publikováno: 18.8.2024 PRVNÍ KORÁLEK NAVLEČEN - PŘESVĚDČIVÝ START DO SOUTĚŽE

Po pádu z krajské I. B třídy přivítali zelenobílí v úvodním kole okresního přeboru v „derby“ o „Karlovarku“ SK Lišany. Natěšená Traverza aréna očekávala, jak se domácí hráči se sestupem vyrovnají, jak bude vypadat jejich hra a hlavně – jaký bude konečný výsledek.  Již přípravné duely - včetně toho pohárového - ale naznačily, že ani lišanští fotbalisté by neměli být pro domácí vážnější překážkou !

FK HŘEDLE                           SK LIŠANY
2.kolo HB KLINIKA Okresní přebor mužů

7 : 0  ( 2 : 0 )

branky: 29.min Deniss Dobiáš, 33.min Adam Vitner, 59.min Denis Bechner, 67.min Jan Sláma, 69.min Adam Vitner, 82.min Adam Vitner, 89.min Tomáš Vitner

ŽK: 38.min Denis Bechner

diváků: 76

rozhodčí: Petr Bohatý - Hanuš Minařík (laik), Martin Kinkal (laik)

delegát FA: Jaroslav Horáček

sestava FK Hředle: Bečirovič - T. Vitner, J. Vitner (63.min Malecký), Amauwah, T. Čuda - Daniel Minařík (72.min Smutný), David Minařík, Sláma (82.min D.Šmíd), Dobiáš - A. Vitner, Bechner

trenér: Josef Petráš

sestava SK Lišany: Paseka - Sahaidak, Haifler, Hrbek, Kindl - Hildebrant, Medřický, Mutínský, Žalud - Jelínek (72.min P. Ledvinka), Feher

trenér: Milan Ledvinka

A byli to skutečně domácí, kdo od prvních minut diktoval tempo hry. V úvodní desetiminutovce tak musel v lišanské svatyni obětavě zasahovat Paseka, jenž nahradil dovolenkujícího se Řepku, proti pokusům  A. Vitnera, Amauwaha a Slámy. Poté ale hra zelenobílých na dlouhé minuty rychle uvadla, pomalá a velmi často i nepřesná rozehrávka komplikovala přechod do útočné fáze, kde prozměnu chyběla finální přihrávka, případně i odvaha prosadit se jeden na jednoho. Největší příležitost si tak v této herní fázi vytvořili Lišanští, Feher ale ze solidní pozice branku Bečiroviče přestřelil ! První změnu skóre tak přinesla až minuta 28., kdy si na dlouhý nákop Dav. Minaříka za lišanskou obranu naběhl Dobiáš a doslova „bez rozpaků“ poslal zelenobílé výstavní ranou do vedení – 1:0 !  A premiérová mistrovská trefa nové akvizice FKH byla na světě ! Jen o čtyři minutky později převzal Bechner autové vhazování Dana Minaříka a po pár krocích servíroval A. Vitnerovi, jenž si v takových situacích většinou ví rady – 2:0 ! Po čtyřminutové „dvougólovce“ se ale zelenobílí vrátili zpět k liknavějšímu projevu hry, míč sice kontrolovali a soupeře prakticky k ničemu nepouštěli, fanoušci si ale žádali vyšší aktivitu mužstva. Ta přišla až v minutě 40., kdy byla k vidění opravdu rychlá, přímočará akce po ose Amauwah – Bechner a zakončující A. Vitner, … ke gólu chyběly opravdu jen centimetry ! Ve zbývající pětiminutovce se již nic podstatného neudálo.

Nejen úvod druhého dějství patřil opět domácím, … během celé druhé půle již hráči FKH dominovali, soupeři nedovolili téměř nic a postupně si připravovali další gólové zásahy ! Již ve 48. minutě mohl po centru Čudy navýšit skóre Dan Minařík, proti ale bylo břevno Pasekovy branky ! Průnik J. Vitnera z minuty 54., jenž si narazil míč s Bechnerem, skončil nakonec v rukavicích pozorného Paseky. V minutě 58. našel přesným pasem za obranu Sláma A. Vitnera, jenž se řítil sám na Paseku, místo střely ale posunul míč mimo dosah gólmana, kde byl nejrychleji Bechner – 3:0 ! O tři minutky později vysunul T. Vitner Dana Minaříka, který posunul míč na Bechnera, jenž jej v šestnáctce prodloužil na Slámu a bylo to – 4:0 ! V minutě 67. přestřelil Pasekovu branku po rohovém kopu Amauwah, kterého o minutku později napodobil z velmi dobré pozice Bechner ! O další minutku později převzal Bechner přihrávku od Maleckého a A. Vitner nepohrdl jeho gólovou nabídkou ani podruhé – 5:0 ! V minutě 80. se poprvé ocitli v megašanci i hosté, to když šel sám na „Javora“ u postranní čáry pozapomenutý Sahaidak, hředelský gólman ale Lišanům čestný úspěch nepovolil ! A tak udeřilo na straně druhé, to když opět zafungoval trojúhelník Malecký - Bechner - a hattrickem skórující A. Vitner – 6:0 ! V minutě 87. pálil po akci Bechnera s A. Vitnerem nad branku T. Vitner a byl to stejný hráč, jenž v minutě 89. uzavřel po další akci Bechnera skóre utkání – 7:0 !

Utkání rozhodoval Petr Bohatý, kterému na lajnách asistovali Hanuš Minařík a Martin Kinkal, delegátem utkání byl pan Jaroslav Horáček.