publikováno: 17.10.2022 NAPROSTO ZBYTEČNÁ PROHRA ÁČKA VE MŠECI

V 9. kole krajské I. B třídy zajížděli zelenobílí k okresnímu derby do Mšece potvrdit velmi dobrou formu z minulých kol – bohužel, to, co zelenobílí na hřišti předváděli, nemělo s úrovní jejich předchozích vystoupení „pranic“ společného, … doslova po tragickém výkonu tak přenechali všechny body domácím !

TJ SOKOL MŠEC           FK HŘEDLE
11.kolo I.B třídy skupiny A mužů

2 : 1  ( 2 : 0 )

branky: 40.min Jiří Kapek - pok. kop, 44.min Jiří Říčka   -   83.min Jan Sláma
ŽK: 68.min Jakub Kučera, 80.min Vítězslav Hankocy - 67.min Dominik Rais, 70.min Denis Bechner
diváků:  150
rozhodčí: Richard Svoboda - Filip Adámek, Patrik Sandev

sestava TJ Sokol Mšec: Doubrava - Petrus (78.min R. Kapek), Neužil, Kučera, Janoušek - F. Skoupý, Kapek, L. Skoupý, Říčka - Hankocy (82.min Ploch) , Libecajt (46.min Heller)

trenér: Jiří Sýkora

sestava FK Hředle: Bečirovič - Pelc, Mrázek (46.min T. Vitner), Sláma, Somol - Rais, Sedláček (64.min J. Vitner) M. Vitner, T. Čuda  - A. Vitner, Bechner (93.min Vodrážka)

Z úvodu takticky svázaného duelu - což pramenilo z oboustranně velmi dobré znalosti soupeře - stály za zaznamenání pouze dvě pološance, po jedné na každé straně – Bechnerova střela šla pouze nad Doubravovu branku a ani Hankocy na centr Janouška nedosáhl hlavou tak, jak by potřeboval. Poté již byla k vidění dlouhé minuty jen oboustranná fotbalová nuda, ve které dominovali „pěším fotbalem“, za který by se ale musela stydět i kdejaká stará garda, zejména hráči FKH ! Domácí tak záhy pochopili, že proti nim stojí soupeř, jenž má do svého tabulkového postavení hodně daleko. Svoji mírnou převahu tak přetavili Mšečtí nejprve v sérii několika rohů, aby po zmatcích Somola v pokutovém území, kterého atakoval Říčka, poskakoval míč po nechtěném odrazu nezbedně po břevně Bečirovičovy branky ! Všem přítomným muselo být jasné, že z takovéto „bramboračky“ se bude lépe dýchat tomu mužstvu, které jako první gólově udeří - ani jedno z mužstev totiž nebylo schopno si vytvořit pořádnou příležitost – … až na přízemní střelu Libecajta, která prosvištěla těsně vedle tyče ! V době, kdy už to vypadalo vzhledem k dosavadnímu průběhu hry - na logicky - bezbrankový poločas, přišel ale Sedláček s velkým dárkem pro domácí, když zcela nesmyslně a nepochopitelně na boční straně pokutového území, navíc u postranní čáry fauloval F. Skoupého a J. Kapek posla z pokutového kopu domácí do vedení – 1:0 ! A aby toho nebylo málo, podnikli domácí v minutě 44. ve zcela volném prostoru křídelní akci, míč poslali do šestnáctky, kde jej nešťastně na dlouhou nohu odkopl Sedláček pouze do míst, kde stál Říčka a bylo to – 2:0 ! Hrůzostrašný závěr prvního dějství, vlastně hrůzostrašné celé první dějství ze strany FKH !

Po doslova „promrhaném“ prvním poločase, začali zelenobílí „o fous“ aktivněji, naráželi ale na obětavě bojující a hodně hluboko zataženou defenzívu domácích. I přesto si ale hráči FKH šance vytvořili – v 50. minutě ale pálil A. Vitner z velmi dobré pozice pouze do Doubravy, aby záhy zakončení stejného hráče odvrátil do bezpečí místo gólmana obětavý Janoušek ! A když v 58. minutě neproměnil A. Vitner ani tutovku po vysunutí Bechnerem, nevypadalo to s FKH – vzhledem k nevýraznému hernímu projevu – nejlépe. V 60. minutě zahrozili po skrumáži před brankou FKH poprvé vážněji i domácí, kteří zakončili pohlednou akci pohotovou střelou Kučery – Bečirovič byl ale na místě ! Následně byli zelenobílí až do 75. minuty opět bez chuti – nebo bez sil (?), na hráčích nebyla vidět snaha něco s výsledkem udělat, mnozí se po hřišti jen tak potulovali a nesoustředili se na hru, …což samozřejmě nahrávalo domácím. To se změnilo až v poslední desetiminutovce, střela T. Vitnera ale měla po akci ostatních „Vitnerovců“ ale jen ustrašené parametry. V 83. Minutě posunul T. Vitner míč na Bechnera, který uvolnil v křídelním prostoru A. Vitnera, jehož křižnou střelu doklepl do sítě na zadní tyči dobíhající Sláma – 2:1 ! Domácí svoji obranu ještě více zhustili a soustředili se jen a jen na uhájení výsledku, škoda, že jinak solidně pískající hlavní arbitr přehlédl ruku domácího hráče v pokutovém území, mohlo být pro FKH veseleji ! V 89. minutě poskakoval míč po rohu T. Vitnera po břevně Doubravy tak dlouho, až skončil v náruči domácího gólmana ! A když si poradil Doubrava i se standardkou Bechnera v minutě 90., bylo o vítězi rozhodnuto.

Utkání rozhodovali velmi dobře rozhodčí Svoboda, kterému na lajnách asistovali Adámek a Sandev.

J. Sklenář: Jsem hodně zklamaný, protože jsme soupeři svým výkonem vyslovně darovali tři body. Již během rozcvičení jsem na hráčích viděl, že tam není to správné soustředění a to se v prvním poločase naprosto potvrdilo. Přizpůsobili jsme se tempu hry, které jsme naoko určovali my, ale bylo to tempo starých pánů. Bezkrevný výkon bez pohybu, jsme navíc korunovali naprosto lacinými chybami, kterými jsme soupeři doslova darovali obě branky. Druhý poločas přinesl z naší strany mírné zlepšení, ale k našim výkonům z předešlých zápasů jsme byli na hony vzdáleny. Domácí pečlivě a organizovaně bránili, hra byla dost rozkouskovaná a když už jsme se dokázali do nějaké příležitosti dostat, tak jsme ji neproměnili. Snížení přišlo pozdě, V posledních deseti minutách jsme měli už značný tlak, ale v nastevení poskakoval míč po břevně a v okolí brankové čáry a my ho nedokázali dostat do branky. Pro hráče snad tato facka bude znamenat, že si budou vědomi toho, že se v této soutěži neporazí nikdo sám a s takovými výkony bychom daleko nedošli.

M. Sláma : Ostuda, jiným slovem ani nelze toto naše vystoupení hodnotit ! Hráči tímto „výkonem“ naprosto dokonale znehodnotili své předchozí výsledky. Hodně mě zklamalo i vystupování některých hráčů přímo na hřišti – vrátili se k tomu, co je „zdobilo“ v okrese a ještě v prvních krajských kolech – velmi slabý výkon okořeněný řečmi se sudím, protihráči, lavičkou, … což k úspěchu nepovede. V oboustranně nudném utkání rozhodly individuální hrubé chyby, kterých jsme se dopustili my – proto vyhrál soupeř, který si jinak za celých 90. minut prakticky sám nevytvořil ani jednu opravdovou gólovku – vítězství jsme tak soupeři doslova darovali ! Mnozí naši hráči nepředvedli výkon hodný toho, aby hájili zelenobílý dres ! Prohrát lze – ale vždy se vztyčenou hlavou, dnes tomu tak nebylo. Do konce podzimu chybí ještě čtyři těžká kola, uvidíme, jaký kádr bude mít trenér k dispozici, neboť se potýkáme se zraněními, a jak hráči potrénují - z této dnešní „blamáže“ by ale měl určitě vyvodit hráčské důsledky. K mé podzimní spokojenosti musíme uhrát ještě minimálně 6 bodů ! Rozhodčí podali solidní výkon.