickou ranou nedal Malinovskému šanci - 1:3 ! V 58. minutě našla střela Bechnera po skrumáži v šestnáctce jen připravenou náruč Parišeka. V minutě 61. musela slušně zaplněná „Traverza aréna“ /111 platících diváků/ zatleskat parádnímu fotbalovému kousku Jana Vondry, jenž z 18 metrů přehodil ukázkovým lobem vše včetně gólmana Malinovského 1:4 ! A v 65. minutě mohlo bát s FKH ještě hůře, Paluka ale nepovedenou kličku M. Vitnera mezi třemi protihráči nepotrestal ! V 67. minutě uvolnil Bechner A. Vitnera a ten se ani napodruhé nemýlil 2:4 ! A o dvě minutky později mohlo být v zelenobílém táboře ještě veseleji, hlavička Dav. Minaříka ale mířila jen těsně nad branku ! Definitivní rozhodnutí duelu přinesla minuta 73., kdy se po parádní kombinaci M. a T. Tenkla trefil podruhé Hrdina 2:5 ! Závěrečná desetiminutovka se již pouze dohrávala, s chutí hrající hosté si ale vytvořili ještě dvě tutové příležitosti nejprve překazil parádním zákrokem Malinovský hattrick Hrdinovi, aby vzápětí hředelský gólman vychytal po akci Beneše i gólovku Voinikova.

Utkání rozhodoval velmi dobře rozhodčí Josef Blížil, kterému na lajnách asistovali Jakub Doubrava a Marek Soukup. Delegátem utkání byl pan Jaroslav Mázdra.

Hlasy po utkání:

J. Sklenář: Dnes jsme neměli vůbec nárok. Libčice nás od úvodní minuty přehrávaly a odměnou jim byla po  deseti minutách úvodní branka. Nám se sice podařilo rychle vyrovnat a po vyrovnávací brance byla jediná čtvrthodinová pasáž, kdy jsme se soupeřem drželi  krok a měli i nějakou šanci. Bohužel pro nás jsme je neproměnili. Jakmile hosté dali druhý gól z trestného kopu, bylo takřka rozhodnuto. Jediná naděje ještě svitla v úvodu druhého poločasu, kdy měl šanci Martin Vitner. Pak daly Libčice třetí branku a bylo rozhodnuto. Naprosto zasloužené vítězství Libčic, které byly po celý zápas rychlejší, důraznější a silnější na míči. Zápas je za námi. Musíme se teď soustředit na neděli, kdy nás čeká hodně důležitý zápas ve Lhotě.

M. Sláma : Dnes není co hodnotit, soupeř nás přehrál ve všech směrech – fotbalová kvalita byla jednoznačně na straně AFK. A když k tomu přidám naši nepřipravenost vyplývající z účasti v posledních trénincích, není co řešit. Čekají nás ale důležitější zápasy, třeba hned ten následující ve Lhotě – tam už se bude lámat chleba.

fotogalerie od Šárky Krejčové: FK Hředle - AFK Libčice