publikováno: 7.10.2024 MUŽI V DESETI VSTŘELILI ČTYŘI BRANKY A ZVÍTĚZILI

Po zvládnutém „derby“ v Janově přivítali zelenobílí v Traverza aréně luženskou Spartu s cílem pokračovat ve „vítězném tažení“ ! Tradičně mdlý, ospalý a nevýrazný výkon z prvního dějství, jenž byl navíc poznamenán ve 30. minutě vyloučením T. Čudy, museli zelenobílí „tvrdou prací“ dohánět až v dějství druhém – naštěstí si vše sedlo !

FK HŘEDLE             TJ SPARTA LUŽNÁ
9.kolo 8.LIGA - HB KLINIKA Okresní přebor mužů

4 : 2  ( 0 : 0 )

branky: 51.min Adam Vitner, 54.min Adam Vitner, 72.min Denis Bechner, 90.min Denis Bechner - 47.min Vít Svoboda, 79.min Radek Pokorný

ŽK: 24.min Tomáš Čuda, 27.min Adam Vitner, 59.min Tomáš Vitner, 69.min Denis Dobiáš - 24.min Petr Mezei, 27.min Luboš Havlíček, 62.min Vít Svoboda, 72.min Jan Stehlík

diváků: 150

rozhodčí: Lubomír Kozák - Dominik Knap, Petr Bohatý

sestava FK Hředle: Bečirovič - T. Vitner, J. Vitner, Amauwah, T. Čuda -Daniel Minařík (72.min Malecký), David Minařík, Sláma, Dobiáš - A. Vitner (83.min Smutný), Bechner (92.min Andrle)

trenér: Josef Petráš

sestava TJ Sparta Lužná: Pavlíček - D. Vejvoda, Havlíček, Mezei, Hornof - Grill, Stehlík, Gjorgjiev (61.min Pěchouček), Škubal - Pokorný, Pospíšil (42.min Svoboda)

trenér: Adam Špička

Až do zmiňované 30. minuty, kdy „Javor“ dostal svojí rozehrávkou do úzkých T. Čudu, jenž za to nakonec zaplatil druhou žlutou kartou a vyloučením, byl k vidění oboustranně rozháraný, neurovnaný fotbal s řadou nepřesností a zcela bez šancí. Domácím sice nešla upřít snaha, bylo na nich vidět, že „chtějí“, nevycházelo jim ale zhola nic ! Ukázkou toho byla ve 35. minutě individuální akce Dav. Minaříka, jenž se šikovným vedením míče prosadil až do šestnáctky, finální přihrávka ale stála „za starou botu“. A rovněž i průnik A. Vitnera z minuty 37., po kterém skončil míč z jeho kopačky jen v boční síti, nešel hodnotit jako úspěšný. Tečku za nepovedeným prvním dějstvím udělala střela T. Vitnera ze standardky do zdi, a protože víc toho obě mužstva v první půli nenabídla, odcházelo se do kabin za bezbrankového stavu. Totálně prohospodařený první poločas !

Jestliže v prvním dějství se zimou prokřehlá „Travrza aréna“ gólu nedočkala, tak v dějství druhém jich viděla hned šest ! Ten první již ve 48. minutě, kdy Grill potáhl míč polootevřenou obranou FKH až do šestnáctky a přesnou přihrávkou na hranici malého čtverce vybídl ke skórování nabíhajícího Svobodu - 0:1 ! Šok pro domácí ! Ten mohl trvat jen jednu minutu, to by ale Bechner musel proměnit svůj samostatný nájezd na Pavlíčka. O dvě minutky později ale pláchl Bechner křídelním prostorem a podobně jako předtím Grill servíroval na malý čtverec, kdy byl připravený k zakončení A. Vitner - 1:1 ! Obrat v utkání na sebe nechal čekat jen dalších pět minut - to když byla k vidění téměř na vlas stejná akce jako z minuty 51., Bechner servíroval a A. Vitner zakončoval - 2:1 ! Vedoucí branka domácí „nakopla“ a byli to oni, kdo i v deseti diktoval tempo hry. V 66. minutě posunul míč Dobiáš na Slámu s jehož vydařeným projektilem z 18 metrů si bravurně poradil Pavlíček ! Z následného rohu propadl míč až k Bechnerovi, jenž z metru (!) netrefil zcela odkrytou branku, když míč uklidil do náruče již bezmocného, překonaného a na zemi u druhé tyče ležícího Pavlíčka ! I v dalších minutách bylo na historicky nejlepším střelci FKH vidět, jak chce toto fatální selhání napravit - v 70. minutě zakončil svůj průnik do šestnáctky po vysunutí T. Vitnerem klasickým „bodlem“, které prosvištělo těsně kolem tyče ! O minutku později napálil ze standardky břevno Pavlíčkovy svatyně a v 74. minutě to už vyšlo, … Sláma podržel míč v šestnáctce a obloučkem na zadní tyč našel Bechnera, jenž ranou zprvní pod víko nedal Pavlíčkovi žádnou šanci – 3:1 ! A gólem zaváněla i další rychlá akce FKH po ose Bechner, A. Vitner a J. Vitner – chybělo opravdu jen finále ! Po této akci začali „zlobit“ i hosté, kteří toho do té doby proti deseti srdnatě bojujícím hráčům FKH popravdě moc nepředvedli. V 75. minutě vyzkoušel pozornost Bečiroviče Mezei, mnohem nebezpečnější byl ale brejk Grilla, jenž využil zbytečné ztráty J. Vitnera na středu hřiště - Javor ale luženskému záložníkovi „gólovku“ překazil ! Komplikace pro FKH nastala až v minutě 80., kdy zelenobílí nedokázali na několik pokusů dostat míč z vlastní šestnáctky a nešťastný odkop T. Vitnera našel před brankou stojícího R. Pokorného, který se v takovýchto situacích nemýlí – 3:2 ! V minutě 84. měli Poddžbánští hned tři možnosti v řadě rozhodnout – Bechner si v nájezdu míč na poslední chvíli moc předkopl, Dobiáš trefil následně před brankou stojícího obránce a T. Vitner prozměnu gólmana Pavlíčka ! V 87. minutě vysunul T. Vitner Maleckého, jehož odvážný průnik odvrátil Pavlíček na roh ! V minutě 88. se do Traverza arény vrátily myšlenky z utkání proti Mššckým Žehrovicícmi, to když jinak solidně pískající sudí Kozák, posoudil zákrok Dav. Minaříka, jenž byl na míči, jako nedovolený a Spartě daroval standardku ze 17 metrů – Mezei ale naštěstí přestřelil ! Jen o minutku později potáhl míč z vlastní poloviny Dobiáš, kolem obránce vysunul Bechnera, jenž podél Pavlíčka zakončil svoji úspěšnou zápasovou bilanci (2+2) – 4:2 ! Na rozhodující brance a konečném výsledku již nic nezměnilo ani čtyřminutové nastavení !

Utkání rozhodoval solidně sudí Lubomír Kozák, kterému na lajnách asistovali Petr Bohatý a Dominik Knap.

M. Sláma :Moc nechápu naše domácí první poločasy, hráli jsme opravdu špatně a abychom doma za celé první dějství téměř nevystřelili na branku, tak to je trestuhodné ! Paradoxně nás zvedlo až vyloučení T. Čudy a na začátku první půle i rychle inkasovaná branka. Nakonec jsme to zvládli i v deseti, za což patří hráčům poděkování, příště už by to ale vyjít nemuselo.

fotogalerie od Šárky Krejčové: FK Hředle - TJ Sparta Lužná