publikováno: 8.4.2024 REZERVA SI VYŠLÁPLA NA DRUHÝ TATRAN

Kdo by si ještě před dvěma roky řekl, že hředelská rezerva bude hrát s áčkem Tatranu Rakovník? Časy se mění a k vzájemnému měření sil v této sezóně došlo. Podzimní zápas vyzněl lépe pro hráče Tatranu a tak jako druhý tým tabulky byl proti předposlednímu brán jako jednoznačný favorit.

FK HŘEDLE "B"             TJ TATRAN RAKOVNÍK
19.kolo HB KLINIKA okresní přebor mužů

2 : 0  (  1 : 0 )

branky: 1.min Petr Sajner, 48.min David Zilcher
ŽK: 50.min Petr Sajner, 77.min Jan Loder, 81.min Marcel Dolejš, 84.min Martin Vodrážka   -   9.min Marek Kučera, 91.min Lukáš Vondruška
rozhodčí: Lubomír Kozák - Jiří Strouhal, Josef Žemlička

sestava FK Hředle "B": Bečirovič - Beránek, Amauwah, Čapek, Brož (46.min Somol) - Vodrážka, Zilcher (80.min Sahaidak), T. Vitner, Loder (84.min Kroupa) - Sajner (65.min Malecký), Schwendt (46.min Dolejš)

trenér: Václav Holý

sestava TJ Tatran Rakovník: Bucek - Vondruška, M. Kučera, Lakiu, Klymov - Roušavý, Kokšál, Jak. Husák, Nguyen Thanh - J. Beneš, Špimr (80.min J. Kučera)

trenér: Václav Eck

Utkání pro domácí rezervu nemohlo začít lépe. Hned první útočná akce skončila brankou. To Vodrážka našel křížným pasem naběhnutého Sajnera, který prokázal své střelecké dovednosti a zkušeně přehodil vyběhnuvšího Bucka. Hosty to na úvodní čtvrthodinu zmrazilo a tak se hra odehrávala převážně na polovině hřiště. Po čtvrthodině se hosté začali osmělovat a převzali otěže zápasu, kdy převážně drželi míč, ale jejich hra končila před šestnáctkou a tak se do nějakých šancí dostávali hodně zřídka. To naopak na druhé straně mohlo udeřit a to hned dvakrát. Dvakrát dostal Schwendt takový míč, že postupoval samotný na Bucka. Bohužel ani jednou neuspěl především díky terénu. Hosté zlobili především jejich posilou z Lišan Roušavým, ale ani jeho šance po třiačtyřiceti minutách brankou neskončila. a tak poločasový výsledek určila hned první minuta zápasu.

Druhý poločas začal pro domácí opět nejlépe jak mohl. Neuběhly ani tři minuty, kdy nastartoval svoje motory na levé straně Sajner, jeho centr na penaltu se po souboji Lodera s Vondruškou odrazil na šestnácku k Zilcherovi. Jeho první střelu hosté ještě zvládli zblokovat, jenže odražený míč přistál znovu u nohou Zilchera a ten na druhý pokus nedal Buckovi žádnou šanci.  Od té doby hrál převážně Tatran, ale jeho hra byla naprosto sterilní  a do zhuštěné a tentokráte dobře hrající obranny se mu nedařilo dostat. Byli to naopak domácí, kteří hrozili z brejků, ale šance, které z nich měli v uklidňující branku přetavit nedokázali. Hosté měli poslední šanci pět minut před koncem, ale Mířidla Jana Beneše byla seřízena směrem na Nesuchyni. Naopak domácí pohrdli i brejkem čtyři na jednoho, který vyřešili velmi špatně a v poslední minutě se míč odražený od Tomáše Vitnera jen těsně vyhnul Buckově brance.

fotogalerie od Lukáše Ilberga: FK Hředle "B" - TJ Tatran Rakovník

sestřih z utkání: FK Hředle "B" - TJ Tatran Rakovník