publikováno: 20.8.2023 VÍTĚZNÁ OTOČKA V PREMIÉŘE

Vítězný vstup do soutěže má za s sebou první tým mužů. V dramatickém zápase nakonec hosty z Libušína přetlačil a to i přestože po dvaceti minutách prohrával o dvě branky. V zápase se trefil i Denis Bechner, který se tak v historické tabulce střelců FK dotáhl na prvního Štefana Ďurinu.

FK HŘEDLE        SK BANÍK LIBUŠÍN
3.kolo ERDINGER Alhkoholfrei I.B třídy skupina A mužů

3 : 2  ( 3 : 2 )

branky: 23.min Adam Vitner, 30.min Denis Bechner, 44.min Jan Sláma - pok. kop   -   19.min Lukáš Chlumský, 21.min Lukáš Chlumský
ŽK: 32.min Tomáš Čuda,  61.min Denis Bechner, 74.min David Minařík, 77.min Ondřej Sedláček   -   45.min + 4 Lukáš Chlumský
diváků:  92
rozhodčí: Pavel Žáček - Tomáš Souček, Josef Blížil
delegát FA: Zdeněk Čáp

sestava FK Hředle: Bečirovič - T. Čuda (50.min Somol), Mrázek, David Minařík, Pelc  - T. Vitner (76.min Vodrážka), Sláma, M. Vitner (60.min Daniel Minařík), Sedláček (87.min J. Vitner) - Bechner, A. Vitner (90.min+1 Malecký)

sestava SK Baník Libušín: Poráčanin - Špalek, D. Portružák, Kolařík, Hrubý - Jechumtál, Pucholt, Fujdiar, Kukla - Felis (75.min Říčka), Chlumský

trenér:

Soutěžní ročník 2023 - 2024 odstartoval ! Ročník, v němž bude mnoho mužstev bojovat o zachování krajské soutěže ! Na vině je rušení jedné I. B třídy, na konci ročníku tak bude z každé skupiny sestupovat pět až šest mužstev ! A bojovat o záchranu - navíc oproti loňskému ročníku v mnohem kvalitnější skupině - budou i zelenobílí ! Prvním soupeřem, kterého hráčům z Poddžbánska přiřkl los, byl libušínský Baník – tedy tým, jenž v loňské sezóně skončil v naší skupině na 2. místě hned za suverénními Tuchoměřicemi ! A právě poslední vzájemný duel mezi Tuchoměřicemi a Libušínem, během kterého byli vyloučeni hned dva hráči Libušína - Lukáš Křenek a Jan Maroušek - „nahrál zelenobílým do karet“, neboť oba hráči nemohli z důvodu disciplinárního trestu do úvodního duelu nastoupit. I přesto ale přijel hostující tým do Traverza arény jako mírný favorit.

Úvodní oťukávaná trvala více jak čtvrthodinku, během níž si vytvořili jedinou solidní příležitost domácí, M. Vitner ale ve skluzu na Bechnerův křižný centr jen těsně nedosáhl ! Odpověď Libušína přišla vzápětí a pro FKH byla víc než zdrcující, neboť mezi 19. a 21. minutou si na dva lahůdkové centry Fujdiara z rohového kopu a ze standardky naskočil v obou případech nejvýše Chlumský - … a bylo to – 0:2 ! Do hry vrátila zelenobílé rychlá gólová odpověď, to když ve 23. minutě Bechnerův přesný centr na zadní tyč zakončil v jasné tutovce Sedláček pouze do gólmana Poráčanina, jím vyražený míč ovšem vrátil s jistotou do sítě dorážející A. Vitner – 1:2 ! Neuběhlo ani sedm minut, když libušínský stoper podcenil dlouhý nákop a Bechner se řítil sám na Poráčanina, …. přesným lobem a zásahem číslo 126 hředelský ostrostřelec prokázal, že to s posunem do čela historické tabulky střelců „A“ mužstva FKH myslí vážně – 2:2 /poznámka - chybí mu už jen 1 zásah/ ! V těchto okamžicích byla absence Jiřího Veselého - bývalého zkušeného hráče a trenéra hostujícího mužstva, jenž zamířil na trenérský post divizního SK Slaný - v obranných řadách Libušína víc než citelná. O co problematičtější byla jindy suverénní defenzíva Baníku, o to více se snažili hosté v útočné fázi, kde využívali chybných rozehrávek a zbytečných faulů FKH. Standardky Chlumského a záhy i Hrubého z velmi dobrých pozic ale naštěstí pro FKH jen prosvištěly nad brankou Bečiroviče ! Ve 41. minutě prošel z křídelního prostoru do šestnáctky přes dva nedůrazné hostující hráče i s dávkou štěstí Sedláček a třetí libušínský hráč v řadě - Špalek - fauloval ! Správně nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Sláma – 3:2, a obrat ve vývoji utkání byl na světě ! Ve 21. minutě by si na to vsadil jen málokdo ! Pětigólové první dějství zakončila nebezpečná střela Hrubého, se kterou si ale Bečirovič poradil !

Kdo čekal gólové hody i během druhého dějství, musel být zklamán. Do 60. minuty se hrálo mezi vápny, bez šancí. Postupem času se hra více a více kouskovala a tak za zaznamenání z této fáze utkání stojí jen tvrdá křižná střela A. Vitnera, se kterou si Poráčanin ve spolupráci se Špalkem poradili ! V 65. minutě skončil rohový kop T. Vitnera až u Slámy, jenž k němu nečekaně propadlý míč nasměroval těsně vedle tyče ! Neurovnaná oboustranná hra pokračovala, … a zatímco domácí se soustřeďovali spíše na udržení výsledku, hosté byli s ubývajícím časem stále více a více aktivnější, gólovky si ale nevytvářeli ! Výjimkou byla 79. a následně i 81. minuta, kdy se „zčista jasna“ objevil před Bečirovičem nejprve Chlumský a záhy po rohovém kopu i Špalek, … obě nebezpečné hlavičky ale bravurně zlikvidoval „Javor“ ! V 88. minutě vybojoval míč na půlící čáře A. Vitner a poslal do brejku Bechnera, … jenž v gólovce naprosto zbytečně hledal ještě své spoluhráče. Zalekl se historického posunu na první místo střelecké tabulky ? Nakonec jej ale toto řešení situace mrzet nemuselo, neboť hosté už se kromě jedné – ale zato hodně vydařené střely Pucholta – na víc nezmohli. „Javor“ ji zkušeně „zalepil“, …. a protože na konečném výsledku nic nezměnilo ani čtyřminutové nastavení, mohli se zelenobílí radovat z perně vybojovaných tří bodů !

Utkání rozhodoval velmi dobře rozhodčí Pavel Žáček, kterému na lajnách asistovali Tomáš Souček a Josef Blížil. Delegátem utkání byl pan Zdeněk Čáp.

J. Sklenář:  Zápas přinesl zpočátku vzájemné oťukávání, hrálo se mezi vápny a šance se takřka nerodily. Bohužel po úvodních minutách jsme bohužel jak se již stává tradicí neuhlídali dvakrát standarní situaci a bylo zaděláno na průser. I když jsme herně nepropadávali prohrávali jsme o dvě branky. Naštěstí přišlo hodně rychlé snížení, které vrátilo týmu rychle víru v to, že zápas může dopadnout pro nás dobře. Libušínští začali mít veliká okna v obraně, která jsme dokázali potrestat a ještě do poločasu otočit v náš prospěch. Druhý poločas přinesl rozhodně více vzruchu než ten první i když si myslím, že kvalitou šel o něco dolů. Libušín hrozil pouze ze standartek, ale dá se říci, že nebezpečná byla úplně každá. My mohli rozhodnout v několika přečísleních, ale vždy jsme zvolili variantu, která byla ta špatná. Cením si toho, že hráči i přes nepříznivý vývoj nesložili zbraně a dokázali otočit. Oproti přípravným zápasům byl náš výkon o 100% lepší. Ale soutěž bude dlouhá, vyrovnaná a náročná a potřeba bude získat dle mého tak 38 bodů. Takže první krok dobrý, ale takových musíme udělat ještě hodně.

M. Sláma : Těžce vydřené body, kterých si musíme hodně cenit. Obrat proti Libušínu z 0:2 na 3:2, to se jen tak nevidí. Dokonale jsme ale potrestali jejich chyby. Odvedli jsme bojovný výkon, bez kterého to v této soutěži prostě nepůjde - není zde slabých soupeřů. Každý zápas bude „na krev“. Měli jsme tam herní fáze, kdy jsme zbytečně chybovali – ať už v rozehrávce, nesmyslnými fauly či špatným řešením situací. Dnes nás to ale mrzet nemuselo !