publikováno: 1.10.2023 PARÁDNÍ ZÁPAS - S VELKOU DOBROU SMÍRNĚ

Parádní zápas viděla hodně solidně zaplněná Traverza aréna. Domácí tým opět předvedl úplně odlišný fotbal, než na hřištích soupeřů. Vyšel start do zápasu a i když soupeř, který se netají ambicemi na návrat do IA třídy, dokázal do poločasu skóre otočit, všechny tři body si z Traverza arény neodvezl.

FK HŘEDLE            FC ČECHIE VELKÁ DOBRÁ
9.kolo ERDINGER Alhkoholfrei I.B třídy skupina A mužů

3 : 3  ( 2 : 3 )

branky: 4.min Adam Vitner, 9.min David Minařík, 47.min Denis Bechner   -   20.min Jindřich Faktor, 41.min Jan Mertlík, 43.min Filip Dejčmar
ŽK: 38.min Denis Bechner, 65.min Adam Vitner  -  2.min Michal Linhart, 64.min Martin Kindl, 67.min Rastislav Stříška
diváků:  138
rozhodčí: Miloš Kurka - Jakub Mansour, Václav Procházka

sestava FK Hředle: Bečirovič - Rais, Sláma, David Minařík, J. Vitner (46.min Tittelbach) - T. Vitner (90.min Hladký), T. Čuda, Kolář (83.min Daniel Minařík), Sedláček - Bechner, A. Vitner

sestava FC Čechie Velká Dobrá: Kindl - Andruchovič, Zelenka, Linhart, Kalousek (83.min Přibyl) - Mertlík, Křiváček (64.min Kolmistr), Servus, Dejčmar (88.min Veselý) - Faktor, Stříška

trenér: Marek Abrham

S cílem odčinit žalostný výkon z kladenského Slavoje a současně si tak i udržet v tabulce kontakt s mužstvy, která budou bojovat o setrvání v krajské soutěži, nastupovali zelenobílí k dalšímu duelu v domácím prostředí – soupeřem jim byla „doberská“ Čechie, … která hrála ještě v loňské sezóně I. A třídu, … která navíc výborně posílila, … které patřilo před zápasem skvělé třetí místo a … která rozhodně myslí v tabulce na mety nejvyšší – tedy TOP soupeř ! Kdo ale při současné „formě“ zelenobílých pro ně není těžkým soupeřem !

A když již ve 3. minutě nastřelil Křiváček po rychlé kombinační akci doberských hráčů břevno Bečirovičovy branky, zdálo se, že zelenobílí ze svého herního stínu nevystoupí ani v domácím duelu ! Opak byl ale pravdou ! Ve 4. minutě vybojoval míč u postranní lajny Bechner a svojí přihrávkou za obranu vyzval k samostatnému brejku A. Vitnera, jenž po třízápasovém disciplinárním trestu prokázal, že ze střeleckého umění nic nezapomněl – 1:0 ! V minutě 9. rozjel akci FKH Dav. Minařík a hostující Kalousek odvrátil nebezpečný centr Bechnera raději na roh - … a byl to právě Dav. Minařík, který na zadní tyči přeskočil všechny protihráče a hlavou poslal zelenobílé do rychlého dvoubrankového vedení – 2:0 ! Hosty dva domácí „údery“ sice zaskočily, byli to ale převážně oni, kdo se snažil držet častěji míč na svých kopačkách a kdo se snažil diktovat tempo hry. Domácí hráči ale svému soupeři poměrně zdatně sekundovali. Zpět do hry tak vrátila „Doberáky“ až chybná rozehrávka Bečiroviče, … a Faktor s ní naložil jak nejlépe mohl – 2:1 ! Darovaná branka posadila hosty ještě více do sedla, byli to ale domácí, kdo vážněji hned dvakrát zahrozil, gólman Kindl se ale proti tvrdé střele Bechnera a i proti vydařené standardce T. Vitnera předvedl parádními zákroky ! Následné střely T. Vitnera na jedné a Mertlíka na druhé straně mířily jen nad brankové konstrukce ! Ve 31. minutě rozehrál Bechner hodně zbrkle standardku na polovině hřiště, míče se zmocnil Servus a Bečirovič měl plné ruce práce, aby jeho střelu vytěsnil na rohový kop, po kterém Faktor ze čtyř kroků nepochopitelně přestřelil ! I mistr tesař se prostě někdy utne ! V závěrečné pětiminutovce první půle, tedy v době, kdy už se všichni hráči pomalu chystali do kabin, přišel pro zelenobílé šok ! Ve 41. minutě rozehráli domácí na soupeřově polovině lajdácky autové vhazování a během několika vteřin, kdy Mertlík uháněl se získaným míčem sám téměř přes celé hřiště, byla pohroma na světě – 2:2 ! To ale ještě nebylo vše, o dvě minutky později nabídli zelenobílí svým zbytečným faulem u postranní čáry standardku Servusovi, J. Vitner odvrátil centr k Dejčmarovi a ten se trefil nechytatelně – 2:3 ! A kdyby ve 45. minutě ostrostřelec Faktor doslova nezazdil křídelní pobídku Stříšky, asi by bylo po fotbale, …. !

Druhé dějství odstartovala nepříjemná „šajtle“ Andruchoviče, kterou musel „Javor“ odvrátit na roh. Po něm ale propadla celá doberská defenzíva a byl z toho brejk tři na jednoho, který řídil do druhé půle nastoupivší dorostenec Tittelbach, … a protože obě jeho vydařené přihrávky našly Bechnera, bylo z toho rychlé vyrovnání – 3:3 ! A hrálo se „od nuly“ ! Strhnout vítězství na svoji stranu ale chtěla obě mužstva ! Bečirovič si poradil i s další „šajtlí“ Andruchoviče, na druhé straně Kindl ukočíroval střelu Bechnera a Tittelbachův pokus skončil mimo tyče ! V minutě 60. vybojoval míč Sedláček a přesným pasem vyslal do brejku dva na jednoho Bechnera s A. Vitnerem - hředelský ostrostřelec vzal nakonec vše na sebe, „megatutovku“ ale poslal jen těsně vedle tyče ! A bitva pokračovala, Rais, Bechner a Kolář střelecky neuspěli a podobně si vedl na druhé straně i Faktor ! V 81. minutě zahrávali hosté hned dva rohové kopy a v obou případech se mohl prosadit Faktor – jeho první pokus zlikvidoval Javor, … ten druhý skončil na horním břevně branky ! Tečku za utkáním udělala pohotová střela Bechnera, Kindl ale potvrdil svoje kvality. Po dramatickém průběhu utkání se tak obě mužstva rozešla smírně !

Utkání rozhodoval velmi dobře rozhodčí Miloš Kurka, kterému na lajnách asistovali Jakub Mansour a Václav Procházka.

J. Sklenář: Konečně nám vyšel start do utkání a to parádně, když jsme dali dvě branky v úvodní desetiminutovce. Bohužel po dvaceti minutách přišla první naše velká chyba a soupeř snížil. I přesto jsme drželi se zkušenějším týmem hostů krok. Po půlhodině hry jsme přestali získávat odražené míče před soupeřovou šestnáctkou a to se začalo projevovat. Dobrá měla strašně rychlý přechod do útoku v 6-7 lidech a my s tím měli veliké problémy, které vyústily v další dvě inkasované branky po našich nedůrazech. Zvláště ta druhá mě nesmírně vadí. Házíme aut u soupeřovy šestnáctky a za pět vteřin inkasujeme. Jak nám vyšel vstup do prvního poločasu, tak nám vyšel i do druhého. Rychle jsme vyrovnali. Pak přišla hodně nervózní čtvrthodina z obou stran, kdy tam bylo dost soubojů a diskuzí a padly i nějaké karty. V poslední dvacetiminutovce to bylo nahoru dolů, oba týmy chtěly vyhrát. My tam měli dvě tři hodně gólové situace, které by měly končit brankou. Soupeř hrozil neustále a Bečirovič se tak rozhodně také nenudil. Remíza je myslím spravedlivá. Konečně jsme odvedli výkon, jaký bych si představoval, kdy hráči plnili co měli. Pochvalu zaslouží všech čtrnáct hráčů, co naskočilo. Hodně mě potěšil výkon šestnáctiletých dorostenců Jirky Vitnera, který v první půlce odehrál výborně a ve druhé půlce Vildy Tittelbacha, který to hodně oživil směrem dopředu, byl u vstřelené branky a měl i gólovku na noze. Je to jen dobře, že se dorostenci dokáží takto etablovat.

M. Sláma : Dnes mě a určitě i fanoušky hráči mile překvapili – méně už asi trenéry, protože všechny naše inkasované branky byly po hrubých chybách. Utkání jsme měli skvěle rozehrané, dvoubrankové vedení jsme ale ztratili ještě do poločasu. Vyrovnali jsme hned ze začátku druhé půle a poté mohla rozhodnout obě mužstva – gólu už se ale slušně zaplněná Traverza aréna nedočkala – remíza je tak asi spravedlivá. Bod do tabulky, byť s hodně kvalitním soupeřem, pro nás příliš neřeší, my už teď musíme doma jen vítězit a ještě se pokusit přivézt nějaký ten bodík i z venku. Výsledky ostatních zápasů nás „podržely“ ve hře o střed tabulky – na Švermov se musíme důkladně připravit a zvítězit – nic jiného neexistuje !

fotogalerie od Šárky Krejčové: FK Hředle - FC Čechie Velká Dobrá