publikováno: 16.10.2023 STEJNÁ PÍSNÍČKA - Z DOBROVÍZE S DEBAKLEM

Po výsledkově zvládnutém domácím duelu proti Švermovu zajížděli zelenobílí na půdu lídra tabulky – do Dobrovíze – s cílem pokusit se o malý zázrak, neboť dosavadní venkovní zápasy hráčů FKH byly ve srovnání s těmi domácími jako „noc a den“. Sen o možném zázraku se ale rozplynul již během úvodní patnáctiminutovky, z venku se tak tradičně zelenobílí vraceli s debaklem !

TJ SOKOL DOBROVÍZ                FK HŘEDLE
11.kolo ERDINGER Alhkoholfrei I.B třídy skupina A mužů

7 : 1  ( 6 : 0  )

branky: 9.min David Fábry, 11.min Daniel Novák, 15.min Jaroslav Trnka, 28.min David Fábry, 43.min Zdeněk Weis, 44.min Tomáš Racocha, 61.min Tomáš Racocha  -  88.min Jan Sláma
ŽK:
diváků:  99
rozhodčí: Vladimír Kratochvíl - Ondřej Bekešský, Tomáš Kramný
delegát FA:

sestava TJ Sokol Dobrovíz: Švéda - Dolejš, L. Krupička, J. Krupička, Knotek - Fábry, Novák (77.min Vosáhlo), Trnka (64.min Karfík), Weis, Faigl - Racocha (77.min Eliáš)

trenér: Jakub Hanuščík

sestava FK Hředle: Bečirovič - Rais (46.min J. Vitner), Mrázek, Sláma, T. Čuda - Kolář, David Minařík, M. Vitner (64.min Sahaidak), Sedláček - Bechner (36.min Pelc), A. Vitner (46.min T. Vitner)

Vyrovnaná byla jen úvodní pětiminutovka první půle, poté se již začali herně a hlavně i gólově prosazovat domácí. V 9. minutě  byl  při vyvážení míče faulován Sláma, rozhodčí ale tento střet, jenž byl slyšet až na nedaleké ruzyňské letiště, ponechal bez odezvy, čehož využili domácí k rychlému brejku a Fábry poslal domácí do vedení – 1:0 ! Jen o minutku později propadl Rais v souboji u lajny, následovala rychlá kombinace domácích s průnikovou přihrávkou mezi obranu a Novák si poradil i s nepříliš jistým vyběhnutím Bečiroviče – 2:0 ! A když se v 15. minutě prosadil po dlouhém autovém vhazování na přední tyč jemnou tečí před brankářem stojící Trnka – 3:0, bylo hotovo ! Domácí si ze zelenobílých dělali „tréninkového sparingpartnera“, byli v pohybu, chtěli hrát a bavili se fotbalem ! Rozdíl ve výkonnosti byl více než markantní ! Ve 27. minutě podklouzl v šestnáctce Rais a nedůrazu jeho spoluhráčů využil prozměnu důrazný Fábry – 4:0 ! Ve 32. minutě si téměř přes polovinu hřiště navedl míč ke střele Racocha a byla z toho tyč Bečirovičovy svatyně ! O pár minutek později natáhl ke střele ze 17 metrů Novák a jen skvělý zákrok Javora zabránil tomu, aby to již bylo o pět branek ! Hrůzné chvilky přišly ovšem ještě v závěrečné pětiminutovce první půle, to si jako ve špatném snu musel připadat Sláma, po jehož dvou hrubkách v rozmezí jedné minuty domácí Weisem a Racochou ještě dvakrát gólově udeřili – 5:0, 6:0 ! To bylo na ručník !

Druhé dějství již bylo fotbalově, ale i gólově mnohem chudší. Domácí sice ubrali na obrátkách, přesto to byli oni, kdo nadále diktoval hru a kdo se dostával i do velkých šancí. Během úvodních minut spálili dobrovízští hráči – konkrétně Fábry, Novák a znovu Fábry – hned tři obrovské příležitosti ! A až v minutě 60. ukázal svým spoluhráčům vydařenou střelou z hranice šestnáctky Racocha, jak se jednoduše zakončuje – 7:0 ! A když následně neskončily gólem ani dvě megašance Trnky a Krupičky, neboť Javor vytáhl skvělé zákroky, začali vystrkovat růžky i hosté. Důvodem této nepříliš čekané změny rytmu hry ale byla spíše touha většiny domácích hráčů „dát si gól“, nežli zvýšená aktivita hráčů FKH ! K vidění tak byly alespoň „záchvěvy“ hředelské ofenzívy, Sláma ovšem vydařený pas T. Vitnera  za obranu v gól nepřetavil a podobně si vedl i Pelc po akci T. Čudy a Sedláčka. A tak alespoň čestného úspěchu se dočkali zelenobílí až v minutě 88., kdy dalším vydařeným pasem za obranu našel Slámu tentokrát J. Vitner a vybíhající gólman Švéda byl na přesný lob krátký – 7:1 ! V posledních minutkách duelu se ještě tři domácí hráči - Krupička, Eliáš a Dolejš - předháněli v tom, kdo nedá gól z vyloženější pozice - … taková to byla „taškařice“ !

Utkání rozhodoval bez problémů rozhodčí Vladimír Kratochvíl, kterému na lajnách asistovali Ondřej Bekešský a Tomáš Kramný.

J. Sklenář: Tady není co hodnotit. Výsledek hovoří za vše a to mohlo být zdaleka vyšší skóre. Jak řekl nedávno jeden ligový trenér "jen blbci opakují stejné chyby".... A my je stále a stále opakujeme i když na to předem upozorňujeme. Další zápas venku, který je ostudný. Víc nemá cenu komentovat. Gratuluji ke třem bodům Dobrovízi.

Sláma : Dnes není co hodnotit, soupeř byl někde jinde a my jsme mu vítězství ještě usnadňovali svým žalostným herním projevem a hrubými chybami. Horší je to, že si z toho hráči neberou ponaučení a nepracují na sobě, z minulosti se žít nedá a bez tréninku se tato soutěž hrát také nedá. Takhle jsme většinou na hřišti za figurky a na to FKH nebyl zvyklý. Špatná je situace i v kabině – to se ale dalo čekat, chybí lídr, nedaří se, to bych se ale musel stále opakovat – to mě zklamalo ještě více než výsledek. Čekají nás ještě čtyři podzimní duely, které hodně napoví, co se bude dít během zimní přestávky.