publikováno: 13.11.2022 LOUČENÍ S PODZIMNÍ ČÁSTÍ BYLO TŘÍBODOVÉ

V závěrečném podzimním kole zavítal do Traverza arény další tým z Rakovnicka – FC 05 Zavidov. Mužstvo, které se každoročně pohybuje v popředí krajské I. B třídy, dorazilo k poslednímu podzimnímu duelu hned bez několika opor – přesto sahalo po velmi „laciných“ gólech v naší síti po bodu. O ten jej ale pár minut před koncem naprosto zbytečným faulem v šestnáctce, po kterém následoval pokutový kop, připravil Marek Havel.

FK HŘEDLE            FC 05 ZAVIDOV
2. kolo I.B třídy skupina A mužů

3 : 2  ( 2 : 1 )

branky: 12.min Ondřej Sedláček, 43.min Ondřej Sedláček, 83.min Jan Sláma - pok. kop   -   33.min Dominik Žďánský, 57.min Ondra Neveďal
ŽK: 41.min Jiří Pelc, 44.min Ondřej Sedláček, 53.min Denis Bechner, 68.min David Mrázek, 73.min Martin Vitner   -   89.min Marek Havel
ČK: 90.min Marek Havel, 90.min Martin Havel
diváků:  120
rozhodčí: Michal Písařík - František Brýl, Valentýna Brzková
delegát: Miloslav Kopic

sestava FK Hředle: Malinovský - Rais (80.min T. Vitner), Mrázek, Sláma, Pelc (58.min Somol) - T. Čuda, Kolář (58.min M. Vitner), David Minařík, Sedláček - Bechner, A. Vitner

sestavaFC 05 Zavidov: A. Kraus - Jelínek, P. Vitner, Martin Havel, Krejčí - Křivohlavý (77.min Knor), Devera ml., Kapoun, D. Štiller - Žďánský (78.min Marek Havel), Neveďal

trenér: Daniel Devera st.

Již v 6. minutě se mohli zelenobílí radovat, to by ale po křídelní akci A. Vitnera musel lépe trefit míč před odkrytou polovinou branky T. Čuda. To, co se nepovedlo v minutě 6., vynahradila hráčům FKH minuta 12., A. Vitner uvolnil v křídelním prostoru Sedláčka, jenž postupoval nikým neatakován do šestnáctky tak dlouho, až místo očekávané finální zpětné přihrávky překvapil střelou z úhlu Krause v zavidovské svatyni – 1:0 ! Po vedoucí brance domácího mužstva následovala oboustranně bojovná pasáž, ke které „přispíval“ hodně těžký terén. A tak až do 30. minuty nebylo k vidění - až na jednu nebezpečnou střelu Bechnera a na nedorozumění Havla s gólmanem Krausem, které ale zelenobílí nedokázali potrestat - téměř nic. Od 30. minuty se začali více osmělovat i hosté, kteří se do té doby spoléhali především na brejky rychlonohých hráčů Neveďala a Žďánského. Ve 31. minutě pálil Neveďal ze 17 metrů vysoko nad branku a ač se jednalo o nepříliš vydařenou střelu, hostující tým to „nakoplo“. Zvláště když o minutku později vystřelil „z nouze“ z 18 metrů Žďánský a jeho nepříliš vydařená střela podklouzla pod tělem Malinovského a pomalu doklouzala až do branky – 1:1 ! A Zavidovských bylo rázem plné hřiště. O další minutku později se ocitl ve výtečné střelecké pozici po brejku Neveďal, jeho střela ale jen o několik centimetrů minula tyč Malinovského branky ! Ve 37. minutě si dlouhý nákop Havla za zelenobílou obranu našel Kapouna, i on ale měl střeleckou mušku vychýlenou. A když se ve 39. minutě neprosadil po křídelní akci a zakončení mimo tyče ani Žďánský, vypadalo to na poločasovou remízu. Ve 43. minutě ale napřáhl ke své druhé střele Sedláček, čímž utnul nepříjemnou zavidovskou desetiminutovku a současně rozehřál více jak 120 platících fanoušků v Traverza aréně – 2:1 !

Druhé dějství začalo křídelní akcí A. Vitnera, po jehož centru vznikl před brankou Krause závar, Dav. Minařík, ale ani Bechner míč za záda hostujícího gólmana nedotlačili. Oboustranně bojovné utkání pokračovalo, v 57. minutě vyslal Štiller do brejku Neveďala, jenž potáhl míč až k brankové lajně, domácí hráči v domnění a v přesvědčení, že míč už opustil hrací plochu, přestali hrát, … Neveďal kopl do míče a ten po teči Malinovského skončil k velkému překvapení všech přítomných až v síti – 2:2 ! A branka platila ! O dvě minutky později sahal Sedláček po střele Bechnera, kterou Kraus vyrazil jen před sebe po hattricku, zakončení už ale bylo z bezprostřední blízkosti gólmana a skončilo mimo branku ! Čekalo se na to, kdo dá třetí – patrně rozhodující – gól. V 68. minutě ztratil před šestnáctkou Zavidova míč Dav. Minařík, hosté nakopli míč na Žďánského a faulující Mrázek mohl očekávat jen verdikt hlavního arbitra – žlutá karta, ... to bylo opravdu „na hraně“ ! FKH se snažil i nadále rozhodnout duel ve svůj prospěch, byli to ale hosté, kdo byl v dalších minutách zdravě agresivnější, důraznější a rychlejší – zelenobílým i přes snahu nešlo nic, nic nefungovalo, všude byli o krok později. Pomyslné výsledkové „misky vah“ tak „zlomila“ až minuta 83., kdy Marek Havel naprosto zbytečným a jen málo pochopitelným faulem poslal v pokutovém území k zemi pronikajícího M. Vitnera ! A Sláma pokutový kop s přehledem proměnil – 3:2 ! V 86. minutě mohli zelenobílí vítězství zpečetit, pobídku A. Vitnera, která proletěla celým malým pokutovým územím ale nikdo do sítě nedopravil ! V poslední minutce utkání nakonec hosté přišli po zbytečných „strkancích“ ještě o dva vyloučené hráče – pod sprchy museli o chvilku dříve než ostatní Marek a následně i Martin Havel.

Utkání rozhodoval rozhodčí Písařík Michal, kterému na lajnách asistovali Brýl František a Brzková Valentýna. Delegátem utkání byl pan Miloslav Kopic.

J. Sklenář:  Dnes, kdybychom ztratili body, byl bych hodně naštvaný. Takřka po celý zápas jsme hru plně kontrolovali a nedovolili Zavidovu takřka vystřelit na branku. Přesto to bylo po hodině hry 2 : 2. Nakonec jsme to zvládli, předvedli i solidní výkon, jen ty dvě inkasované branky mi hlava nebere. Celý podzim jsme odehráli nad očekávání dobře a jak počtem získaných bodů, tak umístěním v tabulce jsme určitě nad očekáváním. To do jarní části i zavazuje. Teď hráči budou mít dva měsíce pauzu a v polovině ledna se začneme připravovat na jarní část.

M. Sláma : I když přijel Zavidov bez několika opor, výhry nad tímto soupeřem si vážím. V rozhodujících pasážích utkání hostům určitě klíčoví hráči chyběli, ale jak se říká – „na to se historie neptá“. I my hrajeme kolikrát bez opor, dnes je to na této úrovni běžná věc, jde jen o to položit si otázku, proč tito hráči chybí – a podle toho se zařídit ! To je ale interní věc každého klubu. Na druhou stranu, dnes jsme dostali góly, které se jen tak nevidí, … ale stane se. Navíc jsme i přesto vyhráli, takže to tolik nemrzí. Hodně nám samozřejmě k vítězství pomohl zbytečný faul Marka Havla. Bylo to bojovné, ale korektní utkání na těžkém terénu, ze kterého jsme nakonec urvali tři body. Podzim se nám vydařil nad očekávání, třetí místo nečekal určitě nikdo, poděkování patří všem, na jaře se pokusíme na výtečný podzim navázat.