publikováno: 19.9.2023 SOUBOJ REZERV PRO TU HŘEDELSKOU

Sedmé kolo mělo na programu souboj rezervních týmů. Tedy rezerv týmů, jejichž první týmy se potkávají v nejnižší krajské soutěži. V premiérovém měření těchto týmů, byl náš tým i díky souběhu zavidovských družstev, v zápase mírným favoritem. A svoji roli nakonec potvrdil.

FK HŘEDLE "B"            FC 05 ZAVIDOV "B"
7.kolo HB KLINIKA Okresní přebor mužů

branky: 34.min Tomáš Diepold - vlastní, 39.min Martin Vodrážka, 68.min David Zilcher   -   13.min Matouš Těšínský
ŽK:
rozhodčí: Vít Melichar - Petr Dohnal, Jan Šaroch

sestava FK Hředle "B": Malinovský - Beránek, Kroupa (46.min Zilcher), Hladký, Loder (30.min T. Vitner) - Vodrážka, Sedláček, Bečirovič, Malecký - Sajner (61.min Borský), M. Čuda (79.min Dolejš)

trenér: Václav Holý

sestava FC 05 Zavidov "B": M. Štiller - Zuda, Pšenička (77.min R. Štiller), Pešek (46.min J. Kraus) Diepold - Koc, Hvězda Vanický, Těšínský (42.min Bohuslav) - Tran, Horvát

trenér: Richard Štiller

Úvod zápasu se nesl v opatrnosti z obou stran i když zavidovští byli přeci jen o něco aktivnější. Šancí se ale diváci v Chmel aréně nemohli dlouho dočkat. Ve 1š.minutě po několika soubojích ve středu hřiště přišel centr z kopačky Vanického, který doputoval až na nohu Těšínského a ten překvapivě z první poslal hosty do vedení. Ani první branka nepřinesla více vzruchu a k vidění příliš vzrušujících momentů nebylo. Změnu přinesla až 34 minuta. To se na pravé straně prosadil Martin Čuda a poslal střílený přízemní centr do míst, kde čekal parťáka z útoku Sajnera. Před ním však zvládl zakročit hostující Diepold, ovšem tak nešťasně, že míč od jeho nohy skončil za zády bezmocného Martina Štillera. O pět minut později bylo v domácím táboře ještě veseleji. Kroupův míč na hranici soupeřova pokutového území vyplaval nakonec před šestnáctku, kde si jej našel Vodrážka a parádní bombou nedal Martinovi Štillerovi žádnou šanci. Minutu před poločasem mohli domácí ještě navýšit. Po autovém vhazování se prosadil Sajner a Servíroval Martinu Čudovi. Jeho zakončení skončilo na rukavicích jistého Martina Štillera.

Druhý poločas začal šancí domácího týmu. Rohový kop Vodrážky přistál až před Bečirovičem, jehož volej skončil mimo tři tyče. Krátce před uplynutím hodiny hry se ve veliké šanci objevil Sajner, který však souboj s Martinem Štillerem prohrál. Aktivita domácího týmu tak přinesla ovoce až  v šedesáté osmé minutě.Zilcher se prosadil na pravé straně, narazil si v pokutovém uzemí s Borským a poslal domácí do dvoubrankového vedení. Zavidov neměl protizbraň, ale zdramatizovat utkání mohl. To když dostal k dispozici trestný kop z půlící čáry a hodně vysunutého Malinovského, který se snažil srovnat si před rozehráním své hráče, málem překonal R. Štiller. Jeho lob skončil ale i nad břevnem Malinovského branky. V poslední minutě mohli ještě měnit skóre domácí, ale střela minula levou tyč a tak už se skóre neměnilo a naše rezerva mohla oslavit zasloužené vítězství.

Václav Holý: Z obou stran se nehrál moc dobrý fotbal. My jsme byli herně i kombinačně lepší, ale úroveň nebyla moc dobrá. Soupeř nedoplnil soupisku z A-týmu a na jeho výkonu to bylo znát.

sestřih z utkání: FK Hředle "B" - FC 05 Zavidov "B"