publikováno: 21.4.2024 VELKÁ KOMPLIKACE - ÁČKO PADLO SE SLAVOJEM

Ve 21. kole přivítali zelenobílí v dalším existenčním duelu o „bytí a nebytí“ v krajské I. B třídě kladenský Slavoj, jenž neměl - podobně jako FKH - v tabulce zrovna „na růžích ustláno“ ! Přímý souboj o to, kdo bude mít nakonec více „nakročeno“ zpět do okresního přeboru, dopadl nakonec lépe pro Slavoj, … ještě šest minut před koncem tomu mohlo být i opačně, …J. Slámou neproměněný pokutový kop a vzápětí gól M. Hrubého na druhé straně ale posunuly možnou záchranu FKH do roviny utopie !

FK HŘEDLE              FK  SLAVOJ KLADNO
21.kolo ERDINGER Alhkoholfrei I.B třídy skupina A mužů

2 : 3  ( 1 : 1 )

branky: 12.min Zdeněk Schwendt, 51.min Adam Vitner  -  29.min Tomáš Abrham - pok. kop, 53.min Tomáš Abrham, 86.min Matouš Hrubý

ŽK: 44.min David Mrázek, 64.min Ondřej Sedláček

diváků: 69

rozhodčí: Roman Pomykáček - Jan Mižič, Vladimír Týče

delegát FA: Josef Halaš

sestava FK Hředle: Bečirovič - Pelc, Mrázek, J. Vitner, Sedláček - Dan. Minařík (89.min Vodrážka), Sláma, Čuda (81.min Čapek), T. Vitner (67.min Sahaidak) - Schwendt, A. Vitner

sestava FK Slavoj Kladno: Kolumbič - Král, Zieber, Vašek, D. Hrubý (36.min Dunka) - Kolbaba, M. Hrubý, Abrham, Rouček - Hodousek (65.min Vašák), Zlata

trenér: Marek Ančička

Zelenobílí začali doma „tradičně“ o mnoho lépe než na hřišti soupeře a již v 8. minutě pořádně protáhl Kolumbiče v brance Slavoje Dan Minařík. O dvě minutky později pláchl po lajně A.Vitner, jenž našel v šestnáctce Schwendta, který si ještě dovolil udělat bránícímu hráči kličku do protipohybu a premiérová branka v zelenobílém dresu byla na světě – 1:0 ! V minutě 17. mohlo být v Traverza aréně ještě veseleji, A. Vitner uvolnil Čudu, jenž vnikl do šestnáctky, … ovšem jeho finální přihrávka kýženého zakončovatele nenašla ! Otevřený fotbal ale hráli i hosté a zejména Abrham se Zieberem svými kombinačními schopnostmi vytvářeli svým spoluhráčům slibné příležitosti – po jedné z nich chybělo po Kolbabově centru opravdu málo k zakončení Zlatovi. O minutku později si s nebezpečnou ranou M. Hrubého poradil Bečirovič. V minutě 21. si s chutí hrající A. Vitner vyměnil míč se Schwendtem a Kolumbič musel prokázat svoje kvality ! Ve 27. minutě přišlo laciné vyrovnání, autové vhazování Sedláčka našlo pouze hlavu protihráče, následoval rychlý kontr soupeře a střela Hudouska, kterou zastavila nastřelená ruka J. Vitnera – … a pokutový kop s jistotou proměnil Abrham – 1:1 ! Jen o minutku později zahrál v pokutovém území na druhé straně rukou Rouček, protože si ji nastřelil sám, pokutový kop se nekonal. V minutě 30. si na dlouhý nákop Sedláčka naběhl Schwendt a Kolumbič musel opět prokazovat své kvality ! Poslední příležitost prvního dějství měl po dalším centru A. Vitnera Dan Minařík, jeho zakončení ze slibné pozice ale postrádalo větší razanci, přesnost ale i zkušenost ! Do kabin tak odcházela obě mužstva za nerozhodného stavu.

Úvodní pětiminutovka druhé půle byla v režii FKH, A. Vitnerovi po křídelní akci Sedláčka ale míč před zakončením na poslední chvíli uskočil a vydařená střela Schwendta minula Kolumbičovu tyč snad jen o centimetry ! V minutě 50. si zpracoval autové vhazování Čudy Schwendt, jenž poslal do šestnáctky centr, který lehce hlavou nadzvedl Sláma a A. Vitner na zadní tyči prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:1 ! Vedení FKH ale trvalo, bohužel, jen tři minutky – neboť v 53. minutě se probil středem hřiště nedůsledně atakovaný Abrham, narazil si míč se Zieberem, zaběhl si za obranu, zpracoval si míč a úspěšně i zakončil – 2:2 ! Vyrovnávací branka vlila hostujícímu mužstvu nové síly a byli to oni, kdo v těchto okamžicích diktoval tempo hry. Střely Kolbaby a Hrubého byly nebezpečné, „Javor“ si ale s nimi poradil ! V minutě 80. se probil až před Bečiroviče Zieber, zakončením na dlouhou nohu už ale nestačil míč usměrnit do sítě ! V minutě 82. využil nedorozumění Mrázka s Pelcem Vašák, jehož projektil z výtečné příležitosti olízl břevno domácí branky ! Utnout převahu Slavoje ale mohla na druhé straně minuta 84., to když Sláma vysunul uličkou do šestnáctky A. Vitnera, kterého nedovoleně zastavil jeden z obránců Slavoje ! Pokutový kop ! Bohužel – klíčový okamžik utkání jinak spolehlivý exekutor penalt J. Sláma nezvládl – hrdinou okamžiku se tak místo hředelského středopolaře stal gólman Kolumbič ! Víc než posmutnělou Traverza arénu ovšem čekal ještě jeden zdrcující úder ! V minutě 86. se poměrně snadno prokličkoval zelenobílou šestnáctkou jeden z forvardů Slavoje, uvolnil M. Hrubého a ten dokonal dílo zkázy – 2:3 ! I ve zbytku času se ještě zelenobílí snažili alespoň o vyrovnání, pokusy Schwendta a Sedláčka ale v síti Kolumbiče neskončily. A když hlavní arbitr nenašel odvahu v nastavení posoudit jasný Roučkův faul v šestnáctce na Slámu jako penaltový, mohli se hosté radovat ze šťastného vítězství !

Utkání rozhodoval rozhodčí Roman Pomykáček, kterému na lajnách asistovali Jan Mižič a Vladimír Týče. Delegátem utkání byl pan Josef Halaš.

J. Sklenář: Fotbal dokáže být hodně krutý. Troufám, si říci, že 75% zápasu jsme byli lepším týmem. V prvním poločase jsme hráli odpravdu dobře a vytvářeli si šance. Bohužel mohlo a mělo být do půlhodiny tři nula a nebylo co řešit. Šance jsme neproměnili a navíc inkasovali z penalty a tak se šlo do kabin za nerozhodnutého stavu. Druhý poločas jsme zahájili opět výborně a šli rychle do vedení, ale ještě rychleji jsme o něj přišli. Na konci jsme dostali příležitost penalty. Bohužel jsme neproměninli a trest byl až příliš krutý. Když to shrnu, tak nás porazil Abrham, na kterého jsme upozorňovali a v brance Kolumbič. I přes hlušší čtvrthodinu, mezi 60 až 75 minutou, kdy byli hosté lepší, jsme měli toto utkání zvládnout. Mrzí mě to, že lavičku neopouštím po vítězství a tým nepředávám v lepší situaci.

M. Sláma : Prohráli jsme, krutě jsme prohráli, ale takový je fotbal. Na druhou stranu kluci dnes bojovali a ukázali, že to jde i bez „opor“. Bohužel naše výkony doma a venku jsou jako den a noc. A teď jedeme hned dvakrát ven, … a pak nás čeká doma lídr tabulky – šance na záchranu krajské soutěže už jsou po dnešní prohře opravdu minimální. Ale do této situace jsme se nedostali jen díky dnešnímu utkání – rozhodl přístup hráčů v průběhu celého ročníku – ten byl za poslední léta nejhorší, a měl i hlavní vliv na odstoupení Honzy Sklenáře, jenž se pro mužstvo víc než obětoval ! To si ale bohužel mnozí neuvědomují – a to je smutné. Honzovi tímto děkuji za odvedenou práci u A mužstva ! V týdnu se bude pozice hlavního trenéra FKH řešit !

fotogalerie od Šárky Krejčové: FK Hředle - FK Slavoj Kladno

fotogalerie od Jakuba Fejfara: FK Hředle - FK Slavoj Kladno