publikováno: 11.10.2023 REZERVA VYDRŽELA OPĚT JEN POLOČAS

V dalším zápase HB KLINIKY okresního přeboru, přivítala rezerva na svém hřišti v Mutějovicích luženskou Spartu. Bohužel si rezerva zopakovala minulý zápas, kdy v prvním poločase udržela nerozhodný výsledek, aby v tom druhém již neskórovala a naopak sama inkasovala. A tak všechny body putovali do Lužné.

FK HŘEDLE "B"            TJ SPARTA LUŽNÁ
10.kolo HB KLINIKA Okresní přebor mužů

branky: 30.min Petr Sajner   -   18.min Radek Pokorný, 64.min Radek Pokorný,  87.min Josef Vejvoda
ŽK: 55.min Luboš Havlíček, 79.min Karel Krumhanzl
ČK: 66.min David Kroupa
rozhodčí: Milan Šefara - Tomáš Broum, Jakub Pleier (laik)

sestava FK Hředle "B": Andrle - Brož, Kroupa, David Minařík, Sahaidak - Vodrážka, Daniel Minařík (73.min Dolejš), Hladký, Malecký - Sajner (83.min Loder), Sedláček

trenér: Václav Holý

sestava TJ Sparta Lužná: Pavlíček - D. Vejvoda, Chrástek, Havlíček, Amler - Hornof (83.min Stehlík), J. Špička (76.min Svoboda), Pokorný, Grill (58.min Lebeda) - J. Vejvoda, Krumhanzl

trenér: Adam Špička

Dlouho se v zápase na hřišti mnoho zajínmavého nedělo a šance se na obou stranách rodily ztuha. A tak se na první branku čekalo takřka dvacet minut. Tu vstřelila Sparta a kdo jiný, než nestárnoucí šestačtyřicetiletý Radek Pokorný, který opět prokázal svůj čich na to, kde se objevit a pak jednoduše skórovat. Domácí nesložili zbraně a po půlhodině vyrovnali. Výkop Pavlíčka znamenal na polovině hřiště vyhraný hlavičkový souboj, po kterém se dostal do úniku Sajner. A tato zatím mlčící puška poprvé v sezóně promluvila, když vyběhnuvšího Pavlíčka lobem překonala a zajistila tak vyrovnání. O chvilku později prohrál souboj ve středu hřiště Daniel Minařík a rychlý kontr a zakončení Vejvody jen o kousek minul pravou tyč Andrleho branky. A tak se do kabin šlo za nerozhodlého stavu.

Ani druhý poločas nepřinášel žádnou strhující podívanou plnou šancí. Až po šedesáti čtyřech minutách se měnilo skóre. Hosté vhazovali aut, po kterém se hostující hráč v souboji prosadil a servíroval na značku pokutového kopu. Sražený míč se dostal k Pokornému a ten si v těchto situacích ví rady. A hosté byli ve vedení. O dvě minuty později bylo na domácí straně ještě hůře. Únik Hornofa hasil Kroupa a protože by hostující Hornof šel sám na branku, nemohlo to znamenat nic jiného než červenou kartu. Pro Kroupu již druhou v probíhající sezóně. Stále to však bylo jen o jednu branku a bylo o co hrát. Jenže do šancí se nedařilo dostávat. A protože hosté byli směrem dopředu také brankově neplodní, čekalo se na rozuzlení zápasu až takřka do závěrečného hvizdu. V 87.minutě se opět po několika nedůrazech domácích hráčů prosadil Josef Vejvoda a dal výsledku konečnou podobu.

Václav Holý: V prvním poločase se hrál vyrovnaný zápas a za vyrovnaného stavu se také šlo do kabin. Druhý poločas byl poznamenaný nepřesnými rozhodnutími na obě strany, čímž se srážela úroveň zápasu a to je velká škoda. Lužná šla do vedení a my už jsme nedokázali odpovědět, v závěru jsme pak otevřeli zadní vrátka a dostali v deseti třetí gól.

sestřih z utkání: FK Hředle "B" - TJ Sparta Lužná