publikováno: 25.4.2024 REZERVA NEZVLÁDLA KONCOVKU S JESENICÍ

Rezerva po dvou výhrách přivítala v Chmel aréně souseda v tabulce, tým FC Jesenice. A určitě chtěla navázat na předešlé dvě výhry a navléknout další korálek. Bohužel, jak je u rezervy zvykem ztratila zápas opět ve druhém poločase a nepřipsala si ze zápasu ani bod.

FK HŘEDLE "B"             FC JESENICE
21.kolo HB KLINIKA okresní přebor mužů

2 : 4  (  1 : 1 )

branky: 16.min Zdeněk Schwendt, 58.min Zdeněk Schwendt   -   39.min Vít Fiala, 67.min Bethel Amauwah - vlastní, 81.min Petr John, 85.min Karel Pros
ŽK: 57.min Ondřej Sedláček, 58.min Martin Vodrážka   -   40.min Petr John, 57.min Aleksandr Emelianov, 60.min Karel Pros, 83.min Jakub John
rozhodčí: Lubomír Kozák - Petr Dohnal, Tobiáš Pavlík

sestava FK Hředle "B": Bečirovič - Beránek (81.min Kroupa), Amauwah, Čapek, Loder (46.min Brož) - Vodrážka (63.min Žihla), Zilcher (69.min Malecký), Sedláček, D. Šmíd - Sajner (57.min Dolejš), Schwendt

trenér: Václav Holý

sestava FC Jesenice: Flajšinger - Bouda (61.min Shuba), Mutínský, Halámek, Běšík - Pošta (61.min J. Pfejfer), P. John, Pros, Emelianov - V. Fiala (78.min J. John), Kotek (61.min Kovář)

trenér: Ivo Kapoun

Domácí tým začal aktivněji a odměnou mu byla po čtvrhodině i vedoucí branka. Trestný kop Vodrážky skončil pouze na zdi. Odražený míč poslali do mácí do pokutového území, kde si ho po přizdvižení domácím hráčem našel Schwendt a ukázal, že si v takových situacích dokáže poradit. DOmácí byli při chuti, ale jeseničtí dokázali také hrozit.Šance Běšíka a Prose, stejně jako na druhé straně hlavička Schwendta brankou neskončili. Skóre se však do poločasu měnilo. Výkop Flajšingra na polovině hosté prodloužili na rozběhnutého Fialu a ten ukázal, že si s takovými situacemi dokáže poradit a nedal Bečirovičovi šanci. Po hodině hry nakopl míč Čapek, na polovině hřiště se ho zmocnil Schwendt a i přestože měl na zádech takřka 40 metrů batoh v podobě vracejícího Běšíka, dokázal dostat domácí tým do vedení. O deset minut později bylo vyrovnáno. Rohový kop hostů se nešťastně odrazil od Amauwaha a skončil v Bečirovičově síti. Ani jeden z týmů se nechtěl spokojit s remízou a tak se šance objevovaly na obou stranách, ale dlouho bez úspěchu. Až devět minut před koncem se prosadili hosté. Centrovaný míč, Jakuba Johna z pětatřiceti metrů si našel Bečirovič a boxoval ho do bezpečí. Vyražený míč však vyslověně trefil Petra Johna a ten byl překvapenější ještě více jak Bečirovič, že míč skončil v síti. Pět minut před koncem přišel další dlouhý nákop, prodloužený míč a přesná hlavička Prose, která zápas zcela rozhodla. Domácí tak již po několikáté ztratili dobře rozehraný zápas ve druhém poločase.

Zdeněk Schwendt: Do zápasu jsme dobře vstoupili a po čtvrt hodině jsme vedli. Měli jsme i další šance, které jsme neproměnili a soupeř srovnal. Druhý poločas jsme si vzali vedení zpátky, ale po vlastní brance bylo znovu srovnáno. Poté dala Jesenici šťastný gól, my jsme otevřeli hru a toho soupeř využil k další brance. Byl to vyrovnaný zápas, ale pokud se nenaučíme proměňovat šance, tak jen těžko můžeme být úspěšní.

sestřih z utkání: FK Hředle "B" - FC Jesenice