publikováno: 3.8.2024 VÍTĚZNÁ GENERÁLKA MUŽŮ

Druhý přípravný zápas byl pro tým mužů zároveň generálkou na nový ročník soutěže. Pátý tým z loňského ročníku I.B třídy byl kvalitním soupeřem. Pohledný svižný fotbal se musel divákům líbit a těm domácím se musel líbit i výsledek, který je příslibem do nadcházející sezóny.

.

FK HŘEDLE                  AFK LODĚNICE
přípravný zápas mužů

5 : 2  ( 2 : 1 )

branky: 34.min Denis Dobiáš, 40.min Adam Vitner, 46.min Jan Sláma, 67.min David Zilcher, 78.min Jan Sláma   -   25.min ???, 48.min ???

ŽK:

diváků: 50

rozhodčí: Lubomír Kozák - Jan Sklenář (laik), ??? (laik)

sestava FK Hředle: Bečirovič (46.min Malý) - Smutný, J. Vitner, David Minařík (46.min Amauwah), Sedláček - Daniel Minařík (46.mn T. Vitner) Sláma, Čuda (34.min Roubík (60.min Zilcher), Dobiáš - Bechner (46.min Malecký), A. Vitner (75.min Daniel Minařík)

trenér: Josef Petráš.

Hned od úvodu se hrál svižný fotbal. Žádné vzájemné oťukávání, hráči obou týmů za to hned vzali a tak se v první šanci objevili již po třech minutách hosté. Domácí kontrovali v minutě páté. Rozehraný rohový kop Danielem Minaříkem napálil z hranice šestnáctky Adam Vitner. Jeho tvrdá střela skončila na tyči. Zajímavý fotbal pokračoval dále a tak se šance střídaly na obou stranách, branka však ne a ne padnout. Až v pětadvacáté minutě domácí lacině ztratili na vlastní polovině míč a hosté po rychlé kombinaci trestali přesnou střelou z osmnácti metrů, na kterou Bečirovič nedosáhl. Vstřelená branka vlila hostujícímu týmu ještě více elánu a byli to oni, kteří byli v následujících deseti minutách lepším týmem. V koncovce však selhávali. Buď nedokázali přesně zakončit nebo zasáhl velmi jistě Bečirovič. Hostující tlak otupila až čtyřiatřicátá minuta. Rychlá kombinační akce po ose Čuda, A. Vitner skončila u Dobiáše a ten v přímém souboji s brankářem nezaváhal. Vyrovnávací branka přinesla změnu dění na trávníku. Byli to domácí, kteří začali tahat za delší konec provazu. A ve čtyřicáté minutě se měnilo i skóre. Sláma svým rychlým rozehráním trestného kopu na polovině hřiště vybídl do brejku A. Vitnera a domácí vedli. Na poločasovou pauzu se tak šlo za stavu 2:1 pro domácí.

Do druhého poloočasu udělala obě mužstva větší počet změn a na hře se to později projevovalo. Ale popořádku. Nestačila uběhnout ani minuta druhého poločasu a domácí zvýšili skóre. Rohový kop T. Vitnera protáhl hlavou Dobiáš na vzdálenější tyč, kde Sláma pohotově zakončil do sítě. Jenže o minutu později to bylo znovu o jeden. Rychlý kontr hostů po levé straně byl zakončen centrem. Protažený míč na osamoceného hráče na zadní tyči a jeho střela byla více než přesná. O tyč z apadla do branky. Po rychlých dvou brankách se hra zklidnila a bylo vidět hodně nepřesností. I přesto však šance přicházely a byl v nich hlavně náš tým. Dobiáš narval svoje zakončení do tyče, Slámův nájezd s kličkou brankáři v brance díky výbornému zákroku hostujícího brankáře skončil na rohovém kopu, V další mega šanci se objevil Zilcher, kterého vychytal brankář a tak zasloužená branka přišla až v sedmašedesáté minutě, kdy se trefil s přehledem Zilcher. Hosté přestávali být směrem dopředu nebezpeční, ale i tak měli velikou šanci, první střelu výtečně vyrazil Malý a opakovanou střelu zblokoval vlastním tělem Sedláček. Další šanci na gól měli hosté po střele, kterou tečoval do protipohybu Malého Amauwah. Malý ve své premiéře v brance mužů zvládl zasáhnout. Nejkrásnější branka padla  dvanáct minut před koncem Po autovém vhazování narýsoval perfektní centr Maleckého a Sláma se volejem trefil parádně. A tím i přes některé další šance uzavřel brankový účet zápasu.