publikováno: 31.3.2024 OD VLTAVY SE VRACÍME S PRÁZDNOU

Po úvodním domácím jarním „výprasku“ od Mšece / Nového Strašecí zajížděli zelenobílí kvůli prodlouženému velikonočnímu víkendu netradičně již na „Velký pátek“ do nejvzdálenější destinace I. B třídy skupiny A – do Libčic nad Vltavou ! S ohledem na postavení obou mužstev v tabulce, na aktuální „sílu“ obou kádrů, na výsledek z podzimního vzájemného klání (FKH – AFK 2:5), ale i na skutečnost, že AFK ztrácí body v domácím prostředí jen minimálně, byl favorit tohoto duelu předem daný, … a zázrak se skutečně nekonal !

AFK LIBČICE NAD VLTAVOU                FK HŘEDLE
18.kolo ERDINGER Alhkoholfrei I.B třídy skupina A mužů

4 : 1  ( 3 : 1  )

branky: 26.min Jan Beneš, 31.min Lukáš Paluka, 35.min Ondřej Hrdina, 80.min Lukáš Paluka   -   43.min David Minařík
ŽK: 453.min David Minařík
diváků:  198
rozhodčí: Vladimír Kratochvíl - Jiří Volenec, Vojtěch Kučera
delegát FA:  Ladislav Míka

sestava AFK Libčice nad Vltavou: Basl - Ptáček (70.min Faigl), Jan Vondra, Tyle (82.min Hovorka), Vevera (85.min Lain) - T. Tenkl, Beneš, Voinikov (88.min Wrobel), Čadek - Hrdina (82.min M. Tenkl), Paluka

trenér: Daniel Bejr

sestava FK Hředle: Bečirovič - Pelc, Sláma, Dav. Minařík, Sedláček (77.min Smutný) - T. Vitner (67.min Malecký) M. Vitner, T. Čuda, Sahaidak (67.min Čapek) - A. Vitner, Bechner (79.min Amauwah)

Zelenobílé přivítala v parádním areálu na levém břehu Vltavy skvělá divácká kulisa - čítající více jak 200 (!) fanoušků obou táborů – která byla od prvních minut svědkem duelu, v jehož průběhu tahali za delší konec provazu domácí hráči. Zelenobílí sice oproti domácímu duelu proti Mšeci / N. Strašecí působili odhodlaněji, na domácí zkušenost to ale nestačilo. Již v 9. minutě musel zasahovat proti nepříjemné střele Paluky z 19 metrů Bečirovič, když míč směřující pod břevno vytěsnil na rohový kop. V minutě 17. odvracel míč po závaru před brankou FKH na poslední chvíli do bezpečí Sahaidak. A jen o minutku později prošel až příliš snadno do šestnáctky Paluka a jen jeho mizerné zakončení znamenalo, že na ukazateli svítilo nadále 0:0 ! V minutě 23. propadl míč po rohovém kopu k osamocenému T. Tenklovi, jenž při tutovém zakončení podklouzl a v roli zachránce se napodruhé zjevil Sahaidak ! O minutku později chyboval u postranní čáry T. Vitner, domácí přenesli rychle hru na Hrdinu, jehož povedený centr se pokusil akrobaticky uklidit do sítě Vondra – naštěstí pro FKH přestřelil ! Ve 26. minutě nedokázali odvrátit nakopnutý míč Sedláček a vzápětí ani Sahaidak, hrdina si pro něj zaběhl k postranní lajně  a posadil jej na hlavu zcela osamoceného Beneše, jenž měl tolik času, že si mohl po první hlavičce do břevna dovolit druhou hlavičkovou dorážku do sítě – 1:0 !  Ve 32. minutě udeřili domácí gólově podruhé, nutno ale dodat, že brance, kterou zaznamenal přesnou ranou z 9 metrů k tyči Paluka – 2:0, předcházel jasný faul autora branky na Sedláčka ! V minutě 35. už to bylo o tři branky, to když si na dlouhý nákop z vlastní poloviny naběhl Hrdina, cestou do šestnáctky si důrazem poradil s Pelcem a Dav. Minaříkem a nechytatelně uklidil míč k tyči – 3:0 ! Hrozivá desetiminutovka ! Zajímavé okamžiky nabídly ale i další minuty, nejprve v minutě 36. snížil po faulu na Bechnera M. Vitner, sudí Kratochvíl mu ale „výhodu“ neposkytl. Na druhé straně zastavil po výstavní uličce Voinikova Hrdinu zvednutý praporek pomezního, i zde se ale dalo o ofsajdu polemizovat. Ve 43. minutě byl faulován opět Bechner, standardku rozehrál T. Vitner, M. Vitner lízl míč hlavou do klubka ostatních hráčů, kde se nejrychleji orientoval David Minařík a Basl byl bez šance – 3:1 ! V poslední minutě první půle mohli ale skóre navýšit ještě domácí – a to hned dvakrát ! Nejprve Tyle v samostatném brejku hledal  místo zakončení nesmyslně své spoluhráče, aby vzápětí Paluka nepotrestal střelou těsně vedle tyče „výlet“ se ztrátou míče „Javora“ ! Poločasových 3:1 tak bylo z pohledu FKH ještě přijatelných !

Od prvních minut druhé půle se snažili domácí definitivně rozhodnout a napomoci jim  mohla i ztráta M. Vitnera, po které šel sám na branku Tyle - ve finální fázi si ale míč překopl tak, že se jej snadno zmocnil Bečirovič. V 62. minutě posadil Paluka míč na hlavu osamoceného Voinikova tak precizně, že stačilo lehce „trknout“ – tutovka ale skončila mimo tyče ! „Nedáš – dostaneš“ mohl po ojedinělém brejku Bechnera potvrdit A. Vitner, střelu z gólové pozice ale nasměroval pouze do posledního obránce ! A když A. Vitner nezužitkoval ani další slibnou příležitost ke snížení po prodloužení míče hlavou Bechnera, začali opět úřadovat domácí. Hned 3x se v krátkém časovém úseku objevil v gólovce Hrdina, ani jednou si ale na Javora nepřišel ! V 71. minutě zabránil gólu Paluky obětavým skluzem Čapek, z následného rohu pak opět Paluka orazítkoval hlavou břevno ! V 77. minutě zahrával standardku z téměř nulového úhlu Beneš, razantní točenou ranou ale Bečiroviče nepřekvapil ! Na následný roh stejného hráče si ale nenaskočil nikdo jiný než Paluka a bylo vymalováno - 4:1 ! V 88. minutě se ještě pokusil nákopem alá „Schick“ z poloviny hřiště překvapit Tenkl  na penaltě stojícího Javora. Míč ale branku minul ! A když v minutě 90. nezužitkoval Benešovu uličku Wrobel, sudí duel ukončil.

Utkání rozhodoval rozhodčí Vladimír Kratochvíl, kterému na lajnách asistovali Jiří Volenec a Vojtěch Kučera. Delegátem utkání byl pan Ladislav Míka.

J. Sklenář: Do zápasu jsme nevstoupili nikterak špatně, ale z naší aktivity v úvodu jsme vytěžili jen rohové kopy, ze kterých jsme se nedokázali brankově prosadit.Zhruba po dvaceti minutách uchopili taktovku hry domácí a dá se říci, že ji až do konce zápasu nepustili. Po pětadvaceti minutách jsme opět inkasovali,  když jsme nechali domácího Beneše v naprostém klidu nadvakrát dát branku. Za pět minut přišel zlomový moment, kdy jsme inkasovali podruhé a to nás zlomilo. Přišla třetí branka po další laciné brance. Snížení Minaříkem nám přeci jen přineslo jiskřičku naděje, ale domácí nám ve druhém poločase nedali možnost se zápasem opět něco udělat. Naopak nám vstřelili další branku. Dvě kola za námi a nic jsme z nich nevytěžili. Jestli chceme pomýšlet na záchranu, musíme začít konečně bodovat.

M. Sláma : Naprosto zasloužené vítězství domácích, my jsme se oproti domácímu zápasu nepatrně zvedli, to ale na tohoto soupeře nemohlo stačit ! Směrem dozadu dostáváme hodně branek a směrem dopředu jsme úplně „nuloví“. První dvě kola jsme ale měli těžké soupeře z čela tabulky – sobotní duel se Lhotou už ale hodně napoví. Věřím, že první klíčový záchranářský duel zvládneme a že se udržíme ve hře o záchranu soutěže.