# Aktuality

publikováno: 8.10.2023 MUŽI DŮLEŽITÝ ZÁPAS ZVLÁDLI - PORAZILI ŠVERMOV

Důležitý zápas čekal na náš první tým a to Baník Švermov, který se před zápasem pohyboval v tabulce pod naším týmem. Souboj o šest bodů nakonec zvládl lépe náš tým a zůstává tak díky třem bodům ve vyrovnané střední části tabulky.

FK HŘEDLE            TJ BANÍK ŠVERMOV
10.kolo ERDINGER Alhkoholfrei I.B třídy skupina A mužů

2 : 0  ( 1 : 0 )

branky: 16.min Martin Vitner, 64.min Adam Vitner

ŽK: 43.min Adam Vitner, 78.min Ondřej Sedláček, 85.min Tomáš Vitner   -   40.min Ondřej Frühauf, 48.min Marek Hlavsa, 85.min Aleš Zima

diváků:  234

rozhodčí: Jan Mižič - Roman Pomykáček, Jakub Šestořád

delegát FA: Luboš Hřebík

sestava FK Hředle: Bečirovič - Rais, Mrázek, Sláma, Sedláček - Kolář (75.min T. Vitner), David Minařík (46.min J. Vitner), M. Vitner, T. Čuda (89.min Daniel Minařík) - A. Vitner (63.min Pelc), Bechner

trenér: Jan Sklenář

sestava TJ Baník Švermov: Truhlář - Dušek, Polák (18.min Starý), Hlavsa - A. Nedvěd, Vydra, Steinbach, Zima - Říha (80.min Neuman), Vaněk (83.min Mončík), Frühauf (73.min ( EL Mokharty)

trenér: David Nedvěd

V 10. kole zavítal do Traverza arény dosud jedenáctý Baník Švermov, a protože zelenobílí na tom byli v tabulce jen o jedno místo lépe než soupeř, dal se očekávat oboustranně těžký duel ! Oběma šlo o hodně, … jakákoliv bodová ztráta by totiž jedno či druhé mužstvo posunula v tabulce do míst, odkud už se bude záchrana krajské soutěže dohánět jen velmi těžko ! Samotnému utkání předcházelo poděkování Renatě Vitnerové za záchranu lidského života - … života trenéra dorostenců a velkého srdcaře hředelské kopané – Hanuše Minaříka.

A důležitost tohoto duelu si od prvních minut obě mužstva opravdu uvědomovala, neboť vzájemná oťukávaná bez jakýchkoliv náznaků šancí na obou stranách trvala až do minuty 16., poté se po faulu na Bechnera postavil ke standardce z dobrých 23 metrů 17ti letý dorostenec M. Vitner, jenž přesnou ranou k tyči překvapil gólmana Truhláře - 1:0 ! Ve 23. minutě to byl opět M. Vitner, jenž si po 70ti metrovém „tahu“ s míčem vykoledoval standardku na straně hostující šestnáctky, domácí s ní ale naložili prachbídně ! V minutě 28. si vytvořili zelenobílí další příležitost, Dav. Minařík ovšem zakončoval na „dlouhou nohu“ a prostor mezi tyčemi minul ! Zajímavostí prvního dějství byla skutečnost, že více na míči byli hosté, což pramenilo z nedůsledného napadání našich útočníků jejich krajních beků, … tato optická převaha Baníku ale končila výhradně před domácí šestnáctkou, za celé první dějství si hosté nevytvořili ani jednu příležitost ! To domácí mohli po dlouhém pasu T. Čudy za obranu v minutě 39. skóre otevřít, proti byl ale gólman Truhlář, jenž pohotovou střelu Bechnera zlikvidoval, … Kolář byl ale v daném momentu v mnohem výhodnější střelecké pozici !

Druhé dějství začalo rohovým kopem FKH, kdy se po centru T. Čudy málem prosadil Sláma, míč se mu ale odrazil od nohy jen těsně vedle tyče ! O tři minutky později se do první opravdu velké šance, které předcházelo po nejité rozehrávce M. Vitnera na Slámu zaváhání zkušeného „předstopera“, dostali i Baníkovci, Zíma ale z výtečné pozice zakončil žalostně, … spíše až komicky ! V 58. minutě to byl opět aktivní T. Čuda, po jehož centru chyběly Kolářově hlavičce k úspěšnému zakončení doslova centimetry ! V minutě 64. získal na vlastní šestnáctce míč Sláma, narazil si jej s T. Čudou a po padesátimetrovém vyvezení míče na polovinu soupeře vybídl přesnou průnikovou přihrávkou do samostatného brejku A. Vitnera, … a ten už věděl, jak s vyloženou šancí naložit – 2:0 ! Hosté nic nevzdávali, v minutě 72. přepadl v šestnáctce přes vybíhajícího Bečiroviče Frühauf, penalta za toto - čehož se hosté domáhali - byla velkým nesmyslem ! To v minutě 76. mohlo být se zelenobílými hůře, to když nebezpečnou střelu Vydry zpoza šestnáctky vytěsnil „Javor“ pouze před sebe a nedůrazný Rais se mohl jen dívat, jak Hlavsa pálí ze šesti kroků do zcela odkryté branky ! Baníkovský záložník, jehož „rodinné kořeny“ sahají do naší obce, ale trestuhodně minul ! Definitivně rozhodnuto mohlo být v minutě 80., M. Vitner potáhl míč středem a po individuální akci uvolnil v křídelním prostoru rozeběhnutého Bechnera, jehož následná střela skončila na břevně Truhlářovy svatyně ! Ve zbytku utkání již úsilí hostujícího mužstva opadlo, gólu se tak ještě v nastavení mohli dočkat domácí, akce „Bubáků“, kdy Pelc servíroval a Mrázek zakončoval, ovšem skončila mimo tyče !

Utkání rozhodoval velmi dobře rozhodčí Jan Mižič, kterému na lajnách asistovali Roman Pomykáček a Jakub Šestořád. Delegátem utkání byl pan Luboš Hřebík.

Hlasy po utkání:

J. Sklenář: Jsem strašně rád za tři body. Určitě výkon nebyl takový, jaký bychom všichni chtěli, ale asi nás i trochu svazovala nervozita z důležitosti tohoto utkání. Švermov nehrál vůbec špatně, vlastně po šestnáctku byl asi i lepším týmem, ale zápas se rozhoduje v šestnáctkách a tym jsme byli o poznání lepší my. A branek jsme mohli vstřelit více. Jsem strašně rád i za nulu vzadu. Snad se od toho odpíchneme do dalších kol. Každý bod bude strašně moc potřeba. Hodně moc pomohlo, že jsem měl dnes k dispozici takřka kompletní tým, jaký bych chtěl mít každý zápas i když někteří nastupovali s handikepy, ale uvědomavali si důležitost zápasu.

Sláma : Dnes jsem vybojovali důležité tři body. Zatímco hosté dorazili bez svého střelce Kotoučka a dále v minulém kole vyloučeného „exligového“ špílmachra Marka, my jsme se po delší době sešli v téměř kompletní sestavě, což určitě sehrálo svoji roli. Oproti duelu s Velkou Dobrou nemělo utkání takový říz a ani nasazení, ale hráli jsme odpovědně zezadu – soupeři jsme sice dopřáli ve druhém dějství dvě velké šance, ale my jich měli více a navíc jsme i dvě dokázali proměnit. Z tohoto pohledu je naše výhra zasloužená.

fotogalerie od Šárky Krejčové: FK Hředle - TJ Baník Švermov

fotogalerie od Davida Svobody: FK Hředle - TJ Baník Švermov