publikováno: 27.3.2023 RYCHLÁ OTOČKA NA TATRANU ZNAMENÁ DALŠÍ TŘI BODY

Po dlouhé zimní pauze se všichni natěšení příznivci kulatého nesmyslu konečně dočkali ! Ke svému prvnímu jarnímu duelu zamířil hředelský FK ke krajskému „derby“ na rakovnickou Šamotku, kde se střetl s domácím Tatranem. Souboj mužstev z rozdílných pólů tabulky nakonec skončil tříbodovou výhrou FKH, vítězství se ale nerodilo vůbec lehce ……. .

delegát: Josef Zvonič

sestava TJ Tatran Rakovník: A. Beneš - Jelínek, Vrána, Hájek, Kučera (87.min Kiš) - Fidler, Husák, J. Beneš, Trefný - Dolák, Šíma

trenér: Václav Eck

sestava FK Hředle: Bečirovič - Pelc, Mrázek, Sláma, Somol - T. Vitner (65.min Daniel Minařík), T. Čuda (65.min David Minařík), M. Vitner, Sedláček (77.min Vodrážka) - A. Vitner (90.min Malecký), Bechner

Když se v 6. minutě pokusil Bechner překvapit dalekonosným lobem gólmana A. Beneše, vypadalo to, že by o zajímavé momenty nemusela být nouze. Opak byl ale pravdou – více jak půl hodiny byl k vidění stereotyp, na který si museli přivyknout všichni přítomní fanoušci, … platonická převaha hráčů FKH, která končila před domácí šestnáctkou a trpělivé vyčkávání domácího mužstva na brejkové situace. Při jedné z nich se pokusil Dolák „vymodlit“ pokutový kop, hlavní arbitr ale tuto víc než přihranou situaci domácího útočníka posoudil v souladu s pravidly. První opravdu gólová příležitost se tak zrodila až v minutě 35., Sláma vyvezl z vlastní poloviny míč, v křídelním prostoru uvolnil A. Vitnera, na jehož přesný centr si naskočil Bechner a hlavou nasměroval míč mezi tři tyče, skvělý zákrok A. Beneše ale změnu skóre nepřipustil ! Ve 37. minutě si domácí brankář poradil po individuální akci Slámy i s jeho nepříliš razantní střelou, a když domácí defenziva ubránila i několik nebezpečných po sobě jdoucích rohových kopů FKH, šlo se do kabin za bezbrankového stavu. Víc toho první dějství opravdu nenabídlo !

Kdo čekal výraznější změnu v pojetí hry obou mužstev ve druhém dějství, nedočkal se. Platonická převaha FKH a trpělivé vyčkávání na brejky v podání domácích – pevně psaný scénář tohoto duelu. Během dalších dvaceti pěti minut tak byly k vidění jen dvě příležitosti hráčů z Poddžbánska, na „zadní tyči“ zakončující Mrázek a posléze i A. Vitner ale míč do sítě neprotlačili ! V 73. minutě tak přišel pro hosty šok, to když domácí dostali po rozehrané standardce do šestnáctky míč, jenž se po několik odrazech dostal k Dolákovi, jenž efektivní patičkou z bezprostřední blízkosti poslal domácí do vedení – 1:0 ! Gólová odpověď FKH ale byla naštěstí poměrně rychlá, v 78. minutě uvolnil Bechner po nevydařené standardce A. Vitnera, jenž z 12 metrů prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:1 ! Jen o tři minutky později prodloužil nákop FKH do křídelního prostoru hlavou M. Vitner na Vodrážku, jenž se zbavil svého protivníka, vnikl do šestnáctky a přihrávkou proti noze našel osamoceného A. Vitnera, jenž se z téměř totožné pozice trefil přesně i podruhé – 1:2 ! Tříminutový obrat ! Ve zbývajících minutkách se snažili domácí při několika standardkách o vyrovnání ve všech hráčích, síly k tomu, aby vybojovali alespoň jeden bod, ale neměli. A protože FKH nevyužil ani jeden z brejků do otevřené obrany, skončilo utkání nejtěsnějším a hodně vydřeným vítězstvím hostujícího týmu ! .

J. Sklenář: Čekal jsem, že nás nečeká nic jednoduchého a to se i potvrdilo. Tatran velmi poctivě a organizovaně bránil a my měli veliké problémy se dostat do šestnáctky. Hrozili jsme takřka jen ze standartek, které byly hodně nebezpečné, ale vždy nám ten kousíček chyběl. Druhý poločas byl takřka jen na polovině Tatranu. Domácí už ani nehrozili Dolákem tak, jako v prvním poločase. A paradoxně jsme ze hry na jednu branku inkasovali. Nedůraz po trestném kopu, kdy jsme několikrát měli možnost míč odvrátit. Naštěstí jsme nepodlehli nějaké panice a hodně rychle zápas po takřka totožných situacích zcela zaslouženě otočili.

M. Sláma : Prakticky po celé utkání byl k vidění stejný scénář hry. Zatímco my jsme byli mnohem častěji na míči a většinu času jsme trávili na polovině soupeře, domácí poctivě bránili v devíti lidech a spoléhali na brejkové situace. Nám bohužel chyběl větší tlak do šestnáctky, moment překvapení a zejména klíčová finální přihrávka. Postupem času jsme se navíc utápěli ve složitém řešení situací, které se daly řešit velmi jednoduše. Proto většina našich akcí končila již před šestnáctkou. Domácím tak vycházela stanovená taktika dokonale, a když se v 72. minutě dostali po jedné z mála akcí do vedení, vypadalo to s námi všelijak. Naštěstí se nám podařilo poměrně rychle vyrovnat a obrat jsme dokonali i díky horší kondici několika domácích hráčů, kteří v závěru nestíhali. Na tři body jsme se ale pořádně nadřeli a moc nechybělo k tomu, abychom na Šamotce ztratili. Jinak pochvala pro všechny rozhodčí, duel zvládli velmi dobře. Celkově bylo utkání oboustranně velmi korektní.