# Aktuality

publikováno: 21.10.2024 PROMRHANÝ PRVNÍ POLOČAS ZNAMENÁ DRUHOU PROHRU MUŽŮ V ŘADĚ

Po první podzimní prohře - ale zejména po velmi slabém až ostudném výkonu – který zelenobílí předvedli v Senomatech, zavítal do Traverza arény FC Zavidov, tedy soupeř, se kterým se FKH v posledních dvou sezónách utkával na krajské úrovni ! Dal se tak očekávat duel, jenž by měl mít na okresní poměry oboustranně nadprůměrnou úrověň ! A skutečně i měl – v prvním dějství, které nakonec i rozhodlo o konečném výsledku, ale pouze ze strany hostujícího mužstva !

FK HŘEDLE               FC 05 ZAVIDOV
11.kolo 8.LIGA - HB KLINIKA Okresní přebor mužů

2 : 4  ( 0 : 3)

branky: 69.min David Minařík, 71.min Denis Bechner   -   19.min Jiří Křivohlavý, 26.min Lukáš Kapoun, 36.min Daniel Devera ml., 72.min Tomáš Diepold

ŽK: 63.min Denis Bechner, 84.min Denis Dobiáš

diváků: 99

rozhodčí: Jakub Hamouz - Pavel Kryštof, Jakub Šíma

sestava FK Hředle: Bečirovič - Čuda (46.min Amauwah), J. Vitner, David Minařík (72.min Andrle), Sedláček (46.min Smutný) - T. Vitner (63.min Malecký), Sláma, Daniel Minařík, Dobiáš - Bechner, A. Vitner

trenér: JHanuš Minařík

sestava FC 05 Zavidov: A. Kraus - Hvězda, P. Vitner, Pšenička, Kapoun - Diepold (79.min Dunaj), Intner, Devera ml, 3íma - Blecha (65.min Tran), Křivohlavý

trenér: Daniel Devera st.

Od prvních minut byli hosté na hřišti více vidět, byli pohyblivější a tím pádem i více na míči, jejich touha uhrát solidní výsledek byla v „Traverza aréně“ víc než „cítit“ ! A protože dvě po sobě jdoucí střely Devery nebyly pro domácí dostatečným varováním, udeřili gólově hosté v minutě 19. – to když Diepold posunul vybojovaný míč ze středu hřiště do křídelního prostoru na Blechu, jehož podélnou přihrávku do šestnáctky zakončil nekompromisně nedůsledně pokrytý Křivohlavý – 0:1 ! Ve 23. minutě mohl nejistý odkop Dana Minaříka potrestat Itner, střelu z 22 metrů ale poslal pouze nad branku Bečiroviče ! V minutě 25. pálil na zadní tyči Šíma, teč T. Vitnera ale odvrátila tuto ránu pouze na rohový kop – a z něj udeřilo podruhé. „Hlavičkový biliár“ hostujícího týmu, kterému zelenobílí pouze nečinně přihlíželi, zakončil P. Vitner, … „Javor“ jeho pokus sice konečky prstů vyškrábl, ale pouze na Kapouna, jenž byl u gólové hlavičkové dorážky nejrychleji – 0:2 ! I po druhé brance působili hosté na hřišti fotbalověji a domácím trvalo dlouhých 34. minut, než se dostali do vůbec první šance, nutno ale dodat, že to byla jasná gólovka. Sedláček prostrčil míč uličkou do šestnáctky na Čudu, který se ocitl sám před Krausem, zavidovský gólman ovšem reflexivním zákrokem tutovku hředelského hráče zmařil, … a dorážka Dobiáše si místo mezi tyčemi nenašla ! „Nadáš – dostaneš“ platilo již za minutu – to když si na rohový kop naskočili hned tři hostující hráči a Devera měl hlavou snadnou pozici – 0:3 ! Absence „Betyho“ na palce byla při standardkách hostů víc než citelná ! A po dalším rohu Zavidova mohlo být se zelenobílými ještě hůře, nebezpečný závar ale skončil naštěstí pro FKH v rukavicích pozorného Bečiroviče !

Do druhého dějství vstoupili hosté mnohem vlažněji, vycházeli sice ze zajištěné obrany a čekali na vhodnou brejkovou příležitost, byli to ale prozměnu domácí, kdo se snažil jejich „až příliš pohodovou“ hru narušit ! V 50. minutě netrefil po rohovém kopu z dobré pozice hlavou branku Dav. Minařík. O deset minut později nejprve „čaroval“ po střele Dobiáše opět reflexivně Kraus, ovšem tutová dorážka T. Vitnera ze dvou kroků nemohla skončit jinak než gólem, to by ale nesměl nastřelit hráče před ním ! Následný rozehraný rohový kop poslal T. Vitner na zadní tyč, kam si naběhl zcela osamocený Dav. Minařík - z metru ale trefil pouze tyč branky ! Neuvěřitelné - během minutky tři gólovky a NIC ! V 69. vysunul Sláma do křídelního prostoru Smutného, jenž potáhl míč a přesným centrem vybídl Dav. Minaříka ke korigování stavu – 1:3 ! A když jen o dvě minutky později „natáhl“ ze standardky z 26 metrů Bechner a míč - na který si Kraus sice sáhl - zaplul do zavidovské sítě podruhé, byl zaděláno na drama – 2:3 ! Bohužel, jen půl minutky – neboť hned po rozehrání si to Diepold neohroženě a jen minimálně atakován zelenobílou defenzívou namířil k šestnáctce a „utěšenou střelou“ poslal Zavidov opět do dvoubrankového vedení – 2:4 ! Tato branka odpor zelenobílých definitivně zlomila, a byť se ještě domácí do několika příležitostí dostali - A. Vitner nepotrestal zaváhání Přeničky, Bechner pálil ze standardky nad branku a Sláma poslal „z voleje“ ze šesti metrů Andrleho centr těsně mimo – na odčinění tříbrankového manka z první půle to nestačilo. A na konečném stavu už nic nezměnila ani šance Devery, který se ocitl v gólovce po dlouhém autovém vhazování za obranu FKH – s jeho ukvapenou ranou si Javor poradil.

Utkání rozhodoval velmi dobře sudí Jakub Hamouz, kterému stejným způsobem asistovali Pavel Kryštof a Jakub Šíma.

Hlasy po utkání:

M. Sláma : Hosté vyhráli naprosto zaslouženě a to zejména díky kompletnímu výkonu, který předvedli v prvním poločase. Přehrávali nás ve všech směrech, byli organizovaní, důrazní, obětaví – žádný souboj pro ně nebyl ztracený, měli rychlý přechod do útočné fáze, kterou podporovali několika hráči a nebezpeční byli i při standardkách, kdy hned dvakrát skórovali hlavou, … v tomto ohledu byl pro mě Bety pouze „na lavičce“ velkým překvapením. Ve druhé půli jsme od 60. minuty Zavidov zatlačili a podařilo se nám i snížit na rozdíl jediného gólu, půl minuty po snížení ale nepochopitelně inkasujeme počtvrté, což definitivně rozhodlo. Každá prohra mrzí, ale tato mě mrzí rozhodně méně než ta před týdnem v Senomatech, kde jsme prohráli ostudně. Jak jsem již uvedl, dnes nás soupeř v první půli fotbalově přehrál a vytvořil si náskok, který už za „naší současné formy“ dotáhnout asi nešlo ! Když už ani toto některé naše hráče neprobere, nebudou to mít jednoduché…. ! Výkon rozhodčích ? Opět velmi dobrý !

záznam zápasu: FK Hředle - FC 05 Zavidov