publikováno: 28.8.2023 REZERVA ODJELA Z PUSTOVĚT S DEBAKLEM

Po zbytečné prohře doma s Městečkem, čekal na rezervu první výjezd, v okresním přeboru, na hřiště soupeře. Hostitelem byl tým Pustovět, který v prvním kole dokázal vyhrát na hřišti Jesenice a chtěl tak navázat na úspěšný start. To se domácímu týmu Sokola povedlo dokonale a naší rezervu poslal doma s kanárem.

TJ SOKOL PUSTOVĚTY       FK HŘEDLE "B"
4.kolo HB KLINIKA Okresní přebor mužů

6 : 0  ( 2 : 0 )

branky: 16.min Petr Matějovský - pok. kop, 30.min Oldřich Hula, 75.min Michal Hanuš, 80.min Jan Jiroušek, 86.min Jakub Hula, 90.min Jaromír Knap
ŽK: 34.min Radek Truksa, 57.min Petr Hovorka, 60.min Jan Jiroušek, 69.min Jaromír Knap, 71.min Oldřich Hula  -  6.min David Šmíd, 16.min David Kroupa, 90.min David Čapek
ČK: 83.min David Kroupa
diváků:  75
rozhodčí: Lubomír Kozák - Dominik Knap (laik), Luboš Koláček (laik)

sestava STJ Sokol Pustověty: Šimon - Volráb, T. Černý (60.min Peták),Elznic, Jiroušek, Hovorka, J. Hula, O. Hula, Matějovský,Knap, Truksa (70.min Hanuš)

trenér: Robert Otcovský

sestava FK Hředle "B": Malinovský - Pleier (65.min Smutný), Kroupa, Čapek, Beránek - Brož, Hladký, D. Šmíd, Andrle (46.min Loder) - Sajner, V. Šmíd ( 80.min Borský)

trenér: Václav Holý

Úvodní zahřívací a poznávací část zápasu skončila s úderem 16 minuty, kdy se domácí Jiroušek vřítil do pokutového území, kde ho zastavil nedovoleně Kroupa. Pokutový kop a navrch žlutá karta pro hostujícího Kroupu. Domácí kapitán nezaváhal a poslal domácí do vedení, čímž otevřel stavidla šancí domácího týmu. Ten uklidněn vedoucí brankou začal řádně přidávat pod kotel a hostující hráči občas nevěděli, kde jim stojí hlava. Po půl hodině hry zahrávali domácí autové vhazování a z něj udeřilo. Přesná přihrávka na nedůrazně bráněného O. Hulu, znamenala, že domácí vedli po půlhodině hry o dvě branky. A ani druhá vstřelená branka nebyla pro domácí signálem, aby ubrali ze své aktivity. Do poločasu se však již skóre neměnilo. I když domácí na to šance měli a v poslední minutě dokonce nastřelili tyč Malinovského branky.

I úvod druhého poločasu patřil spíše domácím a po deseti minutách odvážný průnik z poloviny hřiště T. Černého, skonšil až na Malinovském. V 58 minutě se po Jirouškově střele rozeznělo břevno za zády Malinovského. Až teprve po hodině hry se ukázala naše rezerva. Střela kanonýra Sajnera, však mířila těsně vedle branky. O dvě minuty mohlo být na straně hostujícího týmu veseleji. Po faulu dostali i oni možnost pokutového kopu. Sajnerova střela však skončila na tyči Šimonovy branky. Stále však bylo o co hrát a času bylo relativně dost. Domácí ale nepouštěli svého soupeře do dalších šancí. Navíc čtvrthodinu před koncem domácí udeřili potřetí. Střelu Petáka zvládl Malinovský vyrazit, ale nehlídaný Hanuš, který byl na hřišti pět minut, neměl problém dorážku poslat do sítě. A náš tým rezignoval. Deset minut před koncem dostal pocukrovanou přihrávku Jiroušek a rázem to bylo o čtyři branky. A to nebylo vše. Rozložená rezerva inkasovala ještě dvakrát. Nejdříve však v 83 minutě tvrdě zajel na polovině hřiště do soupeře Kroupa a byla to pro něho druhá žlutá karta, což pro něho znamenalo předčasný konec v zápase. Rozehraný trestný kop skončil dalším faulem v pokutovém území a byla z toho třetí penalta v zápase. S tou si domácí J. Hula poradil a navýšil skóre. Tečku za zápasem udělal nestarnoucí Knap. Ten se postavil k trestnému kopu z 18 metrů a vymetl všechny pavouky v horním rohu branky a kanár zazpíval.

Václav Holý: Celý tým byl bez zájmu. Soupeři jsme nabídli penaltu, kterou po čtvrt hodině proměnil. Když nevystřelíme na bránu, tak nemůžeme dát gól. Soupeř takových možností měl hodně a také se dokázal prosadit. To nás ještě v některých momentech podržel brankář. Za stavu 2:0 jsme měli pokutový kop, který jsme neproměnili. Kdybychom snížili, mohl se zápas vyvíjet úplně jinak. Takhle jsme dostali třetí gól a poté se zápas už jen dorhával, soupeř přidal ještě další branky.

sestřih z utkání: TJ Sokol Pustověty - FK Hředle "B"