publikováno: 11.8.2024 POVINNOST SPLNĚNA. MUŽI V POHÁRU POSTUPUJÍ DÁLE.

Novou sezónu načal pro náš klub tým mužů, který v osmifinále okresního poháru přívítal v Traverza aréně tým Kněževse. Devátý tým z loňské sezóny do Traverza arény nepřijel v roli favorita, ale dvacet minut našemu týmu zatápěl. Dokonce se dostal i do vedení, ale poté se již projevila vyšší kvalita našeho týmu, který nakonec dokráčel vysokou výhrou k postupu do čtvrtfinále.

FK HŘEDLE                    FK KNĚŽEVES
osmifinále okresního poháru Rakovnicka mužů

10 : 2  ( 5 : 2 )

branky: 18.min Adam Vitner, 23.min Denis Bechner, 27.min Adam Vitner, 31.min Adam Vitner, 44.min Denis Bechner, 50.min Denis Bechner, 63.min Denis Bechner, 73.min Jan Sláma, 76.min Ondřej Sedláček, 83.min Jan Sláma   -   17.min Miroslav Miksa,  33.min Radek Čihař

ŽK: 20.min Denis Bechner, 45.min David Minařík, 57.min Adam Vitner   -   57.min Rostislav Hertl, 70.min Ladislav Lenner

diváků: 100

rozhodčí: Lubomír Kozák - Petr Bohatý, Tomáš Začal

sestava FK Hředle: Bečirovič - Smutný (46.min T. Vitner), J. Vitner, David Minařík, Sedláček - Daniel Minařík, Čuda (46.min Amauwah), Sláma, Dobiáš - A. Vitner (60.min Malecký), Bechner

trenér: Josef Petráš

sestava FK Kněževes: Lenner - J. Vršecký, Šefara, Hertl, P. Čihař - Kříž (46.min Žák), R. Čihař (67.min Koutecký), Miksa, Mašík (46.minŽemlička ml.) - Šíma, Plaček (46.min Žemlička st.)

trenér:

Ospalý vstup našeho týmu narušily tři akce v rozmezí 5-10 minuty. Nejprve se dostal do výborné palební pozice A. Vitner, ale Lenner ho vychytal. Následně střílený přízemní centr skrz malé vápno netrefil ve skluzu ideálně Dobiáš a těsně minul a potřetí to byl znovu A. Vitner, který v další dobré pozici tvrdou střelou netrefil branku. A poté hodně liknavě hrající domácím tým musel řešit i nepříjemné situace. Nejprve to byl Šíma, který si seběhl na vyhranou hlavičku Plačka, ale Bečirovič ho vychytal a byl to dále převážně Šíma, který zlobil domácí obranu. Po jeho rychle vhozeném autu, se do šance dostal Plaček, ale ani on si na Bečiroviče nepřišel. Domácí tým v těchto chvílích hrál hodně alibisticky, individualisticky a v obraně hodně nedůsledně. A tak trest přišel po 17 minutách. Dlouhý nákop Hertla znovu protáhl hlavou Plaček, na míč si seběhl Miksa a protože dostal luxusní prostor a čas, poslal z hranice šestnáctky přesnou křížnou střelu k tyči, na kterou Bečirovič nedosáhl. Spravedlivý trest za vlažný přístup k utkání. Inkasovaná branka však rozezněla budík v domácím týmu a odpověď přišla záhy. Křídelní akci potáhl Bechner, který našel přesně A. Vitnera a tak bylo za minutu vyrovnáno. Za dalších pět minut už domácí vedli. Tentokrát servíroval z pravé strany Dobiáš a míč za Lennera uklízel Bechner. Po dalších pěti minutách to byl A. Vitner, který navýšil na dvoubrankový rozdíl a po další pětiminutovce stejný hráč dokonal hattrick. Tříbrankový rozdíl domácí tým zase mírně uspal a tak dostal na pětadvaceti metrech luxusní prostor R. Čihař adokázal ho parádně využít. Jeho střela vymetla všechny pavučiny za Bečirovičovými zády. Poslední slovo do poločasu měl Bechner, který vrátil brankový rozdíl na tříbrankový.

Druhý poločas brankově načal po pěti minutách Bechner, který završil druhý hattrick v zápase. Krátce po uplynutí hry to byl znovu Bechner, který vstřelil sedmou branku domácího týmu. V sedmdesáté třetí minutě se trefil Sláma a o další tři minuty později nachytal Sedláček na bližší tyči Lennera. Hosté se ve druhém poločase dostávali jen obtížně na polovinu domácího týmu a do šancí se již prakticky nedostávali. Domácí tým se dostával často do šancí, ale již vše překombinovával a vymýšlel velké složitosti v zakončení. Po faulu na Slámu dostali domácí i výhodu pokutového kopu. Bečirovičovu ránu však Lenner zlikvidoval. Poslední slovo měl Sláma, který poslal hlavou po rohovém kopu T. Vitnera za záda Lennera a završil tak desítku vstřelených branek domácího týmu. V Traverza aréně se tak mohl slavit zasloužený a očekávaný postup do čtvrtfinále okresního poháru.