publikováno: 11.9.2023 OSTUDNÁ PROHRA ÁČKA VE LHOTĚ

Po jasné domácí prohře s favorizovanými Libčicemi zajížděli hráči FKH do nedaleké Lhoty s vědomím, že již tento zápas může hodně napovědět, o co vlastně budou v letošním ročníku Poddžbánští hrát ! Sedmigólový debakl ukázal zelenobílým jasný směr - bude se hrát o holé setrvání v soutěži, … s takovým přístupem k fotbalu, jaký momentálně hráči FKH předvádějí, což se logicky odráží na jejich „strašlivých“ výkonech, to ale se záchranou nevypadá vůbec dobře ! A to jsou za námi teprve čtyři kola !

SK LHOTA                                FK HŘEDLE
6.kolo ERDINGER Alhkoholfrei I.B třídy skupina A mužů

7 : 3  ( 4 : 3  )

branky: 7.min Simin Chvojka, 17.min Vojtěch Jedlička, 21.min Vojtěch Jedlička, 45.min +1 Marek Čurda, 73.min Denys Danylych, 75.min Denys Danylych - pok. kop, 78.min Simon Chvojka   -   28.min Adam Vitner, 36.min Denis Bechner, 41.min Jiří Pelc
ŽK: 9.min Jan Sláma, 75.min David Mrázek, 77.min Denis Bechner
ČK: 32.min Filip Horák - 32.min Adam Vitner
diváků:  80
rozhodčí: Jaroslav Stumpf - Leoš Hanák, Václav Petýrek
delegát FA: Milan Macháček

sestava SK Lhota: Pejša - Horák, D. Danylych, Zíka (78.min Abrham), Dolejš - Chvojka, V. Danylych, Jedlička, Čurda (46.min Čermák) - Adam (60.min Zahrádka), Slepička (81.min Prodan)

trenér: Ivan Horák

sestava FK Hředle: Malinovský - T. Čuda, Mrázek, David Minařík (46.min Zilcher), Pelc (80.min Čapek) - T. Vitner (81.min Loder) Sláma, M. Vitner, Sedláček - A. Vitner, Bechner

Domácí vstoupili do utkání o pomyslných šest bodů aktivně a již v 7. minutě se po rychlé křídelní akci prosadil v šestnáctce Chvojka, jenž dostal k opakované otočce tolik prostoru, že se sám musel divit – 1:0 ! V minutě 18. si domácí hráči narazili ve středu hřiště několikrát míč, který záhy poslali do uličky na rozeběhnutého Jedličku, Malinovský byl při výběhu z branky sice u míče dříve, ale před dobíhajícím hráčem míč nepochopitelně neudržel a Jedlička zasunul merunu do prázdné branky – 2:0 ! Jen o dvě minutky později udělal v samostatném nájezdu kličku i Malinovskému Čurda, na kterého zívala opět prázdná svatyně, …lhotský „šutér“ ale tuto megašanci v gól nepřetavil ! Ve 22. minutě se opakovala situace z minuty 7., rychlá křídelní akce domácích, centr do šestnáctky, Pelcem nedůrazně střežený Jedlička a přesná rána do Malinovského sítě – 3:0 ! Katastrofální dvacetiminutovka FKH ! V minutě 23. předvedli hráči FKH fatální zmar, když v pozici pět na jednoho neudrželi míč a byla z toho další gólovka domácích, kterou zastavil naštěstí praporek pomezního Hanáka. A když se neujaly ve 25. minutě ani dva střelecké pokusy Danylycha, začaly se dít věci na straně druhé ! Ve 28. minutě vytvořil individuální akcí Sláma přečíslení pro Bechnera, jehož tvrdou střelu vyrazil Pejša pouze do prostoru, kde byl A. Vitner – 3:1 ! Od hředelského útočníka to bylo bohužel vše, co ve Lhotě stihl dokázat, neboť po „roztržce“ u postranní lajny s domácím Horákem musel společně se svým protihráčem předčasně pod sprchy ! Vyloučení obou hráčů paradoxně pomohlo zelenobílým, kteří již v minutě 36. po akci Slámy, M. Vitnera a přesném centru T. Vitnera snížili Bechnerem na rozdíl jediné branky – 3:2 ! (Dodejme jen, že tato branka posunula Denise Bechnera se 127 mistrovskými góly do čela historické tabulky střelců FKH / klub na tuto změnu čekal dlouhých 26 let) ! Ve 41. minutě šokovali hráči FKH domácí příznivce potřetí, to když si na rohový kop T. Vitnera naběhl nejlépe Pelc a zamířil nechytatelně – 3:3 ! A kdyby si ve 44. minutě Bechnerův centr srazil do vlastní sítě Dolejš, mohlo být ještě veseleji. Bohužel se tak nestalo a v první minutě nastavení ponechal hlavní arbitr bez povšimnutí zcela jasný faul na Bechnera, domácí využili herního výpadku FKH k rychlému brejku a Čurda z 25 metrů překvapil Malinovského, jenž brankou do kabin vrátil domácím vedení – 4:3 !

Druhé dějství nebylo oboustranně příliš ke koukání, domácí se snažili držet míč na svých kopačkách a postupným přechodem atakovali prostor na dostřel Malinovského svatyně ! V 54. minutě se dostal do výtečné pozice domácí Adam, Malinovský si ale s jeho střelou poradil. V minutě 60. prosvištěla nebezpečná přízemní střela Zíky jen těsně vedle tyče. Více se toho neudálo, … k vidění tak byla spíše „nanápadná“, ale jednostranná rozhodnutí hlavního arbitra, jenž naprosto stejné zákroky obou mužstev posuzoval každý jiným metrem ! V minutě 72. se ale provinil těsně před šestnáctkou jasným faulem Zilcher a D. Danylych z nabídnuté standardky trestal – 5:3 ! V minutě 74. odstavoval při naprosto běžném souboji Sedláček tělem v šestnáctce svého protihráče, … když zazněla píšťalka a penalta, „kterou svět neviděl“ byla na světě ! A D. Danylych s jistotou proměnil – 6:3 ! A bylo po fotbale ! Znechucení hosté už jen dohrávali, nikdo se tak ani nemohl divit, že jim domácí zasadili Chvojkou ještě jeden gólový úder, tentokrát po fotbalové akci – 7:3 !

Utkání rozhodoval rozhodčí Jaroslav Stumpf, kterému na lajnách asistovali Leoš Hanák a Václav Petýrek. Delegátem utkání byl pan Milan Macháček.

J. Sklenář: Skoro se mi ani nechce nic hodnotit. Náš úplně tristní výkon nelze ani snad komentovat. I přes veškerá upozornění v kabině prohráváme za dvacet minut o tři branky. A i když dostaneme tu šanci se zápasem něco udělat a zvládneme vyrovnat, necháme si do poločasu dát naprosto lacinou a zbytečnou čtvrtou branku. Ve druhém poločase jsme  nadále hráli fotbal nehodný této soutěže. Dokud si hráči neuvědomí, že je tomu potřeba začít dávat o dost více než dávají, není z toho asi cesty ven. Na závěr, jak se k rozhodčím nevyjadřuji, tak musím i s odstupem říci, že pan Stumpf vedl zápas tak jak vedl a asi byl se svým výkonem spokojen. Nesnáším tyhle praktiky a nejsme jediný tým, který ve Lhotě dostal co proto. S tím už nic nenaděláme a hlavně se tím nesmíme zatěžovat. My musíme začít prioritně u sebe a u našeho přístupu a našich výkonů.

M. Sláma :  Budu hodnotit jen výsledek ! Dnes jsme nastoupili proti zatím jednoznačně nejslabšímu soupeři, se kterým jsme se dosud utkali. A protože nám tento soupeř nasázel neskutečných sedm gólů, tak když si to dám do rovnice, nemáme momentálně v této soutěži co dělat ! Jestli už ani tento ostudný výkon hráče neprobere, bude ostudný celý ročník a to by bylo ve srovnání s loňskou sezónou hodně smutné ! Vyloučení Adama Vitnera komentovat nebudu, v situaci, kdy máme hned několik zraněných hráčů a kdy se potřebujeme prát o každý bod, udělá tohle - poškodil tím celý klub - neomluvitelné ! K výkonu hlavního rozhodčího se také nebudu vyjadřovat, každý si řekne, dostali jste sedm gólů, tak co řešíte, … ale určitá pachuť z jeho výkonu ve mně, v hráčích i fanoušcích určitě byla.

fotogalerie od Šárky Krejčové: SK Lhota - FK Hředle