publikováno: 17.3.2024 MUŽI V GENERÁLCE VÍTĚZNĚ, ALE ... !!!

První tým mužů si ke generálce na jarní část soutěže pozval pátý tým kladenského okresního přeboru Sokol Smečno. Utkání na přírodní trávě hřiště Tatranu Rakovník vyhrál, ale výkon mužstva zanechal mnoho otazníků před startem jarní části.

FK HŘEDLE          TJ SOKOL SMEČNO
přípravný zápas mužů

branky FKH: Tomáš Čuda 2x, Ondřej Sedláček, Adam Vitner, Jan Sláma, David Mrázek, Denis Bechner, Michal Malecký

rozhodčí: Jiří Strouhal

sestava FK Hředle: Bečirovič - Pelc (70.min Sedláček), Mrázek, Dav. Minařík, J. Vitner (46.min Sahaidak) - T. Vitner (46.min Vodrážka) Sláma (60.min Dan. Minařík), T. Čuda, Sedláček (65.min Malecký) - A. Vitner, Bechner (85.min J. Vitner)

Kdo přišel o pět minut později, přišel o dvě branky. Hředelští vstoupili do zápasu zcela nekoncetrovaně a soupeř trestal jejich naprosto fatální zaváhání. Dvě laciné branky náš tým rozhodně důkladně neprobraly. Náš tým předváděl naivní fotbal. Směrem dopředu to bylo o něco lepší, ale hra dozadu byla tristní. Přesto přišlo po necelé čtvrthodině snížení. Trestný kop A. Vitnera po teči zdi, hostující brankář jen vyrazil před sebe a Sedláček byl u dorážky nejdříve. Jenže po snižující brance přišla další rychlá facka. Další nedůraz na vlastní šestnáctce a střela smečenského hráče skončila hodně překvapivě v síti Bečiroviče.  Náš tým směrem dopředu si přeci jen vedl o něco lépe než v obranné fázi a tak poměrně brzy přišlo i snížení Tomášem Čudou. Když už se zdálo, že brzy přijde vyrovnání, přišla další střela smečenských, která skončila pod břevnem naší branky. A protože náš tým i přes některé zajímavé šance již branku nevstřelil, šlo se na poločasou pauzu s dvoubrankovým mankem našeho týmu.

Druhý poločas začal náš tým přeci jen o poznání aktivněji než hrál ten první. A odměna na sebe nenechala dlouho čekat. Během úvodních deseti minut přišly tři branky, které otočily skóre utkání. Nejprve se trefil Adam Vitner, vyrovnání přišlo z hlavy navrátilce Slámy a vedení našemu týmu přinesl Mrázek, který byl důraznější po rohovém kopu, než jeho strážce. A mohlo se zdát, že náš tým již bude zápas kontrolovat. Jenže hra dozadu nebyla v zápase rozhodně naší ozdobou a tak soupeř opět vyrovnal. Brankový účet utkání nebyl zdaleka uzavřen. Vedení na naší stranu vrátil další navrátilec do sestavy Bechner a vedení poté navýšil druhou brankou v zápase Čuda. Další  laciná branka v síti Bečiroviče přinesla opět snížení. Poslední slovo pak měli dorostenci. Centr Sahaidaka poslal do sítě hlavou nejmenší hráč na hřišti Malecký.

Jan Sklenář: Před začátkem soutěže máme velké problémy s hrou dozadu. Inkasovat šest branek je varující. O to více tím, jak funguje hra dozadu našeho týmu. Jediným pozitivem je návrat do sestavy marodů Slámy s Bechnerem, otázkou je, jak hodně se na nich projeví tréninkový výpadek a co dovolí jejich zdravotní stav, který rozhodně nebude stoprocentní. Jestli chceme mít nějakou naději v jarní části soutěže, musí být naše výkony zcela odlišné jak herně, tak v celkovém zaujetí pro zápas.

fotogalerie od Davida Svobody: FK Hředle - Sokol Smečno