publikováno: 27.7.2024 SOLIDNÍ VSTUP MUŽŮ DO PŘÍPRAVY

V prvním přípravném zápase, se fanouškům v Traverza aréně, představili muži. Ti si na první test před začátkem sezóny pozvali nováčka krajské B třídy ústeckého kraje SK Černčice. A domácí tým fanoušky po delší době potěšili výsledkem, který potvrdil jejich herní i střeleckou dominanci v zápase.

.

FK HŘEDLE                    SK ČERNČICE
přípravný zápas mužů

branky: 22.min Jan Sláma - pok. kop. 43.min Jan Sláma, 59.min Denis Dobiáš, 62.min Jan Sláma - pok. kop, 66.min Denis Bechner, 70.min Jan Sláma, 90.min Denisd Dobiáš

ŽK: 76.min Ondřej Sedláček

diváků: 50

rozhodčí: Petr Bohatý - Jan Sklenář (laik), Hanuš Minařík (laik)

sestava FK Hředle: Bečirovič - T. Vitner, J. Vitner, David Minařík, Smutný - Daniel Minařík, T. Čuda, Sláma (80.min Haluza), Sedláček - Bechner (75.min Amauwah), Amauwah (46.min Dobiáš)

trenér: Josef Petráš

Úvod zápasu se v dusném počasí nesl ve vzájemném oťukávání. Náš tým byl častěji na míči, ale šance se v úvodních minutách příliš nerodily. I přes herní převahu se do prvních větších šancí dostali hosté z Černčic. Po sérii rohových kopů nedokázali při závarech prostřelit hradbu těl před Bečirovičem. Krátce před koncem dvacetiminutovky se dostali také do největší své šance v prvním poločase. Rychlý brejk hostujícího hráče na poslední chvíli hasil Bečirovič, odražený míč nedokázal hostující záložník z osmnácti metrů dostat do prázdné branky. Vysoko přestřelil. Pak již začali brankově úřadovat domácí. Rychlý kontr domácích znamenal vysunutí Bechnera, který si před brankářem míč stáhl a zákrok hostujícího brankáře byl penaltový. Tu s přehledem proměnil Sláma. První branka domácím vlila energii a byli to oni, kdo jednoznačně diktovali tempo hry. Po centru T. Vitnera protáhl míč Bechner na zadní tyč a tam do sítě uklízel Sláma. Bohužel branka pro ofsajd Slámy neplatila. I dál se domácí hrnuli za další brankou, ale ve finální fázi chyběla větší přesnost a klid. A tak druhá branka padla až těsně před poločasem. Bechner potáhl míč po pravé straně, aby se následně protáhl po brankové čáře a servíroval do prázdné Slámovi.

Druhý poločas začali opět o něco živěji hosté, ale do šancí se příliš nedostávali. Domácím trvalo takřka čtvrthodinu než se dostali důkladněji do hry. Po necelé hodině hry však přišla desetiminutovka, která hosty zcela zbavila jakéhokoli odporu. V 59 minutě vydláždil Sláma uličku mezi dva stopery a Dobiáš si v brejkovém zakončení počínal na jedničku.Za tři minuty vhodil T. Čuda aut do vápna na Bechnera ajeho souboj s hostujícím obráncem skončil penaltovým zákrokem. I druhý pokutový kop Sláma s přehledem proměnil. neuběhlo ani pět minut a byl to Bechner, který se řítil sám na hostující brankáře. Po kličce už měl zakončení jednoduché. Smrtící desetiminutovku uzavřel Sláma. Ten si počíhal na hodně špatnou zpětnou přihrávku a v brejku dva na brankáře vzal zakončení na sebe a byl úspěšný. Hosté v 80 minutě dostali velikou možnost k čestnému úspěchu. Po faulu Davida Minaříka dostali i oni šanci výhody pokutového kopu. Ten však Bečirovič dostal do ideální výšky a míč vyrazil. Poslední slovo tak měl Dobiáš. Přesný centr Tomáše Vitnera zakončil střelou, kterou otřel o břevno a míč se zastavil až v síti. Hned po brance pak přišel závěrečný hvizd.